W co Grają we Włocłavii?

W środę 12 grudnia odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia WKP Wlocłavia. Jak poinformowała nas prezes Agnieszka Kasprowicz zebranie było krótkie i zapadły na nim tylko dwie ważne decyzje. - Walne Zgromadzenie przyjęło sprawozdanie z budżetu oraz odwołało Członka Zarządu Klubu, byłego prezesa Dariusza Wesołowskiego - powiedziała Kasprowicz.

Rozmawialiśmy z samym zainteresowanym i dowiedzieliśmy się czegoś o czym pani prezes nam nie powiedziała. - Zostałem „wyrzucony” z Zarządu Klubu 12 grudnia podczas Walnego Zgromadzenia - mówi były prezes Wlocłavii. - Jednak we wpisie do KRS-u z dnia 10 grudnia już mnie tam nie ma. Coś chyba jest nie tak! - dodaje.

Sprawdziliśmy statut Włocłavii i zgodnie z paragrafem 20 pkt.1, który mówi, iż do wyłącznej kompetencji Walnego Zgromadzenia Klubu należy wybór i odwołanie Zarządu, jak i Komisji Rewizyjnej. Zatem jak to jest możliwe, że Wesołowski został odwołany dwa dni wcześniej? Skoro mogło go odwołać tylko Walne Zgromadzenie! - Mnie już nic w tym klubie nie zdziwi. Z Włocłavią dałem sobie całkowity spokój. Cały czas, gdy byłem w tym klubie, to oprócz satysfakcji nie miałem z tego nic. To ja wkładałem tam swoje pieniądze, Po pani Kacprowicz [Wesołowski podaje nam Gazetę Pomorską z 8 grudnia i pokazuje krótki fragment tekstu; (…) firma Krzysztofa Ś. Z Piotrkowa Kujawskiego wystawiła liczne „lewe” faktury, na podstawie których kontrahenci nielegalnie odliczali sobie podatek VAT. W ten sposób tylko jedna firma z Włocławka prowadzona przez Agnieszkę i Jozefa K., dla której wystawionych zostało 35 faktur na kwotę 526 tys. zł. (…)” ] i panu Chodynickim – kłamcy lustracyjnym – mogłem się spodziewać wszystkiego, co najgorsze, ale zszokował mnie Marek Wódecki, dyrektor Gimnazjum nr , wykładowca WSHE, człowiek, który ma młodzieży wpajać zasady moralne, uczyć postawy fair-play. To ci ludzie stoją za tym, że mnie już tam nie ma, bo nie pasowałem im do układu. Chce dodać także, że podczas Walnego Tadeusz Trocikowski po mojej interwencji zaproponował, aby w związku z tą sprawą Zarząd podał się do dymisji, co oczywiście zostało najzwyczajniej w świecie zignorowane. Natomiast podczas glosowania nad wotum zaufania dla pani prezes, ona sama głosowała za tym, aby dalej pełnić tę funkcję - mówi Dariusz Wesołowski.

Dotarliśmy również do pisma z 5 czerwca 2007, które mówi, że D. Wesołowski zostaje odwołany z zarządu klubu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż Wesołowski otrzymuje to pismo w dniu 2 lipca, natomiast 2 dni później zaplanowano Walne Zgromadzenie, które zgodnie ze statutem mogło go odwołać. Nasz rozmówca jeszcze tego samego dnia wystosował pismo, w którym się odwołał, ale do dziś nie otrzymał na nie odpowiedzi! - To skandal, potraktowano moje pismo tak, jakby go w ogóle nie było. Podczas Walnego nikt nawet o nim nie wspomniał - mówi poirytowany były prezes Włocłavii.

(Damian Sidwa)
2 komentarze

obserwator

Nic dziwnego że do tego klubu uciekają sponsorzy. A obecna prezes chce jedynie zrobic chyba interes na gruntach a może w klubie tez były praktykowane takie akcje z fakturami lewymi??A co do reszty zarządu nie będę się dla dobra sprawy wypowiadał...........

0 0
ID:136

mirek

szkoda klubu moze cba powinno sie tym zainteresowac

0 0
ID:139


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..