Don Bosco Cup 2007

W niedzielę popołudniu zakończył się V Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej DON BOSCO CUP 2007 (rocznik 1991). W rozgrywkach rywalizowało 17 drużyn, z Polski, ale także zza granicy.

Juniorzy już od soboty rywalizowali o punkty. Organizatorzy mieli małe problemy z podzieleniem zespołów, bo co jakiś czas dopływały do nich informacje o wycofaniu się drużyn, czy nawet ich nadmiarze. Ostatecznie do rozgrywek zapisano 17 zespołów. Grupy wyglądały następująco:

Grupa A: SFC Fortuna Ivano – Frankivsk (Ukraina), FK Ekranas Panevezys (Litwa), KS Remes Opalenica, Śląsk Wrocław, Nielba Wągrowiec, Odra Opole, Stal Szczecin, Salos Szczecin III, Błękitni Stargard Szczeciński.

Grupa B: Lider Włocławek, FC Schwedt 02 (Niemcy), Bałtyk Koszalin, VIK Włodzimierz Wołyński (Ukraina), Pogoń Szczecin, FC Spartak Ivano – Frankivsk, Salos Szczecin II, Salos Szczecin I.

Do pory obiadowej rywalizowała grupa A, następnie po parkiecie biegali zawodnicy drużyn z grupy B. System gry: każdy z każdym w swojej grupie, a czas trwania meczu w eliminacjach to 10 minut. Tak więc grania było sporo i zawodnicy się nie nudzili. Zdecydowanie mocniejsza i bardziej emocjonująca była rywalizacja w grupie B. Im późniejsze mecze tym więcej walki i bramek.

Z grupy A do kolejnej fazy rozgrywek awansowały kolejno: Stal Szczecin, Błękitni Stargard, Odra Opole, FK Ekranas. Z grupy B: Salos Szczecin I,VIK Włodzimierz Wołyński, Pogoń Szczecin, Salos Szczecin II.
Te ekipy w niedzielę od samego rana walczyły dalej w grupach finałowych o awans do najlepszej czwórki i walkę o finał. Dużo niespodzianek, zaciętych pojedynków, ładnych bramek, fauli, kar i pretensji. Tak w skrócie można opisać to co towarzyszyło meczom o awans do najlepszej czwórki. Ostatecznie do półfinałów awansowały pary:
Odra Opole – Salos Szczecin I;
FK Ekranas – VIK Włodzimierz.

Ten pierwszy półfinał przyniósł kibicom zdecydowanie więcej emocji, jednak większość z nich nie byłą zadowolona rezultatu. Odra pokonała po świetnym spotkaniu gospodarzy 7:3. Jej rywalem w finale okazał się VIK, który pokonał Litwinów pewnie 3:0.

Od godziny 13:00 kibice oglądali spotkania o miejsca 1-8. Najpierw na parkiet wybiegli zawodnicy Salosu II Szczecin oraz Pogoni. Po interesującym spotkaniu Portowcy pokonali rywali 2:0 i zajęli ostatecznie siódmą lokatę. W meczu o miejsce piątek Stal rozniosła Błękitnych 5:0.

W „małym finale” Salos spotkał się z litewską drużyną Ekranas. Po 26 minutach meczu lepsi okazali się gospodarze którzy pożegnali się z kibicami zwycięstwem 6:4 i zajęli najniższe miejsce na podium. O 14:30 hala wypełniła się po brzegi. Kibice doczekali się tego, o czym myśleli już od soboty. W meczu finałowym zmierzyła się Odra Opole oraz VIK. Do przerwy było 1:1, jednak pierwsi bramkę zdobyli Polacy i to oni grali rozsądniej w obronie i mądrzej wyprowadzali piłkę do ataku. Druga połowa to pokaz świetnej piłki rodem z Ukrainy. Zawodnicy raz po raz zagrażali bramce Odry, tej jednak dzielnie strzegł ich bramkarz z Opola. Goście wyszli już nawet na prowadzenie jednak na 7 minut przed końcem mieliśmy już 2:2. Gra nabierała „rumieńców” i z była co raz ciekawsza. Gdy wszyscy czekali już na ostatni gwizdek i rzutu karne do głosu znów doszła Odra, która na 6 sekund przed końcem spotkania zdobyła zwycięską bramkę i zabrała złoty medal Ukraińcom sprzed nosa.

Podczas turnieju rozegrano 86 pojedynków, w których padły 342 bramki. Najbardziej „rozstrzelaną” ekipą okazali się gospodarzy którzy trafiali do siatki rywali 43 razy. I właśnie Michał Szubert, zawodnik Salosu I dostał statuetkę najlepszego strzelca z dorobkiem 18 bramek. Najlepszym zawodnikiem okazał się Ivan Kleban z drużyny VIK Włodzimierz Wołyński. Za najlepszego bramkarza uznano natomiast Giedriusa Kvedarasa z FK EKRANAS Panevezys.

Końcowa klasyfikacja:

1. ODRA Opole
2. VIK Włodzimierz Wołyński (UKRAINA)
3. SALOS Szczecin 1
4. FK EKRANAS Panevezys (LITWA)
5. STAL Szczecin
6. BŁĘKITNI Stargard
7. POGOŃ Szczecin
8. SALOS Szczecin 2
9. REMES PROMIEŃ Opalenica
10. NIELBA Wągrowiec
11. FC SPARTAK Ivano-Frankivsk (UKRAINA)
12. LIDER ANWIS Włocławek
13. ŚLĄSK Wrocław
14. BAŁTYK Koszalin
15. SFC FORTUNA Ivano-Frankivsk (UKRAINA)
16. SALOS Szczecin 3
17. FC SCHWEDT 02 (NIEMCY)
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..