Miliony złotych dla bezrobotnych

Wojewódzki Urząd Pracy rozpoczął podpisywanie umów z powiatowymi urzędami pracy dotyczących rozdysponowania środków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na tegoroczną pomoc dla bezrobotnych oraz poprawę efektywności powiatowych urzędów pracy przeznaczono prawie 75 milionów złotych.

Jednostka organizacyjna Urzędu Marszałkowskiego, którą jest Wojewódzki Urząd Pracy, dysponuje częścią unijnych środków przeznaczonych na wspieranie rynku pracy w województwie. Umowy podpisane z powiatowymi urzędami pracy dotyczą 6 priorytetu PO KL „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”.

Największe wsparcie zostanie przeznaczone na poprawę zdolności zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych. W związku z realizacją tych zadań podpisano 20 umów z powiatowymi urzędami pracy. Na realizację projektów przeznaczono łącznie 71,3 miliona złotych. Za te pieniądze zorganizowane zostaną szkolenia dla bezrobotnych, które pozwolą im podnieść kwalifikacje i dostosować je do aktualnych wymogów rynku pracy. W ramach tego wsparcia, powiatowe urzędy pracy, urzędy miast, gmin i powiatów będą mogły zorganizować prace interwencyjne. Pomoc otrzymają też osoby chcące rozpocząć własną działalność gospodarczą. Mogą one liczyć na znaczące wsparcie finansowe dla swych inicjatyw.

Środki unijne zostaną też przeznaczone na rozwój i podnoszenie jakości usług świadczonych przez powiatowe urzędy pracy. W tym celu podpisanych zostanie 19 umów na łączną kwotę 3,4 miliona złotych. Dzięki temu wsparciu, możliwe będzie zorganizowanie szkoleń dla pracowników PUP oraz utworzenie stanowisk pośredników pracy i doradców zawodowych. Pozwoli to na stworzenie w regionie profesjonalnego doradztwa dla osób poszukujących pracy, opartego na kompleksowych badaniach runku pracy w województwie. Badania uwzględniające w szczególności zdefiniowanie zawodów deficytowych i nadwyżkowych również będą sfinansowane z tej puli.

- Naszą ambicją jest stworzenie kompleksowego systemu pomocy dla osób poszukujących pracy uwzględniającego wyspecjalizowane doradztwo, szkolenia i pomoc w znalezieniu zatrudnienia. Aby było to możliwe powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na aktualny stan rynku pracy i aktywnie reagować na jego potrzeby. Pieniądze, które przekazaliśmy powiatowym urzędom pracy, przyczynią się do poprawy sytuacji na rynku pracy w województwie – mówi marszałek Piotr Całbecki. Źródło: kujawsko-pomorskie.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA