Nagrody dla najlepszych sportowców
Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki spotkał się dzisiaj w restauracji „Ratuszowa” z najlepszymi włocławskimi sportowcami i trenerami roku 2008.
Podczas krótkiego przemówienia prezydent powiedział, że jest zadowolony z dokonań włocławskich sportowców. Stwierdził też, że dyscypliny, których zawodnicy mają gorsze warunki do trenowania uzyskują lepsze wyniki, przykładem są kluby Vectra i Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie, które de facto nie mają gdzie trenować.
W 2009 roku w budżecie miasta przewidziana jest budowa płyty treningowej dla lekkoatletów przy Zespole Szkół Samochodowych, która w przyszłości ma być stadionem. W drugiej połowie 2009 roku przewidziana jest również budowa mariny dla WTW, aby włocławscy wioślarze mieli gdzie trenować. - Nie będziemy finansować sportu zakładowego i wyczynowego, z którego wyszło wielkie nic. Natomiast na sport młodzieżowy środki finansowe będą na tym samym poziomie. W przyszłym roku chcemy zwiększyć nakłady na sport, ale w postaci tworzenia warunków do jego uprawiania. - powiedział Andrzej Pałucki.
Po przemówieniu prezydent wraz z przewodniczącym Rady Miasta Rafałem Sobolewskim wręczyli wszystkim zawodnikom i zawodniczkom pamiątkowe nagrody. Włodarz miasta otrzymał natomiast od zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarzy kwiaty, a od olimpijki Kasi Kowalskiej maskotkę oraz lekkoatletyczną koszulkę reprezentacji Polski, w której "miałby zacząć trenować". Na zakończenie spotkania wszyscy zawodnicy i trenerzy zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.
Zawodnicy proponowani do nagrody Prezydenta Miasta w 2008 roku:
- Kowalska Katarzyna – LA, stypendium sportowe, złoty medal Przełajowe Mistrzostwa Polski seniorów - 4000m, złoty medal Mistrzostwa Polski seniorów - 3000m, brązowy medal Drużynowe Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów - 4000m uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie;
- Lewandowska Iwona – LA, stypendium sportowe, brązowy medal 3000 prz. Mistrzostwa Polski Seniorów;
- Burmistrzak Magdalena – LA, stypendium sportowe, brązowy medal 400m Młodzieżowe Mistrzostwa Polski;
- Dykowski Michał – LA, srebrny medal na 3000 m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży;
- Mularska Aleksandra – LA, brązowy medal 300m, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
- Centkowska Aleksandra – LA, brązowy medal 4000m Drużynowe Przełajowe Mistrzostwa Polski;
- Bałajda Michał – LA, złoty medal 1000 m Mistrzostwa Polski Młodzików;
- Puściński Michał - LA ,brązowy medal 1000m Mistrzostwa Polski Młodzików;
- Szczepańska Aneta – Judo, stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów, złoty medal Pucharu Polski;
- Migdalski Mateusz -Judo, stypendium sportowe, srebrny medal Mistrzostwa Polski Juniorów, złoty medal Międzynarodowy Turniej Juniorów, brązowy medal Puchar Polski;
- Chełminiak Dariusz – Judo, brązowy medal Drużynowe Mistrzostw Polski Juniorów, brązowy medal Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, brązowy medal Drużynowy Puchar Polski Seniorów, srebrny medal Międzynarodowy Turniej X Warsaw Judo Open;
- Chełminiak Ilona –Judo, srebrny medal Puchar Polski Juniorek, brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek, brązowy medal Otwarte Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Sportu;
- Czarnecka Paulina – Karate tradycyjne, złoty medal Puchar Polski Dzieci Młodzików;
- Łukomski Feliks – Karate kyokushin, srebrny medal Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych;
- Urbańska Joanna - pływanie, dwa srebrne medale Korespondencyjne Mistrzostwa Polski;
- Adamska Marlena – Wioślarstwo, stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów dwójka bez sterniczki;
- Ertman Marlena – Wioślarstwo, stypendium sportowe, srebrny medal Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, srebrny medal Mistrzostwa Polski Seniorów w czwórce i ósemce, srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w dwójce bez sterniczki i ósemce;
- Kantorska Kinga – Wioślarstwo, stypendium sportowe, srebrny medal Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, srebrny medal Akademickie Mistrzostwa Świata, złoty medal Akademickie Mistrzostwa Europy, srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów dwójka bez sternika i ósemka, srebrny medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w dwójce bez sternika i ósemce;
- Liniewska Marta – Wioślarstwo, stypendium sportowe, złoty medal Akademickie Mistrzostwa Europy, srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów w czwórce i ósemce, srebrny medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski czwórka i ósemka;
- Wołna Katarzyna – Wioślarstwo stypendium sportowe, złoty medal Akademickie Mistrzostwa Europy, srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów w dwójce bez sternika i ósemce, srebrny medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski czwórka i ósemka;
- Olejnik Natalia – Wioślarstwo, stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów dwójka bez sternika;
- Pszczółkowski Bartosz – stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów dwójka bez sternika;
- Pszczółkowski Patryk – stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów dwójka bez sternika;
- Tylczyńska Justyna – Wioślarstwo, stypendium sportowe srebrny medal Mistrzostwa Polski Seniorów ósemka , srebrny medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski;
- Wołna Daniel – Wioślarstwo, stypendium sportowe, srebrny medal Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, dwójka bez sternika;
- Retecki Grzegorz – Wioślarstwo, stypendium sportowe, srebrny medal Ogólnopolska Olimpiada młodzieży, dwójka bez sternika;
- Bajer Agata – Wioślarstwo, srebrny medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, ósemka;
- Dębicka Ewelina – Wioślarstwo, stypendium sportowe, srebrny medal Mistrzostwa Polski Seniorów, srebrny medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w czwórce i ósemce;
- Kaluzińska Marta – Wioślarstwo, srebrny medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w ósemce;
- Kacprzak Mariusz – Boks, stypendium sportowe, brązowy medal Mistrzostwa Polski Juniorów;
- Ziółkowska Patrycja – Boks, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek;
- Nowakowski Bartosz – Sporty lotnicze, srebrny medal w Balonowych Mistrzostwach Polski, srebrny medal Balonowego Pucharu Polski, Wicemistrz w Hynek Cup, wicemistrzostwo w Międzynarodowych Zawodach Valmiera;
- Maciej Nawrocki – pilot motolotniowy, srebrny medal Mistrzostwa Polski na motolotniach;
- Grabowski Łukasz – Sporty lotnicze, srebrny medal w Krajowych Zawodach Szybowcowych, I miejsce w Pucharze Polski w 2008 r.
Piłka koszykowa
- Glabas Wojciech – Piłka koszykowa, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej;
- Sadowski Kamil – Piłka koszykowa, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej;
- Pietrzak Michał – Piłka koszykowa, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej;
- Guziewicz Adian – Piłka koszykowa, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej;
- Rosiak Jakub – Piłka koszykowa, Młodzieżowy Uczniowski Klub Sportowy „DUET”;
- Gawlak Tomasz – Piłka koszykowa, Młodzieżowy Uczniowski Klub Sportowy ”DUET”;
- Szcześniak Patryk – Piłka koszykowa, Młodzieżowy Klub Koszykówki;
- Sztejwald Jakub – Piłka koszykowa , Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy” Junak”;
- Sikorska Karolina – Piłka koszykowa, Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy „Junak”;
Piłka nożna:
- Komorowski Paweł – Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy „Lider”;
- Hadaś Piotr – Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy ”Lider”;
- Hadaś Arkadiusz – Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy ”Lider”;
- Wielicki Piotr – Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy „Lider’;
- Ziółkowski Patryk – Piłka nożna, Włocławski Klub Piłkarski „Włocłavia”;
- Chojnacki Kamil- Piłka nożna, Włocławki Klub Piłkarski „Włocłavia”;
Trenerzy
Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie
• Gabryelewicz Krzysztof
• Liniewski Marcin
• Pińska Olga
MKS „Olimpijczyk”
• Stawisiński Roman
LKS „Vectra”
• Nowakowska Agnieszka
• Nowakowski Marian
• Ziółkowski Marek
WKB „Start”
• Kwiatkowski Henryk
• Zawadzki Wiesław
Włocławski Klub Karate Tradycyjnego
• Bicz Jarosław
Włocławski Klub Karate Kyokushin
• Mazurkiewicz Jan
Aeroklub Włocławski
• Koziński Marek
Trenerzy piłki nożnej
• Zawidzki Jacek
• Ratajczyk Konrad
Trenerzy piłki koszykowej
• Piekarski Marcin
• Woźniak Marcin
• Mrówczyński Michał
• Badyna Marcin
Klub Pływacki „Delfin”
• Sasak Marek
Ogólna pula środków przeznaczonych na nagrody w 2008 roku wynosi – 92.000,00 złotych.
Zdjęcia do artykułu: