Nie bądź obojętny i reaguj!

Nie bądź bierny, nie toleruj i reaguj! Gdy jesteś świadkiem przestępstwa informuj właściwe służby, a być może uratujesz czyjeś zdrowie i życie. Kolejna odsłona kampanii: „Reaguj! Nie toleruj!” została zainaugurowana.

Kampania „Reaguj! Nie toleruj!” ma uwrażliwić społeczeństwo na pomoc drugiemu człowiekowi. Nie reagując w sytuacji, gdy bite jest dziecko, stajemy się współsprawcą, ponieważ przyczyniamy się do potencjalnego zagrożenia tego dziecka.

W mediach wyświetlany jest spot, promujący hasła kampanii, z udziałem aktorki Anny Guzik, prezentera Macieja Orłosia oraz mistrza olimpijskiego Pawła Nastuli. Spot ma zwrócić uwagę społeczeństwa, że nie powinniśmy być obojętni na przestępstwa i łamanie prawa. Nasza reakcja, powiadomienie właściwych służb i pomoc drugiemu człowiekowi może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. 

Kampania odbyła się pod patronatem rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań pn. „Razem bezpieczniej”, którego koordynacją zajmuje się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Program wspiera działania i projekty organizacji pozarządowych, a także samorządowców terytorialnych.

Podczas inaugurującej akcję konferencji podkreślano jak ważna jest także nasza reakcja w sytuacji, gdy dochodzi do kradzieży. Brak reakcji w momencie łamania prawa, powoduje bezkarność złodziei oraz kieszonkowców. Poczucie bezpieczeństwa jest prawem każdego człowieka i zależy nie tylko od służb porządkowych, ale równie mocno od wsparcia społecznego. Bądźmy czujni, bądźmy wrażliwi i odpowiedzialni za otaczającą nas rzeczywistość.

Nasza reakcja jest istotna, ponieważ przyzwolenie na przestępstwa takie, jak przemoc w rodzinie, czy prowadzenie auta po spożyciu alkoholu to problemy, które niejednokrotnie mogą zaważyć na zdrowiu bądź życiu ludzkim.
 
 W trakcie konferencji omówiony został także temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym odpowiedzialności kierowców za jazdę bezpieczną i zgodną z przepisami.  Ponadto funkcjonariusze policji doradzali na co zwracać uwagę, szczególnie w okresie przedświątecznym, by nie stać się ofiarą kieszonkowca.

Konferencja odbyła się z udziałem ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa, profilaktyki, psychologii i socjologii, w tym przedstawicieli policji, organizacji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego, ale także ośrodków pomocy społecznej i kuratorium oświaty.

Źródło: MSW
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA