Rada oceni pracę prezydenta. Obniżą pensję włodarzowi?

Od 1 lipca zacznie obowiązywać rozporządzenie Rady Ministrów, zmniejszające o dwadzieścia procent pensje włodarzom miast. Nowe przepisy zmieniają tylko maksymalną kwotę, by obniżyć wysokość uposażenia prezydenta zgodę wyrazić muszą radni.


27 czerwca w ratuszu odbędzie się 45 sesja Rady Miasta. W porządku obrad znajduje się między innymi projekt uchwały dotyczący wynagrodzenia prezydenta Włocławka oraz udzielenia mu absolutorium. Jak radni ocenią dotychczasową pracę włodarza i jaka decyzja zapadnie w sprawie jego pensji?

Wynagrodzenie prezydenta będzie zmniejszone, podstawą do tego jest rozporządzenie Rady Ministrów, które określa uposażenie wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, jest to też ocena sposobu zarządzania miastem. Brak uprawnień włodarza oznacza, że część ciężaru wzięła na siebie Rada Miasta, te fakty skutkują taką propozycją. Wszystko jest w trakcie ustaleń, zamierzam zwołać konwent na którym prezydent będzie obecny i na pewno będę szukał dialogu i rozwiązań- mówił przewodniczący Rady Miasta Rafał Sobolewski

Wynagrodzenie włodarza może zmniejszyć się z pensji zasadniczej wynoszącej około sześciu tysięcy złotych nawet do 3, 800 zł. Kolejnym ważnym punktem nad którym głosować będą radni, podczas najbliższej sesji jest uchwała dotycząca udzielenia prezydentowi absolutorium.

Na decyzję udzielenia prezydentowi absolutorium ma wpływ, to co działo się w zeszłym roku, jeżeli chodzi o wykonanie finansów. Widać pewne minusy w zarządzaniu budżetem. Kryteria przyznawania absolutorium, są ściśle określone i będziemy się nimi kierować – powiedział Rafał Sobolewski

Jeśli prezydent nie uzyska absolutorium radni będą musieli głosować ponownie uchwałę, tym razem w sprawie jego nieudzielenia. Choć termin 45 sesji Rady Miasta już blisko, jej przewodniczący Rafał Sobolewski informuje, że do biura radnych nadal nie wpłynęły wnioski od włodarza nad którymi radni mogliby procedować.


12 komentarzy

gość-18691

Za ciągle przesiadywanie na meczach, łażenie po imprezach i ciągły lans na nasz koszt to ja bym mu więcej jak 3 tysiące nie zapłacił. A za wczesną kampanię to bym mu kazał jeszcze dopłacać. Do wymiany. Poza tym po już praktycznie nie 8stnieje, na pewno już się nie podniosą (tak jak i sld), więc głos na kogokolwiek z nich to głos stracony.

6 3
ID:77873

gość-74291

Mizerny wlodarz-mierna pensja. Nic w tym dziwnego. Tak jest w każdym zakładzie pracy. Jak jesteś słaby to słabo zarabiasz. Nic dziwnego że mu obniżyli.

4 2
ID:77874

gość-79626

Te zagrywki Pisowskie... Po wprowadzał przepisy żeby dobrych, porządnych ludzi gębic! A sami obsadzaja ludźmi bez doświadczenie... Bo takimi najłatwiej sterować!!! Wstyd!!!

4 4
ID:77875

gość-15856

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym to rada gminy ustala wysokość wynagrodzenia prezydenta miasta włocławek, a nie rozporządzenie. Według hierarchii źródeł prawa najpierw jest Konstytucja, potem ratyfikowane umowy międzynarodowe, ustawy, rozporządzenia i akty prawa miejscowego. Więc rada gminy najpierw obniży wynagrodzenie (moim daniem nie może tego zrobić na podstawie tegoż rozporządzenia) a następnie je podniesie zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym.

4 4
ID:77880

gość-64121

Jak to jest że te wszystkie partyjne darmozjady mają najwyższe stawki wynagrodzeń ? Czy oni są wyłaczeni z obowiązku stopniowego awansowania ? Np. taki partyjny Całbecki podobno zgarnia co miesiąc ok 30 tysięcy złotych , powstaje pytania -za co ?

2 0
ID:77881

Emigrant

6k pln zarabia prezydent Włocławka? Może jeszcze brutto? :) I my się dziwimy, że takie miernoty rządzą miastem? By mi ktoś zaoferował 6k za bycie prezydentem miasta to bym go wyśmiał. Nawet mi przez myśl przeszło w jakiejś sekundzie zadumy nad tym bo może wrócić do polski, żeby wystartować we Włocławku jako niezrzeszony na prezydenta ale ludzie, dajcie spokój ;) Toć to Wiesiek układający płytki w Niemczech ma tyle samo jak nie grubo więcej ;)

PS. A radnych bezradnych to kto oceni i im zarobki obniży? :)

Ta włocławska polityka to jeden wielki SYF. Nic dziwnego, że kto mógł to już z tego miasta dawno wyjechał. I zostały takie błazny. Pseudointeligenci.

7 1
ID:77887

gość-19566

@~gość-15856: nie tłumacz, nie zrozumie i tak

1 0
ID:77888

gość-19566

@~Emigrant: tak, ale kładąc płytki coś tam robisz, prawda?

2 0
ID:77889

gość-44411

Drodzy Radni weźcie się do pracy bo już w Kenii o was mówią

1 1
ID:77892

gość-24423

@~Emigrant: to znaczy ze ciepły prezes zarabia o 10 tysięcy więcej od prezydenta ? Oj chyba ktoś tu ,,mija się z prawdą '' .

3 0
ID:77895

gość-85486

@~gość-79626: co ty pieprzysz wszystkich to dotyczy platfusie

1 0
ID:77948

kibic Anwilu

Złoty medalista p. Jarosław Chmielewski chce obniżyć pobory drugiemu złotemu medaliście . Normalnie śmiech

2 0
ID:77950


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Krzysztof Kukucki trzecim zastępcą prezydenta miasta

Krzysztof Kukucki w grudniu otrzymał rekomendację zarządu partii na stanowisko..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..