Mazovia Cup dla Anwilu

Damian Janiak z pierwszym pucharem zdobytym z Anwilem Włocławek

Trzecie zwycięstwo i puchar Mazovia Cup zdobył Anwil Włocławek, który w ostatnim meczu turnieju pokonał zespół Polonii Warszawa 58:69.

Pierwsze punkty w spotkaniu rzutem zza linii 6,25m zdobył Łukasz Koszarek. Słabo w pierwszych minutach spotkania spisywali się gospodarze, popełniając błędy w ataku. Po pierwszych pięciu minutach gry włocławianie prowadzili z podopiecznymi trenera Kamińskiego 10:5. Koszykarze z Włocławka narzucili swój styl gry i na koniec pierwszej kwarty prowadzili 22:13.

W drugiej kwarcie od samego początku bardzo dobrze zagrali gospodarze, jednak włocławianie dobrą skutecznością z gry nie pozwolili rywalom zbliżyć się na mniej niż 5 punktów. W końcówce drugiej kwarty z dobrej strony pokazali się Poloniści, a w ostatniej sekundzie za sprawą Mariusza Bacika, który oddał celny rzut za 3 punkty, doprowadził do remisu 35:35.

W trzeciej kwarcie pierwsze punkty dla Anwilu Włocławek zdobył grający z numerem 21 Marko Brkić. Od samego początku drugiej części spotkania obydwie drużyny zdobywały punkty kosz za kosz. Po trzech z rzędu akcjach Gerroda Hendersona (2 x 3pkt. i asysta Gerroda, po której punkty zdobył M.Brkić), Anwil Włocławek wyszedł na dziewięcio-punktowe prowadzenie 43:52. W dalszej części gry podopieczni Zmago Sagadina powiększali przewagę i po 30 minutach spotkania prowadzili 45:60

W pierwszych minutach czwartej kwarty za sprawą dobrej obrony gospodarzy, koszykarze Anwilu Włocławek popełniali straty, tym samym pozwalając warszawiakom zdobywać punkty. W tej części gry punkty dla Polonii Warszawa zdobywali głównie zawodnicy podkoszowi. Przez 7 minut tej części spotkania Anwil Włocławek zdobył tylko 4 punkty, przy 11-stu Polonii. Ostatnie punkty dla "Rottweilerów" z rzutów wolnych zdobył Łukasz Koszarek. Ostatecznie Anwil Włocławek pokonał gospodarzy 58:69 i zdobył puchar tegorocznej edycji Mazovia Cup.

Anwil Włocławek - Polonia Warszawa 69:58 (22:13, 13:22, 25:10, 9:13)

Polonia: Ansley 12, Johnson 10, Łączyński 10, Harrington 7, Radke 6, Bacik 6, Frasunkiewicz 5, Adams 2, Aziewicz 0.

Anwil: Brkić 19,, Henderson 19, Koszarek 11, Miller 7, Gabiński 6, Boylan 5, Modrić 2, Michalski 0, Wołoszyn 0.

Więcej zdjęć z finałowego meczu Mazovia Cup można zobaczyć w „Galerii Zdjęć” lub bezpośrednio klikając tutaj