Podczas festynów poznali swojego dzielnicowego

Włocławscy policjanci zakończyli cykl imprez plenerowych realizowanych w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo – poznaj swojego dzielnicowego“. Podczas 6-dniowych spotkań ze społecznością lokalną mundurowi rozmawiali o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Była to również doskonała okazja by przybliżyć mieszkańcom sylwetki i specyfikę pracy dzielnicowych.


W piątek (30.06) i sobotę (01.07) odbyły się kolejne i zarazem ostatnie festyny osiedlowe przygotowane przez włocławskich policjantów w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo – poznaj swojego dzielnicowego. 

Przez 6 dni policjanci i pracownicy policji spotykali się w plenerze ze społecznością lokalną, gdzie przekazywali wiele cennych porad dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji i nie tylko. Na tego typu spotkaniach nie mogło oczywiście zabraknąć policjantów „pierwszego kontaktu“, czyli dzielnicowych. 

Mieszkańcy mieli więc doskonałą okazję, by spotkać się z dzielnicowym ze swojego rejonu i porozmawiać z nim o ewentualnych problemach, z jakimi się borykają. Dzielnicowi z kolei mieli możliwość przybliżenia specyfiki swojej pracy i przekazania informacji o możliwych sposobach kontaktu z nimi. Temu celowi służy aplikacja mobilna „Moja Komenda“. Mundurowi informowali, jak, za pośrednictwem tej aplikacji ustalić dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Mieszkańcy otrzymali również breloczki i magnesy z numerami kontaktowymi kierowników dzielnicowych.

W czasie wszystkich festynów, które odbywały się w ramach tego przedsięwzięcia, obywatele mieli także możliwość oznakowania swojego jednośladu. Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Pokaz sprzętu policyjnego – łodzie, radiowozy, motocykle, akcesoria technika kryminalistyki – to to, co dzieciaki lubią najbardziej. Również pies służbowy zaprezentował swoje umiejętności. Dzieci biorące udział w spotkaniach, poza słodyczami i balonikami, otrzymały również „opaskę dla bobaska“. Opaska założona na rączkę dziecka umożliwia szybki kontakt z opiekunem, co może być  niezwykle pomocne w przypadku zagubienia się dziecka.

Tego typu spotkania ze społeczeństwem służą zacieśnianiu więzi pomiędzy policją a społecznością lokalną i pomagają w budowaniu relacji opartej na wzajemnym zaufaniu.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA