Liczba mieszkańców Włocławka ciągle spada

W styczniu br. ogólna liczba mieszkańców Włocławka wynosiła 114 801 osób – wynika ze statystyk Wydziału Spraw Obywatelskich UM.

Zanotowano 206 przemeldowań na terenie miasta, 53 zameldowania stałe spoza obszaru Włocławka, a także 158 wymeldowań plus 6 wyjazdów stałych za granicę. Urodziło się 86 osób, 104 włocławian zmarło. W ubiegłym miesiącu wydano również 369 dowodów osobistych.

Dla przykładu w styczniu 2009 roku liczba mieszkańców wynosiła 115 751 osób, jest to blisko o tysiąc mieszkańców więcej. Od stycznia ubiegłego roku liczba mieszkańców Włocławka sukcesywnie spadała i aktualnie wynosi 114 801 mieszkańców. Włocławek największą liczbę mieszkańców zanotował w 1999 roku - 123 439 mieszkańców. Latach 1995-2007 były największym przyrostem liczby mieszkańców Włocławka, który stanowił 15%.
15 komentarzy

Pytania

O przyczyny tego stanu rzeczy należy skierować do naszych wybrańców którzy zechcą ponownie kandydować ,a niektórzy nawet napisali prace naukowe na ten temat,więc to co robią ,robią z pełną świadomościa ...by nie powiedzieć PREMEDYTACJĄ .

5 0
ID:17071

mit

Nic się nie robi żeby było lepiej w tym mieście zarobki są żałosne prezydent nic nie zrobił w tym celu. Nie ma się co dziwić. Bieda i cwaniactwo.

4 0
ID:17072

profek412

Najlepiej zestawić tą statystykę z okolicznymi gminami i się okaże gdzie uciekli nasi mieszkańcy. Zobaczcie ile domów się pobudowało w Szpetalu Górnym. Tam wiedzą jak ściągnąć mieszkańców, a nie jak u nas np. na Rybnicy gazu nie ma, kanalizacji nie ma, drogi właściwie nie ma.

4 0
ID:17074

Sombady Nobady

Spoko zima zapowiada się na bbbaaardzoo ddłłłuuggąąą jeszcze dziś nie będze ciepła w domu, zobaczycie za rok te statyskiki i jak duży nastąpił przysrost naturalny, a więc do ROBOTY PANIE I PANOWIE :)

1 2
ID:17080

maks

protestów przybywa.mieszkańców ubywa.

5 0
ID:17082

fryc

To, z czym mamy do czynienia w naszym mieście,to problem ogólnopolski.Ludziom coraz lepiej się powodzi,wiec budują sobie domy.A okoliczne gminy podmiejskie nie muszą się specjalnie wysilać i wdawać w jakieś "przyciąganie".Wystarczy,że mają dość terenów pod zabudowę(a mają)i po przystępnej cenie.Reszta robi się sama.

0 1
ID:17085

cyklista

Mieszkańcy szacownego grodu ,jakim jest Włocławek nie biorą przykładu z Karola Wielkiego.O ile mi wiadomo miał 19-cioro dzieci z dziewięcioma kobietami równocześnie.Oczywiście jest to małą trzódką w porównaniu z 61 dziećmi biskupa Henryka z Leodium(owego pracowitego robotnika w winnicy Pańskiej)-któremu papież Grzegorz X wylicza w XIII w zaledwie ...14 synów w ciagu 22 miesięcy.A zatem rozmnażajamy się w imię Pańskie.

0 2
ID:17086

ANKA

Do Fryc'a:
ludziom lepiej się powodzi? budują domy? Chyba żyjesz w jakiejś utopi, bo wg mnie ludziom powodzi się coraz gorzej.. a zima to już wogóle masakra. Firmy budowlane stoją drugi miesiąc. Nie mówiąc o innych przedsiębiorstwach które co chwila bankrutują.

2 1
ID:17095

profek412

anka - wyjdź z domu i zobacz ile nowych domów się wybudowało w Szpetalu, Bogucinie, Nowej Wsi.

1 4
ID:17099

konrad

Pewnie, że spada jak mieszkam od tamtego roku w Nowej Wsi :) 5 osób się wymeldowało :). Spadek liczby mieszkańców jest każdym mieście.

2 2
ID:17101

Mr.BetterKnow

proste bogaci zarabiają na biednych...
pojawia się jeden bogaty czterech mieszkańców musi szukać miejsca pracy i pieniędzy gdzie indziej...

3 0
ID:17104

patologia!

sukcesywnie spadlo czyli dobrze ze spada!!

1 1
ID:17134

pro

a kto chce mieszkac we Włocławku??????????

6 0
ID:30300

Melaniusz II

Na samym początku zastanówmy się dlaczego ta liczba spadła?W naszym mieście nic się nie dzieje,brak czegololwiek godnego uwagi dla przyjezdnych.Nasz kochany prezydent nic a nic nie robi.Dobrze napisane:Budują nowe domy na wsi.Dlaczego?Piękne tereny,urodziwe łąki i świeże powietrze.Np. Płock kiedyś miasto bezinteresowne,a teraz?Wszystko co najlepsz właśnie dzieje się tam.Gdyby nasze miasto coś takiego jak w Płocku organizowała mało kto by się wyprowadzał.

0 0
ID:62093

INC

ludzie spojrzcie na problem z dalszej perspektywy.To nie tylko problem Wloclawka, mojego miejsca urodzenia :)))) ale tez ,czy tez przedewszystkim problem regionu , panstwa , kontynentu , swiata :) , ogolnie chodzi o caly system w ktorym zyjemy :))) ;(( , obudzmy sie troche i bedzie git :)

0 0
ID:65286


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Działacze PiS chcą odwołać przewodniczącego radnych

Lokalni działacze klubu PiS złożyli wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego..

Działacze PiS krytykują ostatnie zmiany kadrowe

W ostatnich dniach nastąpiły zmiany kadrowe w ratuszu i dwóch spółkach miejskich...

Poseł Łukasz Zbonikowski sprawcą kolizji drogowej

Poseł jechał ciągnikiem z nieoświetlonym agregatem uprawowym. Został ukarany..

Promesy na odbudowanie zniszczonych dróg w powiecie

11 lipca poseł Joanna Borowiak wraz z Wojewodą Kujawsko - Pomorskim Mikołajem..

Sobolewski nie będzie wiceprzewodniczącym Rady Miasta

O tym, że z jego działalności w Radzie Miasta i pełnieniu obowiązków jako radnego,..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..