Derbowe zwycięstwo TKMu

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie derbowe pomiędzy drużynami TKMu Włocławek i Duetu Włocławek.

Od samego początku meczu przewagę na parkiecie uzyskał Duet, który przez całą pierwszą kwartę kontrolował wynik wygrywając ją różnicą trzynastu punktów 24:11.

W drugiej kwarcie inicjatywę przejął koszykarze TKM Włocławek i dzięki bardzo dobrej grze w defensywie sprawili, że zawodnicy Duetu gubili się w ataku, w efekcie czego rzucili tylko pięć punktów w drugiej kwarcie. Ostatecznie po pierwszej połowie meczu było 31:29 dla Tkm-u.

Na drugą połowę meczu obydwie drużyny wyszły bardzo zmotywowane. Chęć wygranej po obydwu stronach była bardzo dużą, co było widać na parkiecie. Zawodnicy obydwu drużyn walczyli o każdą piłkę, każdy kawałek parkietu co potwierdzały wyniki trzeciej i czwartej kwarty (20:24 i 25:19).

Obronną ręką z tego spotkania wyszli zawodnicy TKMu Włocławek, którzy w końcówce meczu zachowali zimna krew i wygrali mecz 76:72 (11:24, 20:5, 20:24, 25:19).

Na szczególną uwagę zasługuje gra kapitana Duetu Włocławek - Kacpra Piekarskiego, który od samego początku do końca meczu grał bardzo dobrze ostatecznie rzucając 29 punktów.
4 komentarze

kibic

Tak się składa,że przypadkiem byłem na tym meczu i najbardziej przerażała mnie praca panów z gwizdkami.Poziom jaki Ci panowie prezentują jest tragiczny.Dzieciaki walczą pięknie,oddają serce na parkiecie,a dwaj sędziowie dwoją się i troją by wesprzeć TKM.Nadmieniam,że nie jestem fanem zadnej z druzyn grających,ale twierdzę,że Duet został skrzywdzony w tym meczu.Na uwagę zasuguje zawodnik Duetu z nr.23.Chłopak jest rewelacyjny.Dalej będę z uwagą śledził poczynania tego zawodnika.Pozdrawiam

1 1
ID:7424

Do kibic

A byłes na pierwszym meczu tych drużyn w sezonie wątpie.Ci co byli mogą potwierdzic że wtedy praca sedziów bardzo pomagala zawodnikom Duetu.A w tym meczu nie tylko sedziowie pomagali zawodnikom TkM-u tagze pomagali zawodnikom Duetu dwaj wysocy zawodnicy Duetu powinni zejsc po II kwarcie za faule. Przyznaje ci racje ze sedziowie nie byli z najlepszej półki. Ale w II kwarcie zawodnicy Tkm-u pokazali klase i wyszli na dwu punktowe prowadzenie choc po pierwszej kwarcie tkm przegrywal 13 punktami. w III i IV kwarcie druzyny graly na równym poziomie ale w koncówce popelnili za duzo strat i TKM wygral. zawodnicy Duetu są lepsi Fizycznie dwóch zawodników którzy mają ponad 190 mówi samo za siebie.A najwyzszy zawodnik TKM ma trochę ponad 180.TKM nadrabia te braki lapszym wyszkoleniem technicznym. Gra Duetu opiera sie tylko na grze 2 wysokich graczach i rozgrywającym duetu.Kibic muwiles ze nie jestes po niczyjej stronie a mi sie zdaje ze jestes rodzicem któregos z graczy Duetu.

1 1
ID:7572

Do Do kibic

A mi się zdaję że to ty jesteś czyimś rodzicem ... Jeżeli mówisz o tych bardzo czyściutkich blokach zawodnika z nr. 14 to nie wiem kto tu faulował . A sędziowie nie popisali się nie przesadzajmy . Pozdrowienia .

1 1
ID:7595

do kibic 1

Sędziowie sie nie popisali ale nie przesadzasz mówiąc ze tylko Duet oddal serce na parkecie.? Ja mysle ze obie druzyny oddaly serce sedziowie nie pomagali zawodniką Duetu ale sporo kontrowersyjnych decyzji sedziowie gwizdali na zawodnikków Tkm. Pomima tych decyzji mysle ze Tkm wygral zasłużenie. A i dzisiaj 14.03 zawodnicy Tkm-u rozgromili Duet 32 punktami. Ale w drużynie duetu nie gral zawodnik z numerem 23 i to pokazuje ze bez 1 zawodnika Duet nic nie gra. pozdrawiam