Test Coopera na stadionie „Przyslesie”

W sobotę 2 maja odbyła się kolejna impreza dla miłośników biegania z cyklu „Liga Biegaczy Amatorów” pod nazwą Test Coopera zorganizowana przez Włocławski Klub Biegacza Maratończyk. Każdy z zawodników miał do pokonania 12 minut biegu.

- Z zadowoleniem możemy stwierdzić że mimo długiego weekendu frekwencja znów dopisała - powiedzieli organizatorzy biegu.

Na liście startowej sklasyfikowało się 42 zawodników. W biegach dla dzieci udział wzięło 11 zawodników, w biegu dla kobiet i mężczyzn brało udział 31 zawodników. Oprócz zawodników z Włocławka w imprezie wzięli udział zawodnicy z
Kutna, Warszawy, Brodnicy, Chojnic, Piotrkowa Trybunalskiego, Krośniewic, Koła, Lodzi, Smólnika i Hamburga.

Najlepszą niespodzianka dla organizatorów był fakt, że miedzy najmłodszym a najstarszym zawodnikiem była różnica 80 lat. Najmłodszym zawodnikiem imprezy był Patryk Chybiński z Włocławka ( przedszkole nr. 17 ) – lat 5, który w Teście Coopera przebiegł 1221m. Natomiast najstarszym zawodnikiem okazał się zawodnik za zachodniej granicy 85 letni Erhardt Zippliesh z Hamburga ( Niemcy ), który przebiegł 1206m.

Wyniki:
W imprezie pod nazwą Test Coopera ( do 9 lat ) na pierwszym miejscu zameldowała się Zuzanna Tarczyńska ( WKB Maratończyk/ Sp.7 ) która w ciągu 12 minut pokonała dystans - 1798 m.
Na drugiej pozycji test ukończył Patryk Chybiński( przedszkole nr 17 ), który pokonał dystans 1221 m.

W kolejnym Teście Coopera dla dzieci ( 10-12 lat ) pierwsza na mecie sklasyfikowała się Paulina Marciniak ( Sp.7 ), która w ciągu 12 minut przebiegła dystans 2562 m. Drugi zaś na mecie zapisał się Maciek Bonawenturczak ( Expon Krosniewice ) przebiegł dystans 2552 m.

W Teście Coopera dla dzieci i młodzieży ( 13-15 lat ) pierwszy zameldował się Mateusz Makowski z ( Gim .6 ), który przebiegł dystans 2934m. Drugie miejsce przypadło dla Jakuba Lubelskiego (WKB Maratończyk) z dystansem - 2889m. Na trzecim miejscu uplasował się Adrian Siuber ( Gim 14 )z dystansem 260 m .

W Teście Coopera dla Kobiet pierwsze miejsce zajęła Dorota Wozniak ( Sks Florian Chojnice) która w ciągu 12 minut przebiegła dystans 2792m, na drugim miejscu sklasyfikowała się Katarzyna Kuraczyk ( ZS NR. 3 ), która pokonała dystans 2602 m , zaś trzecie miejsce zajęła Edyta Chmielewska ( WKB Maratończyk ) z dystansem 2310. Na wyróżnienie zasługuje również zawodniczka, która zajęła czwartą pozycje Pani Janina Rosińska ( AZS Łódż ) – 76 lat , która pomimo wieku nie odstawała od grup zawodniczek i przebiegła dystans 1868 m.

W Teście Coopera dla mężczyzn najpierwszym miejscu sklasyfikował się Krzysztof Bałatka z Kutna, który w ciągu 12 minut przebiegł 3476m, druga pozycje zajął Juliusz Sompolski
( Biegaj z ochotą ), który przebiegł dystans 3386m, a na trzeciej pozycji zameldował się Marcin Gabryelski ( WKB Maratończyk ). Na wyróżnienie zasługują również dwoje zawodników Eugeniusz Sikorski 76 lat ( TKKF Koło ), który zajął 26 pozycję i przebiegł dystans 1516m oraz zawodnik z zachodniej granicy Erhardt Zippliesh 85 lat ( Hamburg / Niemcy) który zajął 27 lokatę i przebiegł dystans 1206 m.