Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa przynosi efekty

Włocławscy policjanci weryfikują każdą informację o miejscach zagrożonych, która dociera do za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonującej od roku. Spośród 1459 zgłoszeń potwierdzonych zostało 607 informacji. Każdy z zainteresowanych ma możliwość wpłynąć na stan bezpieczeństwa, wystarczy tylko „kliknąć” w ważnej sprawie.


Już prawie rok na naszym terenie funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do włocławskiej komendy wpłynęło 1459 zgłoszeń. Spośród nich 607 zostało potwierdzonych, co stanowi 41% wszystkich zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to dobry sposób aby każda zainteresowana osoba za pośrednictwem aplikacji zasygnalizowała o miejscach zagrożonych, sytuacjach, które wpływają na stan bezpieczeństwa w danym rejonie. Informacje przekazane w ten sposób pomagają policji na odpowiednie dyslokowanie służbami, podejmowanie konkretnych działań zapobiegających zagrożeniom.

Spośród zgłoszeń do włocławskiej komendy, zarówno z terenu miasta jak i powiatu, najczęstsze dotyczą nadmiernej prędkości kierujących, spożywania alkoholu i nieprawidłowego parkowania.

Niektóre z informacji zostały potwierdzone, policjanci podjęli wobec nich konkretne działania np. wystąpienia do Zarządów Dróg, spółdzielni mieszkaniowych, a niektóre ze spraw zakończone zostały mandatowo, czy tez skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Jednak to nie tylko uruchomiona aplikacja, ale również odtworzenie w 2016 roku Posterunków Policji w Chodczu, Lubieniu Kujawski i Lubrańcu przy współudziale władz centralnych i samorządowych oraz zwiększenie ilości policjantów na terenach gminnych i w służbach prewencyjnych pozwala na szybszy i łatwiejszy kontakt z społeczeństwem. 

Współpraca z lokalnymi samorządowcami od wielu lat pozwala na bieżącą modernizację i doposażenie mundurowych w nowy sprzęt transportowy oraz biurowy. To dzięki ich wsparciu mundurowi mogą szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy czy przyjmować interesantów w przyjaznych pomieszczeniach. Przez cały czas zmniejszana jest ilość wakatów poprzez przyjmowanie większej ilości nowych policjantów, którzy po zakończeniu 6-miesięcznego kursu powracają na jednostki i pełnią służbę patrolową rzecz mieszkańców.

Jednym z głównych priorytetów Policji jest bliższy kontakt dzielnicowego z mieszkańcami w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas”. To właśnie ten policjant ma pomagać lokalnej społeczności w rozwiązywaniu ich codziennych problemów. Dlatego utworzono aplikację MOJA KOMENDA, która w łatwy sposób pozwala na sprawdzenie, który dzielnicowy odpowiada za daną ulice oraz wskazuje telefony kontaktowe do dzielnicowego. Realizacja priorytetu związanego z przybliżeniem dzielnicowych, jak również innych mundurowych do społeczeństwa, w powiązaniu z uruchomionymi aplikacjami wpływa na mniejszą ilość o ponad 2,3 tys. zgłaszanych interwencji do dyżurnego, co pozwala na dyslokowanie służb w miejscach zagrożonych.

Te wszystkie podejmowane działania przez policjantów oraz zaangażowanie mieszkańców mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w małych lokalnych społecznościach.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..