Pechowa porażka Włocłavii

W czwartym meczu kontrolnym, rozegranym na sztucznej murawie OSiRu, Włocłavia przegrała z LTP Lubanie 0:1 (0:0).

Dla gości z Lubania było to pierwsze spotkanie sparingowe w przerwie zimowej. Początek meczu przebiegał pod dyktando zawodników WKP, jednak nasi zawodnicy nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Marcina Kujawy. Jedna z kontr wychowanka Włocłavii Marcina Zapieca mogła zakończyć się bramką, jednak do piłki nie zdążył Rafał Lisota. Kolejne minuty spotkania to następne niewykorzystane przez gospodarzy akcje. W 22 minucie z dystansu uderzał Marcin Piotrowski jednak piłka minimalnie minęła światło bramki przyjezdnych. Dwie świetne okazje na zdobycie bramki zaprzepaścił Romanowski który trafił w słupek, a po wrzutce Bartłomieja Dębickiego minimalnie chybił.

W drugiej połowie przewaga nadal należała do III ligowców jednak nadal nie potrafili skończyć skutecznie żadnej z akcji. Kiedy wydawało się że mecz zakończy się remisem sędzia odgwizdał rzut wolny. W zamieszaniu pod bramką Marcela Jarzembowskiego najprzytomniej zachował się Dawid Kaszuba i zdobył zwycięską bramkę.

Warto zaznaczyć że we włocławskiej drużynie zadebiutowali kolejni wychowankowie naszego klubu Dawid Pankiewicz i Marcel Jarzembowski

WKP Włocłavia Włocławek – LTP Lubanie 0-1 (0-0)
91’ Dawid Kaszuba

Włocłavia: Pankiewicz (46’ Jarzembowski) – Haberski (46’ Wojnowski), Serocki, Budnicki (15’ Szablewski), Piotrowski – Romanowski (46’ Wuciński), Markowski, Sobolewski, Dębicki, Frąckowiak (46’ Śmigiel) – Kwiatkowski (65’ Tłuchowski)

LTP Lubanie: Kujawa – Cieślak, Trzciński, Ł. Maliowski, Przeździęk – P. Kranc, Gawrysiak, Piekarski, Kaszuba, Zapiec, - Lisota na zmiany wchodzili: Stefański, Ryszewski, B.Malinowski. Źródło: wloclavia.futbolowo.pl