Dobre zawody biegaczy Vectry DGS

Udanie wystartowali biegacze VECTRY-DGS w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.

Czterech zawodników (juniorów młodszych) LKS VECTRA-DGS wywalczyło 21 marca w Swornychgaciach prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych, która odbędzie się 4 kwietnia w Zamościu.

Tuż za podium, na czwartych miejscach zakończyli walkę o awans Michał Puściński (3000m) oraz Patrycja Pawińską (3000m). Jako ósma na mecie zameldowała się Nina Kolterman (3000m), a Dawid Karulak, który z bólem brzucha zakończył bieg na 17 miejscu, wystartuje na OOM z pięcioosobowego limitu województwa kujawsko-pomorskiego.

Jeszcze lepiej wypadli najmłodsi nasi zawodnicy. W kategorii dzieci bieg na dystansie 1000m wygrała zdecydowania Anna Sobka. Medal brązowy w biegu na 1500m młodziczek wywalczyła Klaudia Śmigielska. Szóste miejsce na 3000m młodzików zajął Paweł Zaborowski, który przez dłuższy odcinek dystansu biegł w czołówce i brązowy medal stracił na długim, ponad 300 metrowym finiszu.