Porażka Anwilu na Ukrainie

W szóstej kolejce Pucharu ULEB Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z drużyną Azovmash Mariupol 89:83.

Początek spotkania był wyrównany, pierwszą kwartę wygrali jednak gospodarze 25-21. W barwach Anwilu świetnie spisywał się Gerrod Henderson, który w pierwszych 10 minutach zdobyl aż 14 punktów.

Druga kwarta nie była juz tak dobra w wykonaniu Anwilu. Azovmash dzięki celnym rzutom za 3pkt i szczelnej obronie doprowadził do dziesięciopunktowej przewagi. Celną 3jkę w ostatniej sekundzie pierwszej części meczu oddał Alan Daniels i dzięki temu Włocłąwianie odeszli do szatni z 7 pktową stratą.

Druga połowa spotkania to pogoń Anwilu za gospodarzami. W pierwszych minutach trzeciej kwarty skuteczne rzuty Anwilu Włocławek pozwoliły odrobić straty do 5 punktów. Świetnie w tej części meczu wypadł Alan Daniels który celnie trafiał i dobrze zbierał. Gospodarze nie byli jednak dłużni ,skutecznie grał były zawodnik Anwilu Chris Lang. Przewaga Azovmashu znów sie powiększyła. Włocławianie jednak nie poddawali się i dzieki dobrym zbiórkom i skutecznym rzutom zmniejszyli stratę do 3 punktów.

Na początku 4 kwarty taka strata utrzymywała się aż do odgwizdaniu niesportowego faulu Gerroda Hendersona (76-67). Po chwili przewinienie techniczne otrzymali również gospodarze, ale 2 osobistych nie trafil Zelimnir Zagorac, odwdzięczył się jednak celną trójką. Na 3 minuty do końca spotkania przewaga gospodarzy wzrosła do 11 punktów. Drużyna z Włocławka starała się dogonić rywala jednak zdołała jedynie zmniejszyć stratę do 6 punktów.

Najlepszym zawodnikiem Anwilu Włocławek był Gerrod Henderson, który zdobył 20 punktów i 7 asyst. Na uznanie zasłużyli Zelimir Zagorac (17pkt) i Alan Daniels (15pkt, 8zb, 5as).Tym razem skuteczność rzutów za 3 punkty w wykonaniu Włocławian była nieco lepsza. Rottweilery trafiły 12 na 26 oddanych rzutów z lini 6,25 (46.1%).
Dla Anwilu Włocławek, który ma tylko jedno zwycięstwo na koncie i pięć porażek oddaliła się szansa na wyjscie z grupy w rozgrywkach pucharu ULEB CUP

Azovmash Mariupol - Anwil Włocławek 89:83 (25:21, 22:19, 18:22, 24:21)

Anwil: Henderson 20, Zagorac 17, Daniels 15, Dunn 15, Pluta 12, Grudziński 2, Koszarek2

Azovmash: Meshcharakou 17, Lang 16, Liadelis 16, Edney 15, Delininkaitis 10, Buford 9, Podorvannyy 3, Reese 3