PO wstrzymało się w sprawie Anwilu

Zgodnie z przewidywaniami nie wszyscy radni poparli wspólnie wypracowane stanowisko związane z dalszymi losami Anwilu S.A. Od poparcia stanowiska rady sprzeciwiającej się sprzedaży zakładu przez PKN Orlen wstrzymał się klub Platformy Obywatelskiej.

Pomysł wypracowania wspólnego stanowiska radnych co do dalszych losów Anwilu S.A. zaproponował klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślił Jarosław Chmielewski, przewodniczący klubu, problem dotyczy nie tylko pracowników Anwilu, ale wszystkich mieszkańców Włocławka, w tym lokalnych samorządowców i parlamentarzystów. W apelu złożonym na ręce przewodniczącego Rady Miasta rajcowie domagali się podjęcia wszelkich starań, których efektem będzie uratowanie społeczności Włocławka przed negatywnymi skutkami sprzedaży. - Chcemy przedstawić nasz apel pozostałym radnym, wspólnie się nad nim pochylić i po uzgodnieniu wersji ostatecznej przesłać pismo do premiera, ministra skarbu, marszałków sejmu i senatu oraz do zarządu PKN Orlen -  mówił Chmielewski.

Obradom dotyczącym wypracowania stanowiska radnych przysłuchiwali się Dariusz Maciejewski, przewodniczący wspólnej międzyzwiązkowej reprezentacji d/s Anwilu S.A. oraz Andrzej Musialik, przewodniczący Związku Pracowników Zmianowych. - W II kwartale tego roku byliśmy w sejmie, podczas obrad komisji skarbu, kiedy to mówiono o sprzedaży Anwilu. Marek Serafin, wiceprezes Orlenu, przewodniczący Rady Nadzorczej powiedział, że w razie niepowodzenia sprzedaży naszej firmy w całości zarząd przewiduje sprzedaż poszczególnych obszarów biznesowych. Według nas może się to skończyć utratą tożsamości firmy, zatarciem znaku firmowego Anwilu i przede wszystkim odpływu podatku CIT wpływającego do kasy miejskiej, ponieważ nie wiemy, gdzie miała by być główna siedziba spółki.

Przedstawiciele związków i pracowników zakładu wyrazili nadzieję, że włocławscy radni jednomyślnie zaakceptują stanowisko dotyczące obaw, co do dalszych losów największego pracodawcy w mieście. - Ta oczywista sprawa na pewno leży na sercu Rady Miasta. Przy okazji dziękujemy za podjęte działania, chociażby te podjęte przez prezydenta miasta. Podkreślili jednocześnie, że losy Anwilu nie uważają za temat wyborczy i są gotowi rozmawiać ze wszystkimi, którzy są im w stanie pomóc.

A radni? Jednomyślnie przyjęli zmianę porządku obrad i odczytanie stanowiska RM w sprawie Anwilu, ale podczas głosowania zgody zabrakło. Konwent seniorów zadecydował, aby wypracowane stanowisko przyjąć bez dyskusji, dlatego oficjalnie nie są znane powody, dla których radni klubu PO wstrzymali się od głosu.
7 komentarzy

miłośnik włocławka

Wstrzymanie się PO od głosu tylko utwierdza wszystkich w przekonaniu od kogo wychodzą rozkazy w sprawie sprzedaży ANWILU

1 1
ID:31987

dzonny_killer

co za bzdety!!! czy wy naprawdę myślicie, że takie gierki przedwyborcze przyniosą oczekiwany przez was skutek??? przecież to tylko "słowa, słowa, słowa"!!! :p

1 1
ID:31991

włocławekwmoim sercu

Zgadzam się z miłośnikiem włocławka. Włocławscy radni PO nie mogą głosować przeciwko planom swojej partii. Wiadomo, że decyzja o sprzedaży jak najszybciej Anwilu bez względu czy w całości czy w częściach to decyzja polityków u góry, którzy mają w tym jakiś cel i nie ważne dla nich jest co będzie działo się po likwidacji największego pracodawcy oraz mecenasa kultury i sportu we Włocławku. Mam nadzieję, że Person i Kopaczewska nie dostaną się do parlamentu. Nie potrzebujemy polityków, których nie interesuje los włocławskie społeczności

1 1
ID:32002

antydziałkowiec

A co na to pani Donicella ,Kierzkowska , Person i cała reszta ,,wodziarzy'' -ponownie nabrali wody w usta ,tak jak przy likwidacji cukrowni w Brześciu -pamiętajaci oni wam nie pomogą jeśli nie będa mieli z tego osobistego zysku !!!!!!!

1 1
ID:32012

włocławek

A Donicella, Kierzkowska i Person już skomentowali co na to, o czym można było przeczytać w wyborczej. Podaję link
http://torun.gazeta.pl/torun/1,35576,10168682,Platforma_we_Wloclawku__Zostawcie_Anwil.html

1 1
ID:32024

ROBERT

I przyszło polecenie żeby się wstrzymac od głosowanie i wiernie wszyscy wykonali polecenie. A potem mówią że dbają o rozwój włocławka. Farsa !!!!!!!
Ludzie weźcie się do pracy a nie tylko ciągle krytykujecie. Co żeście dla tego miasta zrobili ? Więcej pokory i odwagi (minister Grabarczyk za wzór - on się nikogo nie boi).

1 1
ID:32029

uczeń

Przecież jakby zagłosowali inaczej to by musieli zapłącić po tysiąc złoty kary za wyłamanie się PO paprani ludzie A piękną Domi to już dawno w kosmos kto ją pamięta jako nauczycielkę to chyba potwierdzi

1 1
ID:32048


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA