Gromark Mistrzem WLKA

W niedzielę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się finał Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej sezonu 2008/2009r, w którym Gromark Dworek w Smólsku pokonał w Proteinę Food 78:72.

Przypomnijmy: w pierwszym spotkaniu decydującym o mistrzostwie drużyna Gromarku Dworek w Smólsku pokonała Proteinę Food 56-47 i z dziewięciopunktową zaliczką przystępowała do drugiego spotkania.

Od pierwszych minut meczu Gromark prowadzony przez Marcina Woźniaka narzucił swój styl gry. Osłabiona brakiem podkoszowego Macieja Wieszczaka Proteina Food nie składała broni. Głównie dzięki punktom Piotra Czaplickiego i Artura Kwiatkowskiego w pierwszej kwarcie Gromark uzyskał sześciopunktowe prowadzenie 20:14.

Druga kwarta również należała do drużyny żółtych koszul. W dalszym ciągu bardzo dobrze spisywał się "Czapla" (10pkt. 2x3pkt.) i kapitan Tomasz Borowski (6pkt.). Dobra i przemyślana gra Gromarku oraz słaba skuteczność w ataku podopiecznych Huberta Hejmana przyczyniły się do zwiększenia prowadzenia Gromarku 42:27.

Przerwa pomiędzy drugą a trzecią kwartą dobrze wpłynęła na drużynę Proteiny. Ciężar gry wziął na siebie Piotr Safandowski, który do spółki z Grzegorzem Kożanem odrabiał stratę do Gromarku. Na uwagę zasługuje również bardzo dobra obrona całej piątki Proteiny, która zmuszała do błędów przeciwnika. Na szczęście dla Gromarku dobrze dysponowany rzutowo A.Kwiatkowski nie dopuścił do zniwelowania przewagi przez "Protkę". Ostatecznie po 30 minutach gry Gromark prowadził 62:55.

Początek czwartej kwarty to kontynuacja dobrej obrony drużyny Proteiny, co zapowiadało emocjonującą końcówkę. Od celnego rzutu zza linii 6,25cm rozpoczął grający z numerem cztery Grzegorz Kożan (7 pkt.). Po kolejnej skutecznej akcji Kożana przewaga Gromarku zmalała do czterech "oczek". Widząc taki przebieg sytuacji trener Marcin Woźniak poprosił o przerwę. Po niej gra Gromarku zmieniła się, a dwa celne rzuty za trzy dały pewność uzyskania tytułu Mistrza WLKA, pomimo, że do końca spotkania były jeszcze trzy minuty gry. Końcowe minuty to skuteczna gra K.Karasiaka (6pkt. 2x3) w drużynie Proteiny i T.Borkowskiego (5pkt.) w Gromarku.

W dwóch spotkaniach decydujących o Mistrzostwie WLKA Gromark Dworek w Smólsku pokonał Proteinę Food 56-47 i 78:72.

Mecz decydujący o mistrzostwie WLKA sezonu 2008/2009r. /rewanż/

Proteina Food – Gromark Dworek w Smólsku 72:78 /14:20 13:22 28:20 17:16/
Proteina:
Lebiedziński 12/1/, G. Kożan 19/2/, P. Kożan 4, K. Kurlapski 4, K. Karasiak 14/4/, P. Jeszke 3/1/, Ł. Rosiński, P. Safandowski 16/2/, tr. Hubert Hejman
Gromark: Reut, Ziółkowski, Kwiatkowski 19/5/, Borowski 13/1/, Zych 6, Kobielski 5, Lewak 8, Lesiewicz 2, Stężewski, Zarobski3, Czaplicki 20/2/, tr. Marcin Woźniak

Mecz o 3 miejsce /rewanż/
Nowak Auto Serwis Seat – Igloo Mark 66:76 /18:23 15:12 19:17 14:24/
Nowak:
Skowroński 9, Komorek 2, Spryszyński 6, Rosiak 23/4/, Kowalczyk 2, Ochocki 13, tr. Adrian Ochocki.
IglooMark: Pluta 9, Waliszewski 2, Markiewicz 12, Kowalewski 13, Saługa 14, Król 3/1/, Ziemienowicz 2, Bruździński 21/1/, tr. Dariusz Kaczmarek

Nagrody Indywidualne:
Justyna Pluta – pierwsza kobieta na parkietach WLKA
Michał Saługa – najskuteczniejszy zawodnik
Kamil Mielcarek - najskuteczniejszy za 3 pkt.