Zostawiła dziecko, bawiła się w dyskotece

KPP Aleksanrów Kujawski

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniej matce, która pozostawiła bez opieki swoją 4-miesięczną córkę. Dziewczynka została przewieziona karetką do szpitala. Pijana matka trafiła do policyjnej celi.

We wtorek, o godzinie 21.30 dyżurny aleksandrowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracowników opieki o tym, że w Odolionie 24-latka pozostawiła swoje dziecko bez opieki. Policjanci, którzy udali się pod wskazany adres, zastali w mieszkaniu 4-miesięczną dziewczynkę leżącą w wózku. Poza maleństwem, w mieszkaniu nikogo nie było.

Załoga karetki pogotowia przewiozła niemowlę do szpitala, zaś policjanci ustalili, że matka dziecka przebywa na terenie Ciechocinka. Jak się okazało, kobieta bawiła się w jednej z miejskich dyskotek. Właśnie tam została zatrzymana przez mundurowych. Po wstępnym badaniu okazało się, że ma w organizmie prawie promil alkoholu. Kobieta twierdziła, że pozostawiła dziecko pod opieką sąsiadki, ale nie potrafiła podać funkcjonariuszom jej nazwiska. Dzisiejszą noc nieodpowiedzialna matka spędziła w areszcie.

Za przestępstwo narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci powiadomią o zdarzeniu sąd rodzinny.
6 komentarzy

negocjator...

i jak tu nie zgodzić się z aborcją .... po prostu nie wszyscy nadają sie do posiadania dzieci ... każdy sam powinien decydować o sobie czy chce miec dziecko , czy nie chce, a Państwo Polskie powinno wspierać w tym obywatela , a nie nakazywać i przykazywać na siłę że ma mieć dziecko i koniec ! w biedzie, niedostatku i braku pracy nie da się normalnie wychowywać dzieci !

1 1
ID:53494

pol

Państwo Polskie nie stwarza warunków do rodzenia dzieci . Niech rządzący tym krajem nie szukają innych przyczyn . Rządy osób nieudolnych , które wymieniają się tylko stołkami doprowadziły do równi pochyłej po której to nasz kraj się stacza na dno .

1 1
ID:53495

krzywy_zonkil

@~negocjator...: a czy państwo każe Tobie wkładać "małego", czy państwo ci każe "formę zalać"? Chcesz sexu a nie chcesz dzieci to są gumki, tabsy i jeszcze całe mnóstwo innych metod bardziej i mniej skutecznych. Jak to ma wyglądać twoim zdaniem: "panie doktorze, bzykałam się na dyskotece i zaszłam, jak ja teraz na zabawy będę chodzić, niech pan doktor mi je wyskorbie". A może tak: " panie doktorze bo my z mężem to lubimy się kochać, ale bez gumy bo lepszy efekt i wogóle, ale wie pan doktor, mąż chciał skończyć no i zaciążyłam, a my dziecka nie chcemy, my stawiamy na karierę zawodową, pan mi zrobi skrobankę, cena nie gra roli". Jak nie masz pojęcia o czymś, to się nie bierz za obsługę danego "sprzętu". Nie jestem przeciwny aborcji, ale dla mnie powinna być dopuszczalna tylko w wyjątkowych przypadkach, np.ciąży w wyniku gwałtu, gdy ciąża zagraża zdrowiu lub życiu kobiety itp. Jak zalałeś formę to teraz weź odpowiedzialność za swoje czyny, jak cię nie stać na dziecko albo nie masz warunków, żeby je wychować, bądź po prostu nie widzisz się w tej roli, to niech twoja kobieta/dziewczyna/żona/kochanka urodzi to dziecko, zostawcie je w szpitalu albo włóżcie w okno życia. Są ludzie, którzy dzieci mieć nie mogą a bardzo by chcieli, oni to dziecko wezmą i będą kochać jak swoje. Sam niedawno zostałem ojcem, ciąża nie był planowana, ot tak stało się z przypadku, ale nie wyobrażałem sobie ani ja ani moja dziewczyna innego wyjścia, jak przyjąć maleństwo "pod dach" i ani trochę nie żałuję decyzji, patrzeć jak rośnie, pomagać mu w codziennych "problemach malucha", córka niedawno skończyła roczek, i jak człowiek patrzy na nią jak rośnie, jak biega z roześmianą buzią to zapomina o wszystkich problemach i kłopotach dnia codziennego. Oczywiście koszta są i to nie małe, szczepienia, pieluchy, mleko, ubranka, wszystko kosztuje, ale tej radości, którą taki maluch daje na co dzień nie sposób przeliczyć na pieniądze. Ktoś kto wypisuje głupoty jak ty, musiał albo nigdy nie doświadczyć tego szczęścia albo być osobą, która nie patrzy dalej niż czubek własnego nosa, dla której dziecko to tylko zbędny wydatek i przeszkoda życiowa. Życzę ci, abyś nigdy nie doświadczył tej radości, bo aż strach pomyśleć, czy go jej nie wyskrobiesz.

1 1
ID:53507

negocjator...

tak się składa że mam 2 dzieci ... i wiem ile co kosztuje ... oboje pracujemy z żona w tym zasranym kraju i g... z tego mamy ! pracujemy tylko na rachunki , akcyzy , wat i inne daniny wydzierane z naszych kieszeni ! państwo ingeruje w cos co nie powinno ingerować ... a moja żona powinna sie wyskrobać ile razy będzie miała na to ochotę ! i nic nikomu do tego nie powinno być !

1 1
ID:53518

krzywy_zonkil

@~negocjator...: no to jak to jest, najpierw piszesz, że oboje z żoną pracujecie ale g... z tego macie, a potem, że żona powinna móc się wyskrobać tyle razy ile będzie miała na to ochotę, to nie masz na życie, a na "skrobankę" byś miał? Chyba jak byś kompa wstawił do lombardu... Z twojego postu wychodzi na to, że przyczyną tego, że nie masz na życie są twoje dzieci, nikt ci nie kazał robić dwójki, trzeba było zostać przy jednym, a jak zrobiłeś, to teraz weź odpowiedzialność za to. I nie przytaczaj vat'ów, podatków itp, rachunki płacisz za to, za co użytkujesz, nigdzie nie ma darmowego prądu, wody, gazu czy paliwa, net czy komórka też kosztuje swoje, na wczasy nie każdy musi jeździć, ot taki rarytas w dzisiejszych czasach. Ja póki co pracuję sam, żona szuka pracy ale bezskutecznie, mam kredyt na mieszkanie ale nasze mieszkanie póki co wynajmujemy, a mieszkamy z teściami (z jednej pensji nie ma szans, żeby opłacić ratkę i utrzymać się na swoim), dokładamy teściom do rachunków, jedzenie kupujemy sami sobie, czasem teście czasem my, jemy wspólny obiad itd, jak się mądrze gospodaruje gotówką to jakoś się przeżyje. Wiadomo, człowiek by chciał więcej z życia, by chciał mieszkać na swoim, ale dopóki żona pracy nie znajdzie to nie ma na to szans, tak samo jak na jakieś wczasy czy wyjazdy weekendowe, wiadomo z dzieckiem do zoo można jechać itp wyjazdy jednodniowe wchodzą w grę.

1 1
ID:53528

Stachuuu

krzywy kurde SZACUN. Miło się czyta kogoś kto umie wziąć swoje życie we własne ręce , a nie ciągle te ręce wytykać do Państwa o pomoc bo mu się przecież wszystko należy.

1 1
ID:53535


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA