Odpalili race, interweniowała policja

Młodzi kibice Włocłavii wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 68 rocznicę powstania warszawskiego. Pod koniec spotkania, wbrew ostrzeżeniom policji, odpalili race i zaśpiewali hymn państwowy. Zebrani pod pomnikiem nagrodzili ich brawami, zaś policja spisała dane czterech osób, które użyły materiałów pirotechnicznych.

To była prawdopodobnie pierwsza taka uroczystość z udziałem kibiców piłkarskich. Młodzi ludzie, zanim udali się na mszę świętą odprawioną w intencji powstańców, złożyli znicze pod pomnikiem Żołnierzy AK układając je w kształcie znaku powstania. Po mszy rozpoczęła się tutaj druga część spotkania, podczas której odśpiewano pieśni patriotyczne i złożono kwiaty. Młodzi kibice ze spokojem przyglądali się obchodom 68 rocznicy powstania warszawskiego. Chcemy pokazać, że młodzież też potrafi szanować tradycje, czcić pamięć ludzi, którzy polegli, ale niektórzy panowie nam na to nie pozwalają mówił Kamil wskazując na nieumundurowanych policjantów Poszło o race, które mieli odpalić kibice. Używanie środków pirotechnicznych bez pozwolenia, poza Sylwestrem i Nowym Rokiem, jest zakazane. Jeśli to zrobicie, będę musiał spisać wasze personalia tłumaczył policjant
Kibice race zapalili, zaśpiewali hymn państwowy, za co zostali nagrodzeni brawami. Policjanci przystąpili do spisywania ich danych, co bardzo nie spodobało się uczestnikom uroczystości. Sprawę starali się załagodzić radna Joanna Borowiak i poseł Łukasz Zbonikowski, którzy tłumaczyli, że zapalone race były jednym z elementów hołdu. Policjanci jednak musieli wykonać swoje obowiązki służbowe. Ci ludzie raczej nie poniosą żadnych konsekwencji. Nie mam żadnych zastrzeżeń, co do ich zachowania, ale muszę ich wylegitymować mówił funkcjonariusz
Gorącą atmosferę podgrzał przyjazd na sygnale kolejnych radiowozów z mundurowymi. To państwo policyjne – krzyczał jeden z kibiców. Odpowiedź policjanta była natychmiastowa:  Jak się panu nie podoba takie państwo, nie musi pan tu mieszkać. Kibic nie był dłużny: Ja chcę tu mieszkać, a pan nawet ust nie otworzył, kiedy śpiewaliśmy hymn.
Po wylegitymowaniu kibice opuścili miejsce uroczystości, a pozostali uczestnicy uroczystości jeszcze długo komentowali zajście. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni zachowaniem tych młodych ludzi, którzy pokazali, że szanują historię i ludzi. To było piękne, że młodzież włączyła się w obchody. Najgorsze jest to, że przyjechało tyle radiowozów. Po co taki pokaz siły? Przecież mogli ich tylko obserwować i jakby coś się działo, to wtedy podjąć interwencję mówili
38 komentarzy

Aero2

A pani Borowiak to kim jest, żeby wchodzić z butami w pracę policji? Było ją w ogóle tam widać?

1 1
ID:42588

danka 2

świetnie skonstruowany artykuł- gratulacje dla osoby, która go napisała- tylko proszę się nie zdziwić, jak mafia z Okrężnej zapuka do Pana/Pani drzwi o 4 nad ranem...... państwo policyjne czuwa, obserwuje, nęka i prześladuje. Gdyby żył prezydent Kaczyński przy tej sytuacji ktoś by został pociągnięty do odpowiedzialności- a tak nawet po co hymn śpiewać i tak kasa wpłynie 10-tego, a i się dorobi stojąc na bramce na dyskotece- zamiast na służbie- a w tym czasie na sobotę chorobowe... Poland 2012.

1 1
ID:42589

Polak

Stop policyjnej prowokacji !!! Chwała Bohaterom !!! Włocłavia Pamięta !!!

1 1
ID:42591

Ilonkaa

A potem jest gadka że my jako młodzież nie pamiętamy o naszej historii . Tylko pytanie czemu policja nie robi tego co powinna ? Tylko spisują ludzi którzy upamiętniają Powstanie Warszawskie . I tych co stoją pod klatka .

1 1
ID:42592

Patriota

STOP milicyjnym PROWOKACJĄ!!!!!!!!!!!! PRECZ Z KOMUNĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1 1
ID:42593

Ola

"Jak się panu nie podoba takie państwo, nie musi pan tu mieszkać." Co to za tekst?! Policjant powinien być postronny i nie wdawać się w dyskusje. Co za poziom :/// Żenada.

1 1
ID:42597

Włocławianka

@~Ilonkaa: co ty w ogóle piszesz? widziałam to na własne oczy!! uczcili pamięc powstańców? wrzaskiem i racami?? zadymy szukali i tyle!! prowokacja!! a Pan Zbonikowski niech się zastanowi co mówi przed kamerami!! ?Żenada!!

1 1
ID:42598

anty

Kibole Włocłavii wykorzystując rocznicę Powstania robią sobie po prostu PR, a tak naprawdę patriotyzmu ich tyle co w idiotach którzy z okazji 11 listopada zdemolowali Warszawę w tamtym roku. Niech "kibice" biorący udział w akcji przyznają się kto z nich pisze na mieście czerwonym sprayem napis "Włocłavia" ze skinheadowskim znakiem zamiast trzeciej litery nazwy klubu.

1 1
ID:42599

xyz

Odpowiadając na jedno z pytań, które padło w komentarzach: p. Borowiak jest osobą bez własnego zdania, tańczącą pod publiczkę wedle melodii granej aktualnie na szczytach jej partii, a wszystko to tylko i wyłącznie po to, aby ugrać parę punkcików w wyborach. Jako były jej uczeń pamiętam, gdy na jednej z lekcji wymachiwała "Wybiórczą" w której tendencyjnie została opisana reakcja pewnej grupy kibiców na o wiele bardziej wyrafinowaną i przebiegłą prowokację panów w mundurach (a i często niestety bez), że wg niej wszystkie mecze w Polsce powinny odbywać się bez kibiców (dla kogo zatem cała ta gra?). Dziś, gdy prezes uważa, że na kibicach ugra parę punktów (pani Kempa po wyborach już więźniów politycznych ze środowisk kibicowskich nie odwiedziła) i parę miejsc w parlamencie więcej, ta "bohatersko", własną piersią kibiców osłania. Czy już Pani zapomniała, jak wypowiadała się o kibicach, jak o podludziach? Można jedynie ostrzec chłopaków przed zbytnią ufnością w stosunku do włocławskich działaczy PiS, jak również wszystkich innych ugrupowań. Tylko prawdziwa prawica!

1 1
ID:42600

Włocłavia 4ever

Jak sie Ci nie podoba to pozniej to pozniej nie miej do młodiezy pretensji ze nie beda chcieli wyjwsc i oddac chołd po tym co piszesz. NIESTETY TAKA DZISIEJSZ MŁODZIEZ JEST . podaj mi inny KLUB CO PAMIETA O HISTORI
Włocławianko

1 1
ID:42603

do anty

Przyjdź i porazmawiaj z nami odnośnie naszego patriotyzmu uwiesz mi, że zadziwi cie wiedza jaką posiadamy... odnosisz sie do nas ? a gdzie ty byłeś? co robiłeś? zresztą po twoim avatarze mozna sie domyśleć gdzie w tym czasie przebywałeś... Byłeś 11 listopada w Warszawie ? widziałeś co się działo? czy jak 3/4 społeczeństwa bazujesz na opinii mediów ? nie odpisuj bo polemika z osobą na twoim poziomie nie ma sensu... CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

1 1
ID:42604

Włocławianka

@~xyz masz całkowita rację!!! Słuchając wypowiedzi Pana Zbonikowskiego dla jednej z lokalnych stacji telewizyjnych słyszy się słowa jakby wyjęte z ust Pana Prezesa!! nic nie raz tak bardzo, jak brak własnego zdania u zdawałoby się inteligentnych i wykształconych ludzi....

1 1
ID:42606

miejscowa


Wloclawscy patrioci niech sie doucza czy w hymnie jest ''poki my zyjemy'' czy ''kiedy my zyjemy'' bo na miejscu to polowa tak a druga siak spiewala. Ach ta mlodziez...

1 1
ID:42607

do Włocławianka

Jakiej zadymy szukali kibice ?? z weteranami pomyśl trochę ... zadymę chcieli zrobić też w kościele bo gdybyś nie wiedziała to brali udział w mszy... stop policyjnej prowokacji !!!

1 1
ID:42608

xyz

Żadnych sztam z farbującym się na prawicowy PiS-em. Gdy nawet dojdą do władzy, to kibice staną się dla nich niewygodni (tak jak już to było w latach 2005-07), bo jako jedna z niewielu grup społecznych widzą cały syf jaki dzieje się w naszym kraju, a który pogłębia każda kolejna rządząca partia. Trzymajcie się środowisk prawdziwie prawicowych, podtrzymując pamięć o bohaterach w naszym mieście, bo mało tu akcji tego typu (przytyk też w stronę redakcji, bo media lokalne rzadko informują o tym gdzie i w jakim czasie odbędą się tego typu uroczystości, widać wpływ na frekwencję).

1 1
ID:42609

anty

@~do anty: Po pierwsze gratuluję patriocie nieznajomości ortografii rodzimego języka, a po drugie nie będziesz mi mówić co mam robić.

1 1
ID:42610

!!!!

znam te psioki :)

1 1
ID:42612

Kibic Włocłavii

Nikt nie robi sobie sztamy z PiS. To, ze poseł Zbonikowski i pozostali uczestnicy obchodow staneli w naszej obronie wytykając głupote policji to juz inna sprawa. Wy mozecie sobie pisać, ze bylismy tam zrobic zadyme itd. Ale warto było tam iść by usłyszeć wiele miłych słow ktore padaly z ust kombatantow i zobaczyć łzy w oczach kobiet z opaskami AK na ramieniu podczas gdy my odpalaliśmy race i śpiewaliśmy hymn.

1 1
ID:42613

zuza

Młode pokolenie Włocłavii pokazało klasę. Jestem dumna z chłopaków. Udowodnili że to i dla nich ważny dzień, że na swój sposób tak jak czują świętują.

1 1
ID:42614

?????

Czyżby jak za komuny -państwo policyjne ? Tylko jak trzeba zatrzymać nawalomnych łobuzów to panowie policjanci(milicjanci?) liczą wróble na drzewach . A co wyprawiali ze spokojnymi ludźmi w Warszawie 11 listopada , albo przy słusznych demonstracja o Tuskowe ACTA - są jeszcze w internecie nagrania tych INTERWENCJI -jak im nie wstyd!!!!

1 1
ID:42615

asiek.....

to przepraszam kibice to sa jacyś inni ludzie??? to ze pokazuja na meczu emocje i czasami cos sie wymknie z pod kątroli to az takie zle nie jest. a kto poruwnuje mecz do takiego upamietnienia

1 1
ID:42617

generał

@~Patriota: jak taki z ciebie patriota, to naucz się pisać po polsku. phi

1 1
ID:42618

Koalicja Moherowa

Ja byłem w Warszawie i widziałem na własne oczy jak młodzi Polacy odpalali race w godzinie W o 17 i tam w stolicy policja nie wylegitymowała młodych ludzi za odpalenie rac .Takie rzeczy tylko we włocławskiej policji,żeby policja była tak skuteczna ,kiedy młodzi ludzie wracają z dyskotek, i wywracają śmietniczki stojące na ulicy, tam mogą się wykazać swoja aktywnością.

1 1
ID:42619

stachu

Jak zawsze wloclawska patologia przynosi wstyd-kibice wloclavii(srednia wieku 15l z czego polowa nie wie jak sie nazywa bramkarz swojej druzyny).

1 1
ID:42623

Jacek

Jestem już starszym człowiekiem, ale sercem jestem z Wami. Obecne rządy jak tak dalej pójdzie doprowadzą do upadku polskości. Tymczasem naród bez tradycji zatraca własną tożsamość. Super !!! Tak trzymać !!!

1 1
ID:42624

?????

A w Warszawie wygwizdali całą PŁOwską elitę Z Tuskiem i starozakonną nieudacznicą na czele -ludzie chyba naprawde mają juz dosyć cudów i biecanek a najwiecej działania tej kliki która siebie obsypuje nagrodami kosztem wyborców-podatników - czyli nas .

1 1
ID:42626

Szlachta Kujaw

Ci którzy popierają zachowanie kibiców Włocłavii niech już nie odpisują na prowokacyjne i bez sensowne komentarze -anty, stacha czy innych. My wiemy, że dobrze zrobiliśmy oddając hołd powstańcom warszawskim. Brawa od weteranów, i łzy w oczach kobiet z opaskami AK na ramieniu, i miłe słowa płynące z ust osób biorących udział w obchodach utwierdzają nas w tym przekonaniu. Należy żałować, że o uroczystości było cicho we włocławskich mediach bo z pewnością więcej mieszkańców naszego miasta chciało by oddać hołd bohaterom walczącym o wolną Polskę. BÓG-HONOR-OJCZYZNA

1 1
ID:42628

?????

@~Szlachta Kujaw: Bóg ,Honor ,Ojczyzna -czy to hasła szanowane przez takich jak Tusk ,Pawlak Śmietanko Sawicki i reszta kolesiostawa ? Czy to hasła dla takich jak mój brat który musi dorabiać Włochów bo w Polsce inżyniera nie stać na własne mieszkanie z zarobkiem 250Euro? Za takich jak Tuski i Pawlaki zginął w Powstaniu mój dziadek ? Na te pytania odpowiedz. .I odpowiedz jeszcze dlaczego takich uroczystości w lokalnych mediach sie nie nagłaśnia choć pamieta o nich świat .

1 1
ID:42631

Szlachta Kujaw

Czy temu wszystkiemu winni sa kibice? mysle ze te pytania nalezy zadac politykom oraz tym co na nich glosuja. Z pewnoscia nie o taka Polske walczyli nasi przodkowie..

1 1
ID:42632

dzonny_killer

@~Szlachta Kujaw: może i chcieliście dobrze, ale dlaczego na siłę chcieliście pokazać jacy to z was nie kozacy??? wystarczyło wystąpić o zgodę na użycie środków pirotechnicznych i nie byłoby żadnego zamieszania... a tak, choć ideę popieram, to złamaliście prawo... i choć nie jest ono doskonałe, to jednak jest i należy go przestrzegać, albo doprowadzić na stołki ludzi, którzy będą chcieli i potrafili je zmienić... :p

szkoda jeszcze, że jesteście wykorzystywani przez pisiorów dla ich własnych celów politycznych... podobnie zresztą jak ten szczególny dzień... :(

a gdzie była czerwona ??? ani prezydenta, ani przewodniczącego... czyżby znów ich Wisła zatrzymała? a może znów dostali wytyczne z Moskwy???

1 1
ID:42633

krzywy żonkil

A Straży Miejskiej nie było??? Pewnie jeszcze nie wytrzeźwieli po "obchodach" 21-lecia istnienia SM we Włocławku... A co do samej akcji kibiców, to co wam się konkretnie nie podoba, że większość tak tu na nich "najeżdża"? Kibice klubów z innych miast robią podobne akcje, np.
- kibice Legii podczas "godziny W" tym roku


- kibice Lecha upamiętniają Powstanie Wielkopolskie
- kibice Śląska pielęgnują pamięć o żołnierzach wyklętych
Przykłady można mnożyć, dobrze że włocławscy kibice też powoli się włączają w takie akcje, w taki czy inny sposób. Tak jak dla policjanta nieodłącznym elementem wyposażenia jest pałka czy kajdanki tak dla kibica raca i szalik/koszulka z barwami klubowymi. Większość się odzywa, że tak szacunku się nie okazuje, a sami siedzieli w domu pewnie nawet nie wiedząc o rocznicy Powstania Warszawskiego. Najwięcej i najgłośniej "NIE" takim akcjom mówią ci, którzy sami nie biorą w nich udziału, Wam nie musi się podobać takie manifestowanie patriotyzmu, ważne, że podoba się kombatantom, którzy obserwowali całą akcję ze łzami w oczach!

1 1
ID:42634

rollnick

Brawo dla redakcji, a w szczególności dla autora tego artykułu!
Jestem bardzo zbudowany postawą tych chłopaków i pozytywnie zaskoczony, że w takim Włocławku są tacy odważni i wartościowi ludzie... i to wśród młodzieży!
Mam nadzieję, że jest to iskra, która rozpali ogień wśród pozostałych włocławian.

1 1
ID:42635

krzywy żonkil

Dodam jeszcze, że rząd boi się kibiców i grup kibicowskich z prostego powodu, to specyficzna grupa ludzi/społeczeństwa, której nie da się kupić kilkoma ustawami, nie da się zamknąć im ust wprowadzając jakieś zaostrzenia, zakazy czy nakazy. Kibice zbierali się, zbierają i będą zbierać, kibice nie będą siedzieć cicho jak większość społeczeństwa, nie dadzą się zmanipulować. Taktyka rządu jest prosta, atak na nich po całości, wszystkim zbirom, dilerom narkotyków, grupom przestępczym itp. dodaje łatkę "kiboli" albo "osób powiązanych z grupami kibicowskimi", ale przyjdzie czas, że społeczeństwo pogoni ten rząd z Tuskiem i Pawlakiem na czele na Zieloną Wyspę, najlepiej bezludną, i chciałbym, żeby to właśnie przez kibiców zaczęło się wielkie sprzątanie polskiej sceny politycznej a reszta społeczeństwa poszła murem za nimi.

1 1
ID:42636

Patrioci w szalikach

1 1
ID:42640

?????

@~krzywy żonkil: To sa wzory zaczerpnięte wlaśnie z komuny -wtedy każdy kto myślał inaczej ,niezaleznie był kim ? ano był siłami antysocjalistycznymi ,wrogiem ludu ,elementem antyspołecznym godzacym w orzyjazń polsko zdradziecką . .Obecna oligarchia czerpie z tych wzorów pełnymi garściami -przykład przepchniecie ostatniej ustawy o zgromadzeniach .W podobno wolnym państwie polityczne lachmyty mają decydować tak jak kiedyś towarzysze,czy trzy osoby to już kupa czy jeszcze grupa . Wszystko w rękach młodych ludzi oni powinni popędzić tych krętaczy inaczej będa murzynami we własnym kraju !!!!

1 1
ID:42642

krzywy żonkil

Tak jak atrybutem policjanta jest pałka i kajdanki tak atrybutem kibica jest raca i szalik/koszulka z barwami klubowymi. Najczęściej i najgłośniej "NIE" takim akcjom mówią osoby, które nie biorą w nich udziału, większość z naskakujących na kibiców pewnie nawet nie miała pojęcia o rocznicy powstania. Wam nie musi się podobać jak kibice okazują patriotyzm, ważne, że podoba się to tym, którzy byli naocznymi świadkami lub brali czynny udział w powstaniu, wy piszecie, że kibice krzyczeli, a kombatanci ze łzami w oczach słuchali ich śpiewu i swego rodzaju "dopingu" dla żołnierzy AK.

1 1
ID:42651

tomii można było inaczej, a u nas najlepiej spałować. Zero samokrytycyzmu.
Podobno byli też emerytowani oficerowie podstawieni na potrzeby propagandowe telewizji włocławskiej?

1 1
ID:42663

zizo

jak widzimy w warszawce policja nie interweniowała... nie ma to jak małomiasteczkowa zaradność, trzeba się wykazać i zasłużyć się decydentom. Ciekawe, czy by im starczyło radiowozów jak by było z 5 osób więcej.

1 1
ID:42672


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA