Przedstawiciele SLD podsumowali 45 sesję Rady Miasta

29 czerwca odbyła się konferencja prasowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej, podczas której przedstawiciele partii podsumowali obrady ostatniej sesji Rady Miasta. Radni na 45 sesji głosowali między innymi nad udzieleniem absolutorium prezydentowi oraz zatwierdzeniem sprawozdania z wykonania budżetu za 2017 rok. 


Działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej podczas piątkowego spotkania z mediami postanowili odnieść się do ostatniej, burzliwej sesji Rady Miasta. Niedawno działacze SLD zaproponowali zmianę do budżetu, aby zabezpieczyć dodatkowy milion złotych na dodatkowe przejazdy autobusów MPK, (więcej tutaj). Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej swoimi głosami zdecydowali, że propozycja uchwały została odrzucona.

Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska nie poparły tego pomysłu i uznały, że jest niepotrzebny, my jesteśmy po serii spotkań z mieszkańcami i wiemy jak ważne jest zapewnienie dojazdu, choćby do Centrum Onkologii, to temat istotny dla włocławian, gdyż te dojazdy oferowane obecnie są niewystarczające – mówił wiceprzewodniczący SLD w kujawsko-pomorskim Piotr Kowal Piotr Kowal

Przedstawiciele SLD odnieśli się również do prowadzonego remontu miejskiego basenu „Delfin” i dodatkowych prac, które zostały zaproponowane.

Wiemy, że na ten cel było w budżecie na dodatkowe prace, które obejmują budowę przyłączy związanych z mediami zostało zapisanych 770 tysięcy złotych, były dwa podejścia do realizacji w pierwszym się nie udało, w drugim wpłynęły trzy oferty. Na ostatniej sesji padła propozycja, aby zabezpieczyć na ten cel około miliona trzystu złotych, czyli dokładnie tyle ile wynosi najdroższa oferta zaproponowana przez wykonawcę wszelkich poprzednich robót firmę Molewski, natomiast najtańsza oferta oscylowała w kwocie miliona dziesięciu tysięcy złotych. Proponowaliśmy, aby zapisać tę kwotę, która wystarczyłaby na pokrycie najniższej cenowo oferty i w naszej opinii najlepszej, gdyż termin realizacji i rękojmi był zdecydowanie najkorzystniejszy. Zaproponowaliśmy, aby te dodatkowe 340 tysięcy złotych, które zostały zapisane w budżecie na ewentualne zabezpieczenie w razie wygranej, tej najdroższej oferty, przeznaczyć na ważniejsze sprawy takie jak remont chodników, czy substancji mieszkaniowej. Niestety znowu koalicja PiS i PO odrzuciła naszą propozycję. Dzisiaj wiemy, że remont tego basenu, to jest studnia bez dna i generuje kolejne dodatkowe koszty - powiedział Piotr Kowal

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta głosowano nad udzieleniem włodarzowi absolutorium oraz nad projektem uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz z wykonania budżetu miasta za 2017 rok. Radny Wawrzonkoski na briefingu prasowym odniósł się do oceny zrealizowanego sprawozdania finansowego Włocławka.

Oceniam ten budżet jako najlepszy, jeśli chodzi o działania dotychczasowego prezydenta w stosunku do lat ubiegłych, zarówno wielkość dochodów naszego majątku, który jest majątkiem netto i wynosi około pół miliarda złotych oraz obniżenie zadłużenia o około 60 milionów, wszystkie dane wskazują, że stan finansów naszego miasta, choć często inaczej komentowany naprawdę nie jest najgorszy w porównaniu z miastami naszej wielkości i pozwala na większe inwestowanie – mówił radny Stanisław Wawrzonkoski

Brak udzielenia absolutorium nie niesie za sobą żadnych konsekwencji dla prezydenta. Radni głosujący za udzieleniem włodarzowi absolutorium twierdzą, że powinien je uzyskać, gdyż Regionalna Izba Obrachunkowa nie miała żadnych wątpliwości i budżet został wykonany prawidłowo.
1 komentarz

gość-73277

Jeden znawca jak lew bronił poborów dla prezydenta i dla radnych , mmo iż zasiada w tylu radach nadzorczych że stracił rachubę w ilu . Drugi jeszcze większy fachowiec przez rok skandalicznego zamknięcia pływalni nie otworzył na ten temat dzioba by zaprotestować albo powstrzymać zamknięcie .Obraz fachowców ...jak na obrazie Picasso .

1 1
ID:78056


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA