41 sesja Rady Miasta, prezydent nie odzyskał uprawnień

W piątek 13 kwietnia odbyła się XLI nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Zwołanie sesji uzasadnione było koniecznością upoważnienia prezydenta do zaciągania zobowiązań związanych z realizacją przedsięwzięć wymienionych w wieloletniej prognozie finansowej.


Przypomnijmy, że podczas XL sesji Rady Miasta przegłosowano poprawkę do uchwały, która powoduje, że bez zgody radnych, prezydent nie może już zaciągać kredytów, ani też zawierać umów, jeśli nie są uwzględnione w budżecie rocznym.

W piątek 13 kwietnia, podczas XLI nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, ponownie głosowano nad projektem uchwały w sprawie upoważnienia prezydenta do zaciągnięcia zobowiązań finansowych, związanych z realizacją przedsięwzięć ujętych w wieloletniej prognozie finansowej. Sytuacja jednak nie uległa zmianie i nie przywrócono prezydentowi ważnych uprawnień.

To co się dzieje działa na szkodę miasta, będziemy starali sobie z tym problemem poradzić i sukcesywnie zgłaszać nasze projekty szczegółowe do Rady Miasta i może być taka sytuacja, że dwa lub trzy razy w tygodniu będzie zwoływana sesja, ale nie mamy innego wyboru. Zastanowimy się nad złożeniem wniosku do Regionalnej Izby Obrachunkowej – mówił prezydent Marek Wojtkowski

Włodarz powiedział też, że skutki braku upoważnień mogą być bardzo trudne dla Włocławka, chodzi przede wszystkim o wydatki bieżące jednostek miejskich, które nie mogą być ponoszone bez zgody Rady Miasta.


Większość radnych PIS i radni niezależni, miała dzisiaj szanse naprawić swój błąd i umożliwić normalne funkcjonowanie miasta, brak tej decyzji powoduje stratę dla mieszkańców Włocławka. Próbowałem zaapelować i przekonać, że wszyscy gramy w tej samej drużynie i naszym celem powinno być dobro naszego miasta, ale widać kampania wyborcza się zbliża i działania złośliwe wzięły górę - powiedział radny SLD Krzysztof Kukucki


Sprawa może znaleźć swój finał w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, tak jak wskazane poprawki do budżetu na 2018 rok. Prezydent uważa, że sytuacja będzie podobna i RIO może zakwestionować decyzję radnych jak w przypadku części zgłoszonych poprawek.

16 komentarzy

gość-91844

Może się czepiam ale wszyscy pamiętają że pan prezydent PUBLICZNIE obiecał rozliczyć co do grosza poprzedniego prezydenta i jego zastępców za remont JEDYNKI i inne kosztowne inwestycje i....skończyło sią na machaniu papierkami przed kamerą .Jak nazwać takie postępowanie ?

10 0
ID:77137

gość-93245

Proszę poinformować opinię publiczna o treści pisma skierowanego przez Ratusz do Ministerstwa Rolnictwa jako odpowiedź na unieważnienie nacjonalizacji terenu Michelina w toku roszczeń spadkobierców właścicieli obszaru Michelina .

1 0
ID:77139

gość-38051

Niech wreszcie odbędą się nowe wybory i zostaną pozbawieni funkcji radnych - szkodnicy zasiadający tam obecnie!!!!! Społeczeństwo Włocławka liczy na to, że dojdzie po raz pierwszy do wielu niespodzianek.

6 0
ID:77140

gość-44915

społeczeńśtwo Włocławka to akurat najszybciej to chce zmienić prezydenta. Nie znam absolutnie nikogo, komu podobałyby sięjego rządy. A ostatnio celowo pytam o te kwestie znajomych. Od kazdego słysze cos takiego: bezrobocie rośnie, zadna obietnica nie spełniona, inwestycji brak (bo chyba plac zabaw, slizgawka i orlik to nie sa priorytety....). Prezydent zawsze z siebie zadowolony i wiecznie w mediach. w każdych. wszedzie. ludzie mają po prostu dośc tego słabego politykia, tym bardziej że wszędzie go pełno (jakby mial jakies powody do swietowania...)

6 5
ID:77141

gość-75748

@~gość-44915: Sporo osób by się znalazło ale to z innego powodu zadowolonych

4 0
ID:77142

gość-54892

@~gość-44915: i w tym co napisałeś nie ma krzty przesady. W moim otoczeniu jest zupełnie tak samo, każdy mówi że miasto usnęło na cztery lata i wszyscy czekają na jesienne wybory. Tyle, że tak naprawdę nie ma żadnego kontrkandydata, a jak nie będzie to on znowu wygra (tzw. z braku laku, w końcu młody, schludny...) i znowu 4 lata bedzie lipa. My, mieszkańcy WŁocławka czekamy na konkretnych kandydtaów. Ja proponuje: SLD - Grządziel, PiS - Chmielewski, PO - Wojtkowski, przystawki się nie liczą. I tak nie mają szans

2 5
ID:77143

gość-35486

@~gość-54892
W mojej ocenie to żaden z tzw. kandydatów partyjnych nie powinien zostać Prezydentem Miasta. Pamiętamy zapowiedzi i "kompetencje" obecnego - przynajmniej te zapowiadane i jakie efekty? Oprócz jak i u poprzedników obsadzenia etatów towarzyszami i kolegami oraz członkami rodziny nic się nie zmieniło a raczej pogorszyło. Miernota goni tępotę. "Bida" goni nędzę, a gdy się zejdzie bida z nędzą to ich długo nie rozpędzą.

9 0
ID:77145

gość-54932

Jeżeli to taki "zły" prezydent- to dlaczego dopiero teraz, w roku wyborczym wykazuje się do niego brak zaufania i blokuje jego działania? Dlaczego wcześniej nie został odwołany? Bo to wszystko, to tylko gra radnych PIS+ przed wyborami, którzy wcześniej wspierali go, będąc z jego ugrupowaniem w koalicji. I kto teraz odpowie przed mieszkańcami za brak uruchomienia inwestycji?!!!

7 0
ID:77147

gość-29730

@~gość-54892: "każdy mówi że miasto usnęło" Można i taka poetykę stosować zamiast powiedzieć wprost ,ze miasto umarło.

4 0
ID:77148

gość-97997

@~gość-54892: A co takiego realnego ci ,,działcze '' których wymieniłeś zrobili dla mieszkańców ? Chyba że ich osiągnięciami jest:
- zatrudnianie za psi grosz ukraińców we Włocławku z 20% bezrobociem ?
- intrygi i amnezja na kogo się głosowało na sesjach rady miasta ?
- obiecanki 300 miejsc pracy rocznie i niedokonane obiecywanego ,,rozliczenia do majtek'' SLD ?
To są dokonania na rzecz wyborców ?

5 0
ID:77149

gość-43418

prawda jest taka, że nikogo innego nie dopuszczą, nikt inny po prpstu nie ma szans, bo ordynacja, bo partie, bo ukłądy, bo subwencje, bo kasa, bo kampania. tak więc kolego gość-97997 możesz sobie lać ten populizm, a każdy inteligentny wie, że oni już wybrali. My jestesmy tylko do przyklepania. Dadza 4, wybierzemy 1, a to jedno i to samo. na jakim ty swiecie zyjesz czlowieku, ze sie tobie wydaje ze ludzie maja na cokolwiek wpływ? nie mają. pozorne wybory - wybierasz sposrod tych, których oni wybrali, to żaden wybór, to pozory. czyli ch... nie wybory, ch... nie demokracja. zrozumialas w koncu?

3 5
ID:77150

gość-87392

@~gość-43418: chyba nie cytujesz POpaprańców z kampanii prezydenckiej i parlamentarnej ? Ale Orwell to przewidział .
Oni też byli pewni że folwark zostanie w ich rękach i nawet następców dozorców wybrali na zapas . A tu okazało się że barany nie wybrały ani knura ani jego kolesi , bo barany też mogą mieć wreszcie dość knura i jego nadworną trzodę .

2 2
ID:77153

gość-22375

FREKWENCJA NA WYBORACH I ZROBICIE PORZĄDEK W TYM MIEŚCIE - SZCZEGÓLNIE Z TYMI, KTÓRZY UDAJĄ, ŻE NAGLE COŚ ROBIĄ - W ROKU WYBORCZYM, A PONADTO PRZESZKADZAJĄ W ZARZĄDZANIU MIASTEM. TAK - Z TYMI STARYMI WYJADACZAMI W RADZIE WŁOCŁAWKA. NIECH WRESZCIE ODEJDĄ W NIESŁAWIE.

5 0
ID:77161

LALA20


Starożytny Rzym ludzi nieudolnych zsyłał na prowincję - na Capri, byli zsyłani '' fenomeni '', za zwyczaj nie wracali.

0 0
ID:77166

gość-38449

@~LALA20: Coś sugerujesz powiatowym politykierom ?

3 0
ID:77172

LALA20

@~gość-38449:

'' Cieniami '' politykierów powinni być Pretorianie - strach pobudza do działania.

0 0
ID:77179


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Kukucki i Wojtkowski chcą tworzyć lepszy Włocławek

Krzysztof Kukucki oraz ubiegający się o reelekcję prezydent Włocławka zorganizowali..

KWW Postaw na Włocławek oficjalnie zakończył kampanię

Komitet Wyborczy Wyborców Postaw na Włocławek zorganizował dzisiaj ostatnią..

Krzysztof Kukucki liderem sondażu wyborczego IBRiS

Przed pierwszą turą wyborów na fotel prezydenta miasta Włocławka wg przeprowadzonego..

Lewica proponuje nową formę Budżetu Obywatelskiego

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w środę konferencję..

Krzysztof Kukucki mówi stop wyzyskowi w naszym mieście

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki zorganizował we wtorek briefing..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..