VECTRA-DGS wygrywa w Świeciu
Z czternastoma medalami i zwycięstwem w punktacji zespołowej wrócili zawodnicy VECTRY-DGS z otwartych mistrzostw województwa w biegach przełajowych, które odbyły się w niedziele w Świeciu.
W biegu najmłodszych dziewcząt [12-13 lat] debiutująca Anna Sobka prowadziła przez zdecydowaną część trasy przegrywając nieznacznie na mecie złoty medal z Anetą Górną z MUKL Brodnica. Na tym samym dystansie wśród chłopców Jakub Oczki zajął trzecie miejsce.
Srebrne medale w kategorii młodzików zdobyli Klaudia Śmigielska na 1500m i Paweł Zaborowski [2000m].
Nie zawiedli juniorzy młodsi Michał Puściński [srebro] i Michał Bałajda [brąz] na 3000m oraz Dawid Karaluk srebro na 5000m.
Bardzo dobrze wypadły również juniorki młodsze: Patrycja Pawińska zdobyła tytuł mistrzowski na 3000m, a Nina Kolterman zdobyła brązowy medal województwa na dystansie 2000m.
W biegu juniorów na dystansie 5000m Michał Dykowski i Jarosław Michalski musieli uznać wyższość wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski Łukasza Górskiego z bydgoskiego Zawiszy.
Na uwagę zasługuje trzecie miejsce Łukasza Zakrzewskiego i siódme miejsce debiutanta Damiana Tomalaka, którzy wystąpili w silnie obsadzonym biegu na 3000m [czterech zawodników - medalistów mistrzostw kraju]
W mistrzostwach nie wystartowała halowa mistrzyni Polski juniorek młodszych Aleksandra Walkiewicz, która doznała kontuzji na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie.
W punktacji zespołowej drużyna VECTRY-DGS odniosła zdecydowane zwycięstwo zdobywając 864pkt. przed nadwiślaninem Chełmno – 682pkt. i UKS Szubin – 535pkt.
Najwyższe miejsca zawodników VECTRY-DGS:
Dziewczęta -1000m:
2. Anna Sobka
6. Daria Świerczyńska
10. Agata Paszyńska
15. Ada Górecka
Chłopcy- 1000m:
3. Jakub Oczki
7. Konrad Ziółkowski
Młodziczki -1500m:
2.KIaudia Śmigielska
12. Marta Sobka
16. Sylwia Zaborowska
21. Gabriela Lewandowska
29. Sandra Wszelak
30. Milena Żurańska
Młodzicy-2000m:
2. Paweł Zaborowski
19. Jakub Gradowski
Juniorzy młodsi-3000m:
2. Michał Puściński
3. Michał Bałajda
16.Adrian Dyjeciński
18.Kamil Dobrowolski
Juniorzy młodsi – 5000m:
2. Dawid Karaluk
Juniorki młodsze-2000m:
3. Nina Kolterman
Juniorki młodsze-3000m:
1.Patrycja Pawińska
8. Katarzyna Gralak
Juniorki- 2000m:
2. Aleksandra Mularska
Juniorzy-3000m:
3. Łukasz Zakrzewski
7. Damian Tomalak
10. Maciej Milewicz
Juniorzy – 5000m:
2. Michał Dykowski
3. Jarosław Michalski
Seniorzy – 5000m:
3. Kamil Wojciechowski