Przebudowa Kruszyńskiej i Kazimierza Wielkiego

Leżąca w granicach administracyjnym miasta droga krajowa nr 62 w ciągu ulic Kruszyńskiej i Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku zostanie wyremontowana. Zadanie będzie realizowane z wykorzystaniem zewnętrznych środków finansowych, pochodzących z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

Obecnie nawierzchnia tej drogi jest w złym stanie technicznym z licznymi spękaniami poprzecznymi, podłużnymi i ubytkami. Ulica została wybudowana w latach 80 i od tej pory przeprowadzano tu tylko bieżące remonty. Kompleksowy remont drogi obejmuje odtworzenie stanu pierwotnego. Położony zostanie nowy asfalt i wyremontowane będą zatoki autobusowe.

O ile będzie potrzeba - wykonawca, na własny koszt, wybuduje na potrzeby czasowej organizacji ruchu i obsługi terenu budowy, drogi tymczasowe, objazdowe itp. Wykonawca w całym okresie trwania umowy będzie utrzymywał przejezdność dróg oraz dokonywał napraw nawierzchni odcinków ulicy przekazanych do przebudowy, na których w związku z budową ruch odbywał się będzie dwukierunkowo.

Remont ma zostać wykonany do dnia 31 października 2013r. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony.
8 komentarzy

Migo

Do 31 października, tak szybko? I jeszcze nie jest wybrany wykonawca? Mam rozumieć, że kolejny bubel będzie jak na "jedynce"?

1 1
ID:51458

zxxc

@~Migo: może w końcu poczytał Prezydent i dobrze opłacani zastępcy komentarze na portalu i miejmy nadzieje wreszcie olśniło, że prace mogą trwać 24h/dobe na 3 zmiany, a wykonawca ma stawać na uszach żeby się wyrobić w terminie :)

No chyba że... wykonawca ma splajtować a potem będzie aneks i przejmie ta firma która miała od początku to robić tylko już za inną kasę i oczywiście terminy x2... takie czerwone skojarzenia mam :)

1 1
ID:51459

Radio_Moskwa

@zxxc: Aby poczytać trzeba umieć czytać:)

1 1
ID:51464

skyisthelimit

termin jest tak krótki, bo to będzie polegało na zerwaniu asfaltu i położeniu nowego. I nic to, że w niektórych miejscach asfalt leży praktycznie na samym piasku. Droga będzie w dobrym stanie max do marca 2014, czyli po roztopach. Gratuluję znakomitej inwestycji

1 1
ID:51465

ciekawy

Zgadzam się ze skyisthelimit. Jeśli zrobią tylko frezowanie górnej warstwy, zostawią to co jest w tej chwili jako "podbudowa" i wyleją cienką warstewkę świeżego równego asfaltu to ładnie to to będzie wyglądało tylko kilka tygodni po odbiorze, a po zimie będziemy mieli powtórkę z rozrywki czyli dziura na dziurze.

1 1
ID:51470

Migo

A mnie co innego zastanawia. Bodajże w 2006 roku remontowali jednocześnie Płocką od ronda do końca i Modzerowo. Aktualnie w Modzerowie droga jest równa jak stół, a Płocka jest chyba w jeszcze gorszym stanie niż odcinek ten od ronda do Okrężnej. Rozumiem, że na "P2" będzie podobnie za niedługi czas po remoncie?

1 1
ID:51488

malarz mostu

rondo przy tamie i ul.pock remontoway miejscowe firmy a dalej w kier.Pocka zewntrzna myl e nawet pomoe biorc pod uwag przekraczanie dot. wszystkich terminw to 4 m-ce zamiast 4 lat to sukces.

1 1
ID:51497

????

To się PO prostu w głowie nie mieści że może zniknąć z tej ,,ulicy'' sztandarowy znak -symbol miasta Włocławka -,,ograniczenie prędkości do ...30km/h'' . No i gdzie będą trenować ,,mundurowi suszarkowicze '' gest podobny do pozdrowienia z czasów Adolfa ? Ale ja wierzę w ,,Specdziur'' i ,,Dziurtom'' oni do tego nie dopuszczą ....dzięki ,,wieloletnim doświadczeniom''.

1 1
ID:51523


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA