Cross Leśny nad jeziorem Czarne

V impreza z cyklu „Liga Biegaczy Amatorów”, której organizatorem był Włocławski Klub Biegacza Maratończyk, będąca jednocześnie zakończeniem Wiosennej Rundy Ligi Biegaczy Amatorów 2009. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych Organizator był bliski odwołania Imprezy pod nazwa Cross Leśny – Jezioro Czarne.

Intensywnie padający deszcz i zimny wiatr nie zniechęciły jednak zawodników, na wyraźne życzenie biegaczy Impreza odbyła się, odbył się Bieg Główny oraz Bieg dzieci i młodzieży w kategorii wiekowej (13-15lat). Bieg dzieci do 9 lat i dzieci w kategorii wiekowej (10–12lat) w trosce o zdrowie najmłodszych zawodników zostały odwołane.

Mimo nie miłej niespodzianki jaką sprawiła organizatorom pogoda to w zawodach udział brała spora liczba zawodników, a największą niespodzianką dla organizatorów był udział dwóch zawodników ze Skandynawii z klubu Sjundeĺ IF – Finlandia czyli Magnus Hellstrem i Jyrki Repola

W biegu głównym na dystansie 9368 metrów pierwszy na mecie zameldował się Magnus Hellstrem (Sjundeĺ IF – Finlandia), który przebiegł ten dystans w ciągu 35m 12s. Na drugiej pozycji bieg zakończył Andrzej Chmielewski (WKB Maratończyk) z czasem 37m 49s, trzeci był Marcin Niepsuj (JW. 3537/Brodnica) z czasem - 38m 03s..

Bieg główny kobiet jako wygrała Pani Dorota Wożniak ( Florian Chojnice) która przebiegła dystans 4684 metrów w ciągu 27m 25s. Drugie miejsce zajęła Pani Wanda Lewandowska (WKB Maratończyk) z czasem 27m.47s. Najstarszym uczestnikiem biegu głównego został Pan Eugeniusz Sikorski z Koła który urodził się 1934 roku i przebiegł dystans 4684 metrów z czasem 48 minut 24 sekund.

W biegach dla dzieci i młodzieży w kategorii 13-15 lat wygrał Mateusz Makowski (Gim. 6) który przebiegł dystans 2342 metrów w czasie 9m 58s. drugie miejsce zajął Adrian Siuber (Gim. 14) z czasem 10m 33s. Po wynikach widać że zawodnicy dali z siebie wszystko mimo że trasa biegu była bardzo trudna, pełna naturalnych przeszkód czyli błota, kałuż, mokrych korzeni i po przewracanych drzew.