We Włocławku powstanie jedno z Podwórek Talentów NIVEA

Glosowanie w konkursie Podwórko Talentów NIVEA zakończone. Wyłoniono dwadzieścia zwycięskich lokalizacji, w których powstaną nowoczesne place zabaw. Jeden z nich będzie usytuowany przy Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza.


Do projektu zgłosiło swoje prace ponad 500 gmin, szkół podstawowych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Spośród nich jury konkursu wybrało 200 zgłoszeń, które trafiły do drugiego etapu konkursu. Ostateczną decyzję o tym kto wygra Podwórka Talentów NIVEA podjęli internauci, którzy od 10 czerwca do 31 lipca b.r. głosowali na wybrane prezentacje i filmy poprzez stronę www oraz aplikację mobilną. W 20 zwycięskich lokalizacjach, które zdobyły najwięcej głosów, powstaną unikatowe place zabaw, które będą rozwijały dziecięce talenty w trzech obszarach – artystycznym, naukowym i sportowym.

Poziom tegorocznej edycji konkursu był bardzo wysoki. Dzieci pokazały wyjątkowe talenty, a ich opiekunowie pomogli im w przygotowaniu i wysłaniu zgłoszenia. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców i dla wszystkich, którzy w aktywny sposób wzięli udział w konkursie i wsparli tym samym ideę odkrywania i rozwijania talentów dzieci – mówi Mateusz Kusznierewicz, Ambasador projektu Podwórko Talentów NIVEA.

Wszystkie filmy i prezentacje konkursowe na stronie www.podworko.nivea.pl były chętnie oglądane, a także udostępniane za pomocą social mediów. Ogromna mobilizacja lokalnych społeczności m.in. szkolnych, wspólnotowych czy gminnych spowodowała, że w tegorocznej edycji konkursu oddano łącznie 1 563 822 głosów, wspierając utalentowane dzieci!

Skala mobilizacji i uczestnictwa w projekcie pokazuje jak bardzo nam, dorosłym zależy na rozwoju dzieci i wspieraniu ich w drodze do odkrywania niezwykłych umiejętności. To bardzo budujące, że tak wiele osób poświęciło swój czas i siły by zawalczyć o miejsce zabaw dla dzieci w ich miejscowości, jednocześnie wzmacniając lokalne relacje i poczucie przynależności do danej społeczności. Mam nadzieję, że Podwórka Talentów będą dobrze służyć dzieciom i pozwolą na odkrycie niejednego talentu! – mówi piosenkarka Natalia Kukulska, Ambasador projektu.

W tym roku zwycięzcami konkursu zostały:

1. Gmina Szczytniki - Zespół Szkół w Iwanowicach, 2. Gmina Ostrów Lubelski, 3. Gmina Brzeziny, 4. Gmina Miasto Sierpc, 5. Święta Katarzyna - Urząd Miejski w Siechnicach, 6. Miasto Zamość, organ prowadzący Zespół Szkół nr 2 w Zamościu, 7. Zespół Szkół Specjalnych, Słupia pod Kępnem, 8. Zespół Szkół Publicznych, Skołyszyn, 9. Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy, 10. Gmina Kępno, organ prowadzący Szkołę Podstawową w Olszowej, 11. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Brzechwy w Myszkowie, 12. Szkoła Podstawowa w Kopienicy, 13. Zespół Szkół w Uwielinach, 14. Gmina Liw, Wyszków, 15. Urząd Miejski w Siechnicach, Radwanice, 16. Gmina Szumowo, 17. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżanowicach, 18. Miasto Mińsk Mazowiecki, 19. Gmina Wojkowice, 20. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
5 komentarzy

gość-41336

Super , ale my głosowaliśmy na pana prezydenta bo obiecywał 300 miejsc pracy rocznie - a z podwórka nivea ich raczej nie bedzie .

2 0
ID:73231

Teresa

Gratulacje dla Długosza.

2 0
ID:73255

gość_32877

@~gość-41336: Gościu, nie myl pojęć i nie mieszaj do polityki dzieci.

1 1
ID:73270

gość_21928

@~gość-41336: Dokładnie, niech się dzieciaki bawią.

1 0
ID:73303

gość-20532

duperele , a gdzie obiecywane 300 miejsc pracy rocznie ? Gdzie realizacja programu wyborczego ?

0 0
ID:73309


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Rada Miasta przyjęła budżet uwzględniając poprawki PIS

Rada Miasta kontynuowała obrady dotyczące uchwalenia budżetu na 2018 rok. Głosowanie..

5 milionów więcej na poprawę bezpieczeństwa w regionie

Sejm RP przyjął ustawę budżetową na 2018 rok, uwzględniając poprawki zgłoszone..

SLD i Nowoczesna zawarły porozumienie programowe

Liderzy partii Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Nowoczesnej, podczas konferencji prasowej..

Przy Szkole Podstawowej 23 powstanie kompleks sportowy

Urząd Miasta przygotowuje się do kolejnej inwestycji, której przedmiotem jest kompleks..

Kukucki ponownie zostanie przewodniczącym radnych?

Radni klubu SLD złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji, podczas której..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..