30 tysięcy na edukację od Fundacji Anwil dla Włocławka

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza do udziału w III edycji konkursu grantowego. Dofinansowanie o maksymalnej wartości 30 tysięcy złotych czeka na pomysłodawców najlepszych inicjatyw skierowanych do włocławian. Wnioski przyjmowane są do 10 lutego.


ANWIL, za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej, już po raz trzeci ogłosił konkurs grantowy. W jego najnowszej edycji premiowane będą szczególnie inicjatywy edukacyjne, a także te uwzględniające integrację międzypokoleniową pomiędzy młodymi mieszkańcami Włocławka a seniorami, co ma umożliwić dzieciom i młodzieży korzystanie z wiedzy oraz doświadczenia osób starszych.

W ramach poprzedniej edycji konkursu do lokalnych organizacji pozarządowych trafiło pół miliona złotych na realizację 37 autorskich inicjatyw. Fundacja w 2016 roku, poza przyznaniem grantów, kontynuowała realizację programu „Wesołe wakacje”, po raz drugi przyznała także stypendia uzdolnionej młodzieży oraz zakończyła program „Aktywni 50+”, którego głównym celem było wykorzystanie potencjału włocławskich seniorów, ich pasji i zainteresowań. Powstały też dwa nowatorskie projekty: edukacyjny „Uczę się z ANWILEM”, mający na celu popularyzację wśród młodych ludzi nauk ścisłych oraz pedagogiczny „Streetworking we Włocławku”, skierowany do dzieci i młodzieży pochodzącej z trudnych środowisk społecznych.

Trzy lata temu powołaliśmy Fundację ANWIL dla Włocławka, aby działać na rzecz lokalnej społeczności. Tylko w ubiegłym roku beneficjentami ogłoszonych przez nią konkursów było ponad 24 tysiące włocławian, a więc co czwarty mieszkaniec naszego miasta. Zrealizowaliśmy 8 dużych programów, w ramach których odbyło się od kilku do kilkudziesięciu projektów, a ich budżety sięgały od 40 tysięcy do nawet pół miliona złotych. Te dane pokazują, że z sukcesami realizujemy nasz cel, którym jest przyczynianie się do podnoszenia jakości życia włocławian. Zachęcam do aktywnego uczestnictwa w naszych programach, do aplikowania o granty Fundacji, ponieważ razem mamy wpływ na to, co się dzieje we Włocławku - mówi Paweł Wochowski, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu ANWIL.

O dofinansowanie wartości nawet 30 tysięcy złotych w III edycji konkursu grantowego ANWILU mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, szkoły wyższe – publiczne i niepubliczne, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz grupy nieformalne z terenu Włocławka. Wnioski konkursowe można złożyć do 10 lutego 2017 r. do godz. 15.00 osobiście w biurze Fundacji, mieszczącym się przy ul. Toruńskiej 222, lub przesłać pocztą na ww. adres. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.anwildlawloclawka.pl.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA