MPEC w elitarnym gronie „Gazel Biznesu”

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. we Włocławku znalazło się w elitarnym gronie „Gazel Biznesu”, wypracowując wzrost przychodu w wysokości 116 procent.

Gazele Biznesu jest to coroczny ranking, który w swojej ocenie uwzględnia najdynamiczniej rozwijajeh się małe i średnie firmy, które ze względu na swoją wielkość nie moga konkurować z największymi przedsiebiorstwami w kraju. Ranking prowadzony jest przez redakcję Pulsu Biznesu we współpracy z wywiadownią gospodarcza Coface Poland i przedstawia firmy, które spełniły m.in. następujące kryteria:
- w roku bazowym 2008 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych;
- w latach 2008-2010 z roku na rok firma odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży;
- w latach 2008-2010 ani razu nie odnotowała straty;
- umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej od roku 2008.

O zaszczytnym miejscu każdej firmy w rankingu "Gazele Biznesu" decyduje procentowy przyrost obrotów osiągniety w ciągu trzech lat. W tym czasie firmy te muszą odnotować wzrost swoich obrotów i wypracować zysk.

W prowadzonym od 2000 roku rankingu „Gazele Biznesu” ujęte są najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie polskie firmy. W 12 edycji rankingu Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. we Włocławku pojawiło się po raz pierwszy wypracowując wzrost przychodu w wysokości 116 procent.
11 komentarzy

negocjator

a ceny nadal rosną za ogrzewanie ! sie nie dziwię że firma nie przynosi strat skoro jest potentatem na włocławek ... podwyżka podwyżki i tak za 3 - 4 razy w roku każą sobie płacić haracz coraz więcej i więcej !

1 1
ID:38037

antydzialkowiec

Czy spółka miejska działająca w celu zaspokajania potrzeb podatników musi przynosić zyski uzyskiwane z tych podatników . Zastanawiam się ponieważ zapewnienie mieszkańcom niezbędnych do egzystencji mediów leży w zadaniach statutowych samorządu .....

1 1
ID:38039

Zibi.

A dlaczego ceny rosną? Węgiel droższy, ropa droższa, energia elektryczna droższa, premie za stadion trzeba płacić, leki droższe, opłaty za drogi coraz droższe to dlaczego ciepło ma być tańsze? No, negocjator odpowiedz na to iście filozoficzne pytanie....

1 1
ID:38040

Gosia

Stachu też wygląda jak Gazela

1 1
ID:38042

dzonny_killer

po co mpecowi - monopoiliście jakiś dziwny kolo od marketingu??? jakie są jego zadania? jakie są jego kompetencje? jakie są jego osiągnięcia??? za co tak naprawdę człowieczek dostaje kasę??? :p

1 1
ID:38046

Raport

Wczoraj rano dzięki Mpec'owi zamiast ciepłej wody była ciepła kawa.Dość droga kawa z rdzy jak na to że nie nadaje się do picia ani mycia.kto odda za to pieniądze?


Czy spółki miejskie zajmujące się dostarczaniem NASZEJ WODY powinny odnotowywać zyski?

Czy miasto powinno zarabiać na mieszkańcach czy mieszkańcy powinni korzystać z miasta?

1 1
ID:38050

HIDAN

@~Raport: Jak byś miał trochę wiedzy to byś nie pisał takich głupot-po pierwsze wodę masz z wodociągów i swoje bóle możesz zgłaszać pod 994.Mpec wodę z MPWiK tylko i wyłącznie podgrzewa a kolor czy przebarwienia to tylko strona wodociągów.

1 1
ID:38077

antydziałkowiec

@~HIDAN: Chyba ,że ,,przebite'' są wymienniki na węźle....

1 1
ID:38088

dzonny_killer

hahaha kukułeczka kuka i minusy stuka... :p hahaha

1 1
ID:38101

Raport

@~HIDAN: Wybacz ale z kogo robisz głupiego?Przecież woda z MPWIK musi popłynąć do MPECu by została ogrzana.A tak dla twojej informacji zadzwoniłem do MPWiK i do MPEC'u zanim napisałem tu komentarz.Poczytaj o sieciach przesyłowych.Zadzwoń sobie do MPWiK i MPEC'u i sprawdź kto ma wiedzę a kto tylko lubi podyskutować.W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem krzykaczem i staram się w miarę możliwości sprawdzać dane jakie udostępniam.A jeśli ma się jakieś bóle to się dzwoni na 999 a nie na 994.Czy dalej chcesz rzetelnie dyskutować?

1 1
ID:38130

Zibi.

Widzę, że sami fachowcy i inżyniery. Woda w kranie czy ciepła czy zimna płynie w sieci MPWIK. MPEC sprzedaje jedynie ciepło, które przekazuje do wody MPWIK za pomocą węzła i wymienników ciepła (to wie jedynie anty). @Raport - jesli woda najpierw miałaby popłynać z MPWIK do MPEC a potem do Twojego kranu to za 1m3 płaciłbyć 30 razy więcej niz teraz. MPEC nie dostarcza ciepłej wody tylko ja podgrzewa w węźle indywidualnym lub grupowym. Za kolor wody odpowiada najcześciej MPWIK, chyba że przeżarty zostanie wymiennik miedziany to wtedy MPEC musi go wymienić, dlatego czasami barwią wodę technologiczna aby sprawdzic czy coś się nie przesącza. Zatem Raport wiesz że gdzieś dzwonią ale....

1 1
ID:38181


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA