Anwil pokonał Polpharmę!

W 14. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał w Starogardzie Gdańskim tamtejszą Polpharmę 71:59.

Pierwsze minuty spotkania należały do Anwilu Włocławek, który dość szybko uzyskał przewagę. Drużyna Polpharmy będąca liderem tabeli PLK szybko doprowadziła do remisu 15:15. W dalszej część kwarty gracze Polpharmy poszli za ciosem i po 10min gry prowadzili 19:16.

W drugiej kwarcie gospodarze kontynuowali przedmeczowe założenia trenera, który kazał swoim zawodnikom odcinać od podań i dobrze bronić Łukasza Koszarka. W tej części starogardzianie mieli dobrą skuteczność z gry, co pozwoliło im powiększyć przewagę. W Anwilu bardzo szybko cztery faule "złapał" Andrzej Pluta, który musiał usiąść na ławce, osłabiając ofensywną grę Anwilu. Lider PLK skutecznie kontrolował grę na boisku i na koniec drugiej kwarty prowadził już 38:33.

Trzeciea część gry zaczęła się dobrze dla graczy Polpharmy. Gospodarze w obronie zaczęli podwajać zawodników Anwilu i trzeba przyznać, że pomysł zmiany obrony trenera Karola szybko przyniósł rezultat. Włocławianie podwajani gubili się pod koszem, tracąc piłki. Po serii niecelnych rzutów włocławian Polpharma powiększyła prowadzenie (45:35). Od szóstej minuty drugiej kwarty gospodarze nie wiadomo czemu zaczęli dużo faulować zarówno w ataku i obronie. Kiedy przy stanie 47:42 faulowany został Paul Miller ławka Polpharmy nie zgadzając się z decyzją sędziego otrzymała faul techniczny. Pewnie rzuty wolne wykonał P.Miller i Ł.Koszarek. W akcji po faulu technicznym kolejnego przewinienia na P.Millerze dopuścił się E.Coleman. Środkowy Anwilu pewnie wykonał dwa rzuty wolne i wyprowadził włocławian na jednopunktowe prowadzenie. Trzecią kwartę celnym rzutem zakończył M.Brkić i ustalił wynik na 53:50 dla Anwilu.

Czwarta kwarta to kontynuacja dobrej passy "Rottweilerów", którzy szybko zdobyli 12pkt przy tylko dwóch punktach gospodarzy. Początek IV kwarty był przełomem w spotkaniu. Anwil uzyskał pietnastopunktową przewagę i do końca spotkania kontrolował sytuację, nie pozwalając gospodarzom zbliżyć się na mniej niż 10 oczek. Ostatnie punkty w meczu zdobył Brian Brown z rzutu wolnego. Po dość nerwowej II i III kwarcie Anwil Włocławek pokonał Polpharmę Starogard Gdański 71:59

Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 59:71 (19:16, 19:17, 12:20, 9:18)

Polpharma: Hicks 13, Barkley 11, Eldrige 10, Tulijković 7, Glavas 7, Kowalczuk 6, Coleman 5
Anwil: Brkić 18, Koszarek 18, Miller 12, Stević 7, Brown 6, Modrić 5, Pluta 3, Boylan 2