Pewne zwycięstwo Anwilu

W 14 kolejce Dominet Bank Ekstraligi Anwil Włocławek pewnie pokonał drużynę Kotwicy Kołobrzeg 97:79

Rzut sędziowski wygrał Alex Dunn i pierwsze punkty w spotkaniu zdobył kapitan drużyny Anwilu. Włocławianie bardzo szybko zdobyli kilkupunktową przewagę głównie za sprawą Andrzeja Pluty (14pkt 3x3), który niemiłosiernie karał rzutami za 3pkt drużynę Kotwicy, a kryjący go Michael Bree nie mógł w żaden sposób poradzić sobie ze skutecznością Andrzeja. Pod koniec pierwszej kwarty doszło do rzadko spotykanej sytuacji kiedy to przy stanie 22:12 rzuty wolne oddawał Alan Daniels i po pierwszym niecelnym rzucie wolnym został zmieniony przez Bartka Wołoszyna, gdyż doznał lekkiego urazu prawej ręki. Pierwsza kwarta zakończyła sie 14pkt przewaga 26:12

Drugie 10min spotkania celnym rzutem z linii 6,25 otworzył G.Henderson. W tej kwarcie w drużynie Kotwicy Kołobrzeg rozszalał się grający z numerem 31 Alvin Snow, zdobywając 5pkt z rzędu. Jednak to tylko "rozdrażniło" Rottwailery, którzy pokazali mądrą i skuteczną koszykówkę z minuty na minutę powiększając prowadzenie. Po pierwszej części spotkania Anwil Włocławek prowadził aż 30pkt (60:30)

W trzeciej kwarcie trener Ales Pipan widząc znaczną przewagę Anwilu Włocławek desygnował do gry Marka Piechowicza, który w pierwszych swoich sekundach na parkiecie w ładnym stylu poszedł na kosz zdobywając 3pkt z akcji 2+1. Po tej akcji i rzucie Andrzeja Pluty, do głosu doszli koszykarze Kotwicy którzy zdobyli 10pkt pod rząd niwelując przewagę 67:40. Widząc to włocławianie zwarli szeregi i pokazali sportową złość odrabiając straty głównie za sprawą fenomenalnych rzutów za 3pkt Andrzeja Pluty. Chwilę później zgromadzeni w Hali Mistrzów kibice mieli okazję podziwiać dwa wsady Steftona Barretta i Gabriela Szalaya, które nagrodzili brawami. Po 30min spotkania Anwil Włocławek prowadził 79:52

W czwartej kwarcie trener Anwilu wprowadził do gry Macieja Raczyńskiego i z pozycji siedzącej oglądał spokojnie poczynania swoich podopiecznych (chyba pierwszy mecz, w którym można było zobaczyć spokojnego Alesa Pipana). Pomimo trochę słabszej gry w tej części meczu włocławianie utrzymywali bezpieczny dystans punktowy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 97:79 dla Anwilu

Był to jeden z najlepszych w tym sezonie występów jaki odnotował kapitan Anwilu - Andrzej Pluta zdobył 31pkt (za 3pkt:6/7 - 85%, za 2pkt: 5/8 - 62%, za 1pkt: 3/3 - 100%, 2 zbiórki, 2 przechwyty)

Anwil Włocławek – Kotwica Kołobrzeg 97-79 (26-12, 34-18, 19-22, 18-27)

Anwil: Andrzej Pluta 31, Alex Dunn 13, Żeljko Zagorac 12, Marek Piechowicz 9, Alan Daniels 8, Łukasz Koszarek 7, Bartłomiej Wołoszyn 7, Gerrod Henderson 5, Patrick Okafor 4, Maciej Raczyński 1.

Kotwica: Chris Daniels 18, Sefton Barrett 12, Rafał Bigus 12, Alvin Snow 12, Gabriel Szalay 12, Brandon Armstrong 6, Tomasz Cielebąk 2, Szymon Rduch 2, Michael Bree 1.