Prezes MPEC-u odpowiada na zarzuty byłego prezydenta

W poniedziałek 16 kwietnia w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej odbyła się konferencja prasowa, na  której prezes spółki Jacek Kuźniewicz, odniósł się do zarzutów radnego Andrzeja Pałuckiego, który podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta wypowiadał się negatywnie o działaniach przedsiębiorstwa.


Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, były prezydent Andrzej Pałucki, negatywnie wypowiadał się na temat działania spółki i inwestycji, które MPEC realizuje ze swoich środków, a nie funduszy unijnych. 

Zgodnie z dyrektywami unijnymi, rozporządzeniami polskiego rządu, MPEC we Włocławku, ale także 90% przedsiębiorstw w Polsce, nie spełnia kryterium efektywnego systemu ciepłowniczego. Jak mówił Jacek Kuźniewicz w latach, kiedy były prezydent Andrzej Pałucki sprawował funkcję walnego zgromadzenia dla MPECU, można było pozyskać środki unijne na przygotowanie spółki do efektywnego systemu ciepłowniczego.

Efektywny system ciepłowniczy, to taki w którym część energii cieplnej jest produkowana z kogeneracji, źródeł odnawialnych lub jest to ciepło odpadowe. MPEC żadnego z tych kryteriów nie spełnia i wyłączną winę za to ponosi były prezydent wraz z byłym zarządem tej firmy. Przez wieloletnie zaniechania w zakresie inwestycji, dzisiaj spółka jest wyłączona z możliwości ubiegania się o środki unijne. Dyrektywy unijne obowiązują od 2012 roku, czyli już wtedy było wiadomo, że należy pilnie podjąć działania inwestycyjne po to, aby stworzyć we Włocławku efektywny system ciepłowniczy i dalej móc otrzymywać wsparcie unijne na modernizację zarówno sieci cieplnej jak i modernizacji źródeł ciepła - mówił Jacek Kuźniewicz

Prezes MPEC-u wspomniał o pomyśle byłego prezydenta i zarządu spółki jakim była spalarnia śmieci w centrum miasta, która miała zostać wybudowana z pożyczki za prawie 200 mln złotych.

Całe szczęście, że ten projekt się nie powiódł, bo dzisiaj byśmy mieli, gigantycznie smrodzącą instalację i horrendalne ceny ciepła - powiedział prezes spółki MPEC

Jacek Kuźniewicz, odniósł się również do inwestycji na osiedlu Michelin, które podlegało pod dawną ciepłownie. Prezes podkreślił, że dopiero za kadencji prezydenta Marka Wojtkowskiego problem ciepła na tym terenie został rozwiązany. Okazuje się również, że przedsięwzięcie na Michelinie było trafione i do tej pory spółka sprzedała już ciepła za ponad 1,25 mln złotych. Przychody dla przedsiębiorstwa z tej realizacji to ponad 200 tysięcy złotych miesięcznie. Prezes MPEC-u odpowiedział, też na zarzut byłego włodarza, co do przerostu zatrudnienia w spółce, bowiem w chwili obecnej w firmie pracuje o 17 osób mniej niż za kadencji byłego zarządu.

8 komentarzy

gość-37430

nikogo nie interesują te wasze żałosne przepychanki polityczne. za dużo karierowiczów, za dużo konferencji ciągle. rzygać się chce od tej waszej śmiesznej lokalnekj polityki. za robotę sie weźcie w końcu, a nie konferencje wiecznie i te wasze lelum polelum.

10 0
ID:77182

gość-17757

pan obecny radny nieporadny zostawił długi które miasto spłaca do tej pory , łapy pracz od dobrze prosperujących przedsiębiorstw !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 4
ID:77183

gość-42314

Panie Jacku dobrze dobrze, ten radny u wszystkich wszystko widzi a u siebie NIC, on wszystko dobrze zrobił, śmiech na sali. SLD, PiS, za chwile pewnie do PO wskoczy po to tylko żeby mieć stołek - dziwie się że jeszcze tam siedzi... no ale na układy nie ma rady :)

1 5
ID:77186

gość-30781

kto odpowiadał za nadzór właścicielski nad spółkami i pozyskiwanie środków unijnych przez 8 lat kadencji SLD, a teraz obciąża byłego prezydenta - chyba z-ca ds. inwestycji czyli organizator niniejszej konferencji

7 0
ID:77188

gość-73604

@~gość-30781: Hihihihihihi......kto za nim trafi , działał z Pałuckim i już zapomniał ? I gdzie on ma....... wyborców którym zawrócił w głowach żeby na niego głosowali jak mącił w SLD ?

5 0
ID:77190

gość-78697

Panie prezes MPEC pan się cieszysz z inwestycji na Michelinie?! My mieszkańcy raczej nie!!! Bo po raz pierwszy otrzymaliśmy monity o dopłacaniu za dostarczane ciepło!! W większości osiedli włocławskich mieszkańcy są rozliczani i otrzymują zwroty, u nas też tak było choć skromniej, niż np na południu i innych osiedlach. Wychodzi na to, że uszczęśliwiono nas na siłę, by dokładać do tej inwestycji z naszych opłat. Jak pan to wytłumaczy?!?!

3 0
ID:77197

gość-44570

Okoliczne miasta mają już bardzo zaawansowane plany geotermii a we Włocławku ? A we Włocławku dywersyfikacja dostaw ciepła(obniżenie opłat dla mieszakńców) to temat TABU !!!!

2 0
ID:77198

Rysa

Na Prezydenta.

0 0
ID:77238


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Czwarta sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

18 marca odbyła się IV sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przed..

PiS przedstawił kandydatów do PE z kujawsko-pomorskiego

W Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zostali zaprezentowani..

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..