Anwil Włocławek w play-off

Zwycięstwem ze Zniczem Jarosław w 30. kolejce PLK, Anwil Włocławek zapewnił sobie udział w rundzie play-off.

Pierwsze minuty spotkania należały do koszykarzy Znicza Jarosław, którzy uzyskali kilku punktową przewagę. Włocławska drużyna zwarła szyki i szybko zniwelowała przewagę gospodarzy. W końcówce kwarty dobrze na parkiecie zaprezentował się Marko Brkić i Łukasz Koszarek głównie, dzięki którym Anwil uzyskał czteropunktowe prowadzenie 24:20. Początek drugiej kwarty to dominacja włocławskich koszykarzy, którzy grając skutecznie powiększyli swoją przewagę punktową do dwunastu „oczek”. Niestety jak to się dzieje w Anwilu w momencie wysokiego prowadzenia, wśród włocławian następuje rozluźnienie i tak też stało się tym razem. Goście „podnieśli się z parkietu” i zniwelowali stratę do sześciu punktów 35:41.

Trzecia kwarta to kontynuacja dobrej passy Anwilu z drugiej kwarty. Prawdopodobnie w trakcie przerwy trener Igor Griszczuk nie szczędził słów do swoich zawodników za końcówkę drugiej kwarty. „Rottweilery” wybiegły na parkiet bardzo zmotywowani, co było widać od pierwszych minut trzeciej kwarty. Bardzo dobrze spisywali się zawodnicy podkoszowi i włocławski „król” asyst Łukasz Koszarek. Podopieczni trenera Szczubiała mogli tylko bezradnie patrzeć na grę Anwilu. C.Timberlake i Q.Day próbowali poderwać swój zespół do walki jednak nieskutecznie. W tej części spotkania zawodnicy znad Wisły zdobyli 27pkt., przy 12pkt. gospodarzy. W czwartej kwarcie koszykarze z Jarosławia nabrali „wiatru w żagle” i zaczęli skutecznie grać w ataku i obronie, co przełożyło się na wynik na tablicy. Trio Quinton Day, Ross Neltner i Chad Timberlake bardzo dobrze rozumiało się na parkiecie i to głownie dzięki ich poczynaniom w hali w Jarosławiu odżyła nadzieja wśród kibiców. W kilka minut z ponad dwudziestopunktowej przewagi Anwilu, zostały tylko cztery punkty 76:72. Włocławianie czując oddech rywala na plecach, wzięli drugi oddech i uspokoili sytuację kilkoma akcjami. Ostatecznie po nerwowej końcówce Anwil Włocławek pokonał Znicz Jarosław 89:79.

Dzisiejsze zwycięstwo zakończyło sezon zasadniczy włocławskiej drużyny. W weekend 21-22 marca w Lublinie odbędzie się Puchar Polski, w którym Anwil zagra ze zwycięzcą fazy pre-playoff drużyną Basketu Poznań lub Polpharmy Stargard Gdański.

Sokołów Znicz Jarosław – Anwil Włocławek 79:89 ( 20:24, 15:17, 12:27, 32:21 )