Ile jest prawdziwych podpisów pod referendum?

Na razie bada tę kwestię komisarz wyborczy oraz policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Ale coraz głośniej mówi się, że liczba blisko 15 tysięcy podpisów zebranych w sprawie referendum o odwołanie prezydenta miasta, drastycznie może się zmniejszyć, bo nie wszystkie są autentyczne.

13 sierpnia grupa referendalna oficjalnie poinformowała o przebiegu i zbiórce podpisów o powołanie referendum w sprawie przedterminowego odwołania prezydenta Andrzeja Pałuckiego. Według przekazanych informacji, w ciągu niespełna dwóch miesięcy wolontariusze blisko 15 tysięcy podpisów, które wraz z wnioskiem trafiły do komisarza wyborczego.

Jednak zdaniem Józefa Lewandowskiego, przewodniczącego Polskiej Lewicy okręgu toruńsko-włocławskiego, część podpisów została sfałszowana. Lewandowski, opierając się na anonimowej informacji przekazanej mu przez osobę, która zbierała podpisy, zgłosił zawiadomienie do prokuratury okręgowej. Przekazał także kserokopie list, na których widniało 20 podpisów.

Przeczytaj

Dzisiaj nieoficjalnie wiadomo, że już kilkanaście osób zaprzeczyło, jakoby podpisało się na listach. Jeszcze bardziej tajemniczo brzmią pogłoski, że znakomita ilość podpisów została przepisana z innych list.

19 sierpnia Prokuratura Rejonowa postanowiła wszcząć postępowanie w sprawie zbierania podpisów ze względu na potwierdzone już nieprawidłowości. Niezależnie jednak od wyników prowadzonego śledztwa, to komisarz wyborczy zadecyduje czy i kiedy odbędzie się referendum.
29 komentarzy

Radio_Moskwa

W Demokracji ludzie zawsze mogą w ostateczności wyjść na ulicę i się policzyć na Zielonym Rynku! Pewnie sam Andrzejek będzie liczył:) albo będą go mieszkańcy rozliczać!

1 1
ID:52581

wr

Oj Panie I Panowie z grupy referendalnej widz niedaleki koniec Waszej kariery politycznej.

1 1
ID:52587

kogut

Ciekawe na kogo zrzucą winę, jeśli okaże się, że rzeczywiście listy są sfałszowane? A może ktoś się podłoży? Wszakże to bardzo po chrześcijańsku narozrabiać, a potem znaleźć pajaca, który weźmie na siebie winę. Znalezienie pajaca jest dość łatwe, najpierw trzeba mu coś naobiecywać, potem trzeba się z tego wycofać, a na końcu wmówić mu, że przecież działał dla idei, w imię Boga, Honoru i Ojczyzny, więc zapłatę otrzyma w niebiosach. Kogo da się wrobić?

1 1
ID:52588

$$$$

Czyli mam rozumieć, że jak przejdę po cmentarzu i spiszę nazwiska z 9,5 tyś nagrobków i się za te osoby podpiszę, to wszystko będzie ok? Jesli ktoś za fałszywe pieniądze nabędzie nieruchomość to ona będzie jego własnością? Czy to jest możliwe w naszym kraju? Jakis komisarz wyborczy ma nadrzędna władzę nad prokuraturą i wiedząc że mamy do czynienia z przestępstwem moze je sankcjonować? To jakaś paranoja a nie państwo prawa!!!!

1 1
ID:52589

Novomito

No proszę, jeżeli fałszowanie podpisów to prawda to będzie chyba największa afera we Włocławku i Wojtkowski z Lebiedzińskim nie będą na szczęście rządzić miastem.
To wszystko wydaje się obrzydliwe. Do czego mogą się posuwać ludzie, żeby tylko przejąć władzę i na chłapać się z publicznych pieniędzy.

1 1
ID:52590

hahaha

Mona si byo tego domyla :) Jaja i wstyd na caa Polsk

1 1
ID:52591

????

@~kogut: Ooooo kolego - w/g twojej teorii wszyscy wyborcy to PAJACE ..... bo najpierw im ,,POnaobiecywano '' , POzapewniano że zasługują na cuda ....a POtem zasadzono kopa na ....zieloną wyspę która odpłynęła ....POd nieznany adres ...Sugerujesz POwtórkę z ....obiecankocacanek dla wyborczych pajaców ?

1 1
ID:52592

jaki

Czyli potwierdzaja sie informacje o falszowaniu list. mam nadzieje ze sprawa zostanie dokladnie wyjasniona a winni falszerstwa zostana skazani:
art. 270 Kodeksu karnego ..§ 1. Kto, w celu uzycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego uzywa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, zaopatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu uzywa.

1 1
ID:52593

prawnik

jeli jest wina powinna by kara.

1 1
ID:52595

jaki

Oj to znowu bdzie wina Pauckiego e grupa referendalna faszowaa podpisy

1 1
ID:52597

palucki=NIE

Jedno tylko jesli okażę się że jednak podpisy są prawdziwę żądam dobrania terminu referendum tak aby nie KOLIDOWAŁ ze świętem zmarłych !!! Tak aby każdy mieszkaniec miał czas oddać głos za lub przeciw a nie wszczynać długoterminowe dochodzenia na podstawie doniesień JAKIEGOŚ ANONIMA którego NIMA...

1 1
ID:52598

dzonny_killer

sfałszować listy referendalne jest banalnie, tylko po co mieliby to robić przeciwnicy pałuckiego? to jest nielogiczne!

a teraz wystarczy sobie postawić pytanie: komu i dlaczego zależy na tym, aby pałuckiego nie odwołać? i można sobie odpowiedzieć na inne pytania: czy listy były sfałszowane i dlaczego to prowokacja czerwonych? :P

1 1
ID:52600

Sławek

@~jaki:
A pamiętasz opisywaną na tym forum sprawę jak skwapliwie ukarano sądownie kobietę ,która podpisała za sąsiada odbiór listu od listonosza.
Widać nie każdego mierzy się jedna miarka.

1 1
ID:52601

Nestor

Zbonikowski mało ma wspólnego z ideami Pis-u. Sam dla miasta ma nie wiele do zaproponowania taka prawda.

1 1
ID:52603

~`

Dostali policzek w twarz z referendum, to zaczęli wymyślać, że głosy były kupowane, że listy sfałszowane, niedługo powiedzą, że referendum jest nie ważne, bo długopisy były sfałszowane. Nie myślcie, że wszyscy, którzy chcą działać politycznie w mieście chcą się dorwać do koryta. Gorzej jest z tymi, co są przy korytku i nie chcą za wszelką cenę odpuścić, a pomysłów na dalsze rządzenie nie mają. No chyba, że zafundują nam kolejną przystań po drugiej stronie Wisły. Szkoda, że tak nie ujadaliście jak za nasze podatki była niepotrzebnie wydana gazeta za 6500 tyś netto.

1 1
ID:52604

SD

Co do referendum już dawno powinna się odbyć dla mnie największą niegospodarnością było budowanie przystani na nieswoim terenie, opłata niemałej dzierżawy przez kilka lat, na końcu wykupienie terenu. Czy ktoś policzył, kiedy te pieniądze się zwrócą? czy znowu nam ktoś powie, że to jest placówka sportowo -rekreacyjna i ona nie musi przynosić zysku. Nawet zgodził bym się z tą tezą gdyby w mieście było 5% bezrobocia a mieszkańców stać by było na kajak i wiosła. Ten cały szum z tymi podpisami to odwrócenie uwagi ,ludzie swój rozum mają i widzą co się dzieje ,takie bezrobocie i końca nie widać ,a tu nam mówi ,że ci mieszkańcy którzy chcą by się miasto dalej rozwijało pójdą dale ze mną !!! póki co to się miasto zwija ,skąd ta wysoka pensje prezydenta przy takim bezrobociu ? po co nam 3 wiceprezydentów ?1 wystarczy .

może zamiast nagłówka Ile jest prawdziwych podpisów pod referendum? powinno być ile jest niepotrzebnego szumu wokół referendum ?

1 1
ID:52606

leming

Ile jest prawdziwych podpisów pod referendum? Na pewno sporo i mam nadzieję, że wystarczająco.

1 1
ID:52607

Sławek

Oj boli niektórych prawda o sfałszowaniu podpisów. Bo tak trzeba nazwać rzeczy po imieniu.Wstyd.

1 1
ID:52608

Herman Hassel

oczywiście że są lewe podpisy składane przez członków SLD i to żadne anonimowe źródło. Celowo narobili bałaganu aby było więcej problemu i wszyscy uważali że to opozycja dała ciała, stare zagrywki.

1 1
ID:52609

herman hassel

@~jaki: żadnemu nie chciałoby sie wyszukiwać paragrafów, więc zapewne dobrze znasz temat, ja też i wiem kto robił te lewe podpisy, ludzie ATP

1 1
ID:52612

donperchino

A może to tak celowo ktoś się podpisał, by anonimowo później donieść, że są fałszywe podpisy i się później ich wyprzeć?

1 1
ID:52615

Sławek

To ,że w Polsce jest długu na bilion złotych ,to też oczywiście wina komuchów. Co za durne ludzie.Hahaha

1 1
ID:52616

wyborca

Bardzo podobny temat jak w tej sprawie wywołała tzw. warszawka ...Jednak tam komisarz wyborczy od razu uciął temat . Panowie komuniści , spokojnie , poczekajmy , wkrótce wszystko się okaże kto jest kto... jest takie przysłowie" na złodzieju czapka gore" ... Mówi Wam to coś ?

1 1
ID:52618

dzonny_killer

@~wyborca : oczywiście, a do tego można dorzuć efekt: i na drzewach zamiast liści... :p

1 1
ID:52624

Raport

Szanowni Państwo.Pomyślcie że sama akcja zbierania podpisów odnosi skutek.Urzędnicy zaczęli się przejmować zdaniem wyborców.Nawet ul.Kaliska od przejazdu została błyskawicznie zrobiona tak jakby to nie te same firmy robiły.Zaczęli pokazywać jak bardzo im zależy.Czyżby dopiero teraz odczuli że społeczeństwo ma głos?Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią że REFERENDUM to sposób na prawdziwą demokrację na każdym poziomie.Czy to państwo,miasto czy spółdzielnia.Zobaczcie jak przyspieszyły prace we Włocławku i Warszawie.Akurat tam gdzie referenda się szykują.Pamiętajcie że im więcej z nas interesuje się tym co dzieje się w Urzędzie tym większy mamy wpływ na to jak rozwijał się będzie Włocławek.

1 1
ID:52637

pietreq

@~Raport, ja też jestem dobrej myśli.

1 1
ID:52641

rollnick

Jeśli odwołają prezydenta, a nie będzie potem bezpartyjnego kandydata, to na wybory nie pójdę.
Jestem zdania, że powinno się odpartyjnić Włocławek i powołać fachowców. Żadnej partii nie wierzę. Partie postępują według własnych ideologii, zamiast współdziałać ze wszystkimi dla dobra miasta i jego mieszkańców. Proste.

1 1
ID:52656

Sławek

@dzonny_killer:
Co głupiemu po rozumie?
Nic!
Wydaje mu się ,że wszystko umie.

1 1
ID:52667

Bogdan

@dzonny_killer:
S. aktywiści

1 1
ID:52822


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA