A.Pałucki pozostaje prezydentem Włocławka

Ze wstępnych obliczeń wynika, że referendum w sprawie odwołania prezydenta Andrzeja Pałuckiego jest nieważne, gdyż w głosowaniu udział wzięło około 10tys. mieszkańców Włocławka

W niedzielę 27 października o godzinie 21.00 zakończyło się referendum ws. odwołania Andrzeja Pałuckiego z funkcji prezydenta miasta Włocławka. Nieoficjalne informacje podają że w głosowaniu udział wzięło około 10tys. włocławian. Aby referendum było ważne do urn wyborczych powinno pójść 20 405 mieszkańców Włocławka.

Oficjalne wyniki mówiące jak głosowali włocławianie będą podane przez Państwową Komisję Wyborczą za kilka godzin.
26 komentarzy

anty

Na cześć grupy referendalnej gromkie "hip-hip-buhahahahaha" :D

1 1
ID:54201

Roman Szcepkowski

normalka od dziś nie chodzę już na żadne wybory i tak wszystko jest poustawiane i czy wygra jedna partia czy druga to rządzą Ci sami lobbyści, to smutne

1 1
ID:54202

Włocławiak

Ten wynik był do przewidzenia.
Tylko z jakiej racji my wszyscy za ten dzisiejszy "cyrk" będzie mamy zapłacić.
Kosta tego "cyrku" miały podobno wynosić 160.000 .
Ponieważ w budżecie na ten rok tego rodzaju impreza nie była przewidziana więc Zarząd będzie musiał "urwać" tą sumę z innych.
Z cała pewnością ten wydatek spowodowany przez naszych "oszołomów" urwany zostanie z oświaty, służby zdrowia i opieki społecznej..
Myślę, że nie musimy prosić, ale możemy żądać od władz Miasta opublikowania kosztów tej "zabawy" , oraz podania z jakich kosztów i ile zostało zabrane.
Mamy również prawo poznania nazwisk inicjatorów tej "imprezy".
Ponieważ branie udziału w wyborach i referendach jest OBOWIĄZKIEM OBYWATELSKIM, więc brałem w nim udział i wrzuciłem głos nieważny.
Mam wątpliwości co do uczciwości części Komisji., ponieważ już w trakcie popisywania wniosku nastąpiły drobne przekręty.
Mam pytanie do inicjatorów kogo mieli nam zaproponować na stanowisko Prezydenta naszego Miasta ?

1 1
ID:54203

dzonny_killer

Podsumowując referendum: szacun dla wszystkich, którzy przyszli i oddali swoje głosy - nieważne jakie; pogarda dla tchórzy i obiboków... :p

1 1
ID:54205

ja

widać było że komisja to jakieś zakazane twarze stałem długo widząc siebie na liście a on mimo że w okularach szukał szukał i szukał taki był gramotny tak jakby chciał powiedzieć idź do domu chłopie

1 1
ID:54206

Johan

Ja już pisałem ze do demokracji trzeba dorosnąć

1 1
ID:54207

kate

To jest właśnie mentalność Polaków-narzekać, ale coś zrobić to już za ciężko

1 1
ID:54208

Tom Tim

Najlepszy Prezydent jakiego mieliśmy kiedykolwiek,za jego kadencji przynajmniej coś się robi w mieście,szacunek Panie Prezydencie...

1 1
ID:54209

presik

dzonny_killer zgadzam się, Ci co nie poszli nie maja prawa narzekać na swój los w przyszłości. Dzięki wszystkim, którzy poszli.

1 1
ID:54210

jasiek

brawo ,brawo ,brawo
ciekawe kto pokryje koszty referendum?
można było swoje niezadowolenie z prezydentury Pałuckiego wyrazić w glosowaniu za rok.
jak się robi referendum by odwołać obecnego prezydenta to trzeba mieć alternatywę lepszego prezydenta
a takowego nie ma i nie bedzie
jeszcze raz brawo brawo brawo

1 1
ID:54211

????

@dzonny_killer: Ale ....chyba naród mając do wyboru miejscową koalicję POd POstacią Kopaczewskiej , Bieńkowskiego ,Wojtkowskiego , Ćwiklinskiego , Kopyścia i innych miejscowych ,,asów...' którzy zafundowali nam orkę do 67 roku życia i sprzedają POlaków z majtkami i składkami emerytalnymi woli ,,wróbla w garści' w postaci SLD niż..... kolejne obiecankocacanki bez POdPiSu . A od nich miejscowej platformie ,,gięby' się nie zamykają ...tylko POdPiSów POd nimi jak na lekarstwo . I prawdoPOdobnie przy wyborach będzie tak samo . No bo jak długo mozna słuchać pierdołowatych obietnic platformy o ,,cudach na które zasługujemy ' i mieć okradane bezczelnie POrtfele ?

1 1
ID:54212

Bogdan

@dzonny_killer:
Hehehe takie słowa to powinny paść po WYBORACH i w tedy podpisuję się pod nimi dwoma rękoma.

1 1
ID:54214

Kaz

Dla mnie wynik nieważny - ważne że we Włocławku jest tylko 1% oszołomów.W porównaniu do kraju ( 30% )

1 1
ID:54217

rafik

Jest tak, jak myślałem. Niestety obywatele naszego miasta pokazali, że mają gdzieś politykę i demokrację. Winę ponosi w tym również komitet referendalny, gdyż można powiedzieć, że de facto nie było żadnej kampanii nawołującej do odwołania prezydenta. Te marne ulotki i szare gazetki w skrzynkach pocztowych nie przemawiają do nikogo. Ci, którzy orientują się w sprawie wiedzą jak jest i nie potrzebują do tego takich materiałów podrzucanych nocą do skrzynek. Zawalczyć trzeba o tych, którzy są niezdecydowani lub po prostu nie interesują się tym, albo nie wiedzą, że coś takiego ma miejsce. Dlaczego na ulicach nie było plakatów, billboardów, itd., które rzucały by się w oczy i przypominały, że zbliża się czas, kiedy każdy może powiedzieć władzy NIE??? Został rok czasu by uświadomić ludziom jak ważna jest to funkcja dla każdego mieszkańca miasta by na jego czele stał ktoś wybitny, kto naprawdę da iskrę do rozwoju miasta, bo dzięki temu Nam-mieszkańcom będzie żyło się lepiej.
Obawiam się, że będzie problem by znaleźć taką osobę, która zjednoczy wszystkich w walce z Pałuckim w następnych wyborach. Tylko jeden mocny kandydat jest w stanie coś tu ugrać. Rozbicie elektoratu na kilku kandydatów zagwarantuje Pałuckiemu trzecią kadencję. Trzeba działać szybko znajdując najlepszego człowieka, który przygotuje rzetelny plan zmian i działań w naszym mieście, a potem już tylko praca nad budową świadomości ludzi, jak ważne jest, by jak najwięcej osób brało korzystało ze swoich praw jakie daje demokracja.

1 1
ID:54220

Raport

Mam nadzieję że nieformalna grupa odpowiedzialnych głosujących pokaże jeszcze swoje zdanie.Jestem dumny że 9 tysięcy Włocławian szanowało interes naszego miasta bardziej niż wygodę.To tacy ludzie powinni budować świadome społeczeństwo.W moim wypadku sam szacunek dla historii Polski , Włocławka oraz naszych przodków był wystarczającym powodem by poświęcić trochę czasu i pójść na referendum.Odważni i odpowiedzialni działajmy cały czas i nie poddawajmy się bo nie jesteśmy sami.Jest nas ponad 10000.Możemy jeszcze wiele pokazać.Trzeba pokazać zalety walki o wspólne cele.A nie ciągle egoistyczne przerzucanie winy.Pozdrawiam.

1 1
ID:54224

krzywy_zonkil

@dzonny_killer: kolego szanowny, na wyborach nie byłem, tchórzem nie jestem i mogę ci to powiedzieć prosto w twarz. Nie jestem zwolennikiem prezydenta Pałuckiego, ale dla mnie ten cyrk nie miał najmniejszego sensu.
1. Bo jaki jest sens organizować takie referendum na około rok przed nowymi wyborami? Zanim byśmy wybrali nowego prezydenta to by był luty albo marzec, zanim prezydent by dobrał współpracowników to byśmy mieli wakacje, i ile taka ekipa by porządziła, 3-4 miesiące?
2. Dlaczego zwolennicy referendum nie przedstawili jasno mieszkańcom, co da odwołanie p. Pałuckiego? Bo Rada Miasta zostaje ta sama, a tam większość i tak ma SLD, czyli ekipa obecnego prezydenta. Więc żeby coś zmienić w mieście należałoby odwołać prezydenta i Radę Miasta.
3. W razie odwołania p.Pałuckiego na kogo zagłosować? Bo póki co nie widzę nikogo, kto jakoś szczególnie by się wyróżnił w pracy dla miasta, poza krytykowaniem ekipy rządzącej. Od krytykowania to są wyborcy, a "politykierzy" są od tego, żeby na rzecz miasta pracować, zgłaszać swoje pomysły na ulepszenie miasta i poprawę życia mieszkańców.
4. Najlepsze jest to, że w razie odwołania obecnego prezydenta, w przyszłorocznych wyborach pewnie i tak wygra kandydat SLD. Większość mieszkańców Włocławka (całej Polski zresztą też) ma dość tego cyrku zwanego polityką, samych politykierów i ich błaznowania przed kamerami tv,więc na wybory pewnie nie pójdą, za to zwolennicy "czerwonych" pójdą w znaczącej większości, bo oni zawsze chodzą, i oddadzą głos na swojego kandydata. Więc co jak co, ale za rok pewnie i tak wygra SLD...

Zamiast oglądać się na polityków i ich obietnice poprawy twojego życia, sam o to zadbaj. Mniej krwi sobie napsujesz od niespełnionych obietnic wyborczych i mniej nerwów stracisz, niż jak byś usłyszał od swojego kandydata po wygranej, że "chciałby to zmienić, ale obecnie nie ma takiej możliwości i środków prawnych".

1 1
ID:54225

Raport

Jeśli dla kogoś walka o demokrację to cyrk to czym jest Rada Miasta?

1 1
ID:54231

Magda

@~rafik:
Ja właśnie skorzystałam ze swoich praw w demokratycznym państwie i nie poszłam na referendum

Po pierwsze odwołanie Prezydenta na rok przed końcem kadencji to naciąganie budżetu miasta
Po drugie w ostatnich dwóch kadencjach dzieje się coś w mieście, może nie rozwijamy się w piorunującym tempie, ale miasto idzie do przodu, nowy Prezydent na rok przed upływem kadencji nie zrobiłby nic , ewentualnie nie dokończyłby czegoś co jest w trakcie realizacji.
Po trzecie jakoś nie widzę na tę chwilę innego kandydata.

Dobrze, że jest demokracja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1 1
ID:54235

Raport

Mam bardzo ciekawe pytanie.Z referendum warszawskiego wynika że mogły głosować osoby bez stałego meldunku w Warszawie.Wystarczyło w urzędzie gminy oddać prosty wniosek by być wpisanym na listę wyborców.Oznacza to że we Włocławku też istniała taka możliwość ale nie zostaliśmy o tym poinformowani.Wręcz przeciwnie mówiono nam że osoby z poza Włocławka są oszustami składając podpis.

"Jak mówi art. 19 Kodeksu wyborczego: "Wyborcy stale zamieszkali na obszarze gminy bez zameldowania na pobyt stały wpisywani są do rejestru wyborców, jeżeli złożą w tej sprawie w urzędzie gminy pisemny wniosek. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia oraz numer ewidencyjny PESEL wnioskodawcy".

Jeśli taka sama sytuacja obowiązywała przy zbieraniu podpisów pod odbycie się referendum oznacza to że zostaliśmy umyślnie wprowadzeni w błąd.Kto jest za to odpowiedzialny.Według prawa takie informacje powinien dostarczyć nam Komisarz Wyborczy.W naszym wypadku była to Pani Jolanta Eugenia Górska.
Pani Jolanta Górska nie miała na to czasu bo podjęła decyzję sprawdzania podpisów które przekazała mężowi Zbigniewowi Górskiemu który "przypadkiem" jest Prokuratorem Prokuratury Okręgowej.

To że referendum się skończyło nie znaczy że trzeba dążyć do prawdy.Do skutku.

1 1
ID:54250

Wpisany do rejestru

@~Raport:
Czy według Ciebie, Komisarz powinien chodzić po domach i informować każdego. Wpisanym do rejestru powinno się być przed złożeniem poparcia lub przed dniem głosowaniem.

Przepisy są ogólnodostępne ,skoro potrafisz korzystać z internetu bez problemu znalazł byś taki przepis, wystarczy wpisać w Google "co zrobić żeby zagłosować w wyborach lub referendum" i osoby zainteresowane powinny się tego dowiedzieć.

Mówi się, że "nieznajomość prawa szkodzi".

1 1
ID:54258

????

@~Raport: a jakie ,,zdanie ' masz na myśli ? Bo jeśli to będą kolejne ,,cuda na które POdobno zasługujemy ' autorstwa miejscowej ..... ,,reżyserki i jej POmocników' to jak chcesz zmobilizować elektorat by nie głosował na SLD ?

1 1
ID:54260

tymi_tunie_pier

@dzonny_killer: @~Raport: tylko meldować jak wyglądacie? Hahaha

1 1
ID:54267

dzonny_killer

@~Tom Tim: tak mówią jego kumplusie, którym stołeczki pozałatwiał... :p

@jasiek: nie wiem komu tak klaszczesz... czym są koszty referendum do strat i kar jakie miasto ponosi wobec nieudolnych działań pałuckiego i jego świty? co wy się tak uparliście na te wybory za rok? to jest argument, żeby miasto pogrążało się jeszcze przez rok? no to wyobraź sobie sytuację: widzisz jak okradają ci dom... dzwonisz na policję i słyszysz, że przyjadą za godzinę... co robisz? cierpliwie czekasz, aż opędzlują cię do zera, czy bierzesz sprawy w swoje ręce??? :p

masz rację tylko w jednym... nie dano alternatywy, nie było jasno powiedziane, że wejdzie np. komisarz i jakie są tego konsekwencje... ludzie tego nie wiedzą niestety :(

@~Bogdan: masz rację, ale referendum to również wybory... :p

@~Raport: szkoda, że za mało tu jest takich jak Ty... :(

@krzywy_zonkil: o sensie referendum napisałem jaśkowi... :p ale w pozostałych punktach masz sporo racji... coraz bardziej wygląda na to, że to z góry miało się nie udać... pytanie tylko kto jest Wallenrodem? :p

@~Magda: śmieszna jesteś... nie masz pojęcia o polityce, ale kazali, to napisałaś... :p

1 1
ID:54269

peso

@Dzonny, @Raport i pozostali z frakcji referendalnej

Jakoś tak nie bierzecie pod rozwagę, że grupa referendalna poprostu nie przekonała włocławskich wyborców, że stworzą dobrą alternatywę.

Dla mnie wszystko wskazuje na to, że hasło typu:
"Odwołajmy obecnego Prezydenta a potem będzie tylko lepiej"
to dla większości Włocławian najwyraźniej zdecydowanie za mało.

Tak więc drogi @Dzonny szczególnie Tobie pod rozwagę, że w przyszłorocznych wyborach nie można jechać tylko i wyłącznie na negatywnej krytyce,
trzeba też wyborcom coś sensownego zaproponować i jeszcze to uprawdopodobnić, bo obiecywać złote góry to każdy portafi.

Częścią demokracji (również tej praktykowanej w Szwajcarii drogi @Raporcie) jest to, że trzeba poprostu umieć przekonać większość do jakiejś idei.

Dziś to się nie udało ale zamiast obrażać się na cały świat warto wyciągnąć wnioski co można w przyszłości zrobić lepiej.
Bo póki co to jak bym słyszał liderów PIS-u po referendum w W-wie:
"Jak to my zrobilismy coś źle, skąd, przecież myśmy właściwie wygrali, bo tyle osób nas poparło"

1 1
ID:54271

dzonny_killer

@peso: ależ masz całkowitą rację... nie było tak naprawdę kampanii pro, zbyt wielu różnych w grupie, każdy chciał na piedestał i z wolnych wniosków... chyba mieli Wallenroda...
faktycznie brak było alternatywy i od wielu słyszałem, że właśnie dlatego nie poszli... no i nie ma obrażania się, jest dalsza praca... w końcu został tylko roczek... :p

1 1
ID:54277

Marcin

Bardzo mnie cieszy że został dalej nasz prezydent bo bardzo bardzo dużo zrobił dla mieszkańców i miasta

1 1
ID:54312


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA