SLD ma propozycje dla pracowników i przedsiębiorców

Kandydat na prezydenta SLD Krzysztof Kukucki zaprezentował, podczas konferencji prasowej piąty filar swojego program. Proponowany pakiet ma przyciągnąć do miasta nowych inwestorów i poprawić funkcjonowanie lokalnej gospodarki.


Pakiet dla pracowników i przedsiębiorców, to piąty filar programu wyborczego lewicy, który ma przyciągnąć do miasta potencjalnych inwestorów. Propozycje skierowane są zarówno do przedsiębiorców jak i pracowników, składają się na nie, między innymi bezpłatne żłobki, wsparcie dla młodych matek oraz rozkład autobusów dostosowanych do godzin pracy włocławskich zakładów.

Nieodłącznym elementem budowania lepszego Włocławka jest wzmacnianie gospodarcze naszego miasta, temu ma służyć filar „Zadowolony pracownik i przedsiębiorca”. Wiemy czego w naszym mieście brakuje i wiemy, że inwestorzy odprawiani są z kwitkiem, a na to nie możemy sobie pozwolić - mówił Krzysztof Kukucki

Sojusz Lewicy Demokratycznej, aby przyciągnąć nowych przedsiębiorców proponuje utworzenie centrów odpowiedzialnych za rozwój lokalnej gospodarki. Jednym z nich byłoby Centrum pozyskiwania inwestorów, tworzyłby je zespół zadaniowy wyposażony w odpowiednie narzędzia promocji oraz wsparcia dla nowych przedsiębiorców, którzy zapewniać będą wysoki standard miejsc pracy dla mieszkańców Włocławka. Zadaniem centrum byłaby również współpraca z Państwową Agencją Inwestycji i Handlu, właściwe wykorzystanie już podpisanych umów partnerskich, (Białoruś, Ukraina, Francja, Włochy) oraz rozszerzenie współpracy o inne kraje.

Wsparciem lokalnego  biznesu ma być również Centrum Wsparcia Przedsiębiorcy, czyli zespół specjalistów, którzy mają służyć doradztwem oraz pomocą lokalnym przedsiębiorcom w zakresie promocji, doradztwa prawnego, finansowego i merytorycznego. Kolejna propozycja lewicy skierowana do inwestorów, to zmiana w funkcjonowaniu inkubatora przedsiębiorczości. Inkubator Przedsiębiorczości w nowej wersji 2.0 ma być miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń, wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych czyli prawdziwy transfer wiedzy, innowacji i technologii, gdzie  przedsiębiorcy będą mogli liczyć na kompleksowe usługi doradcze w zakresie rozwoju ich biznesów, funkcjonowania na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. Właściciele firm będą mogli liczyć na bezpłatne otwarte szkolenia np. kompetencje miękkie, pozyskiwanie klientów, czy obsługa mediów społecznościowych.

Punkty programowe lewicy wzajemnie się uzupełniają, kolejne postulaty dotyczące przedsiębiorczości, zakładają skuteczną edukację i dostosowanie umiejętności absolwentów do rynku pracy. Urząd natomiast ma być miejscem przyjaznym dla przedsiębiorców. Program zakłada wprowadzenie opiekunów dla osób prowadzących własny biznes, poprzez odpowiednie wykwalifikowanych pracowników ratusza. W pakiecie znajduje się, również poprawa infrastruktury drogowej. SLD zapewnia, że będzie zabiegać o dwupasmowe połączenie z A1. Plany obejmują, także integrację włocławskich przedsiębiorców i rozwój II sektora gospodarczego.


2 komentarze

gość-11471

To trochę rozczarowujące, gdy Krzyś wychodzi na najrozsądniejszego kandydata... Zadał bym filozoficzne pytanie o poziom konkurencji, ale o "poziomie" to w tych wyborach raczej mówić się nie da. Cóż, wychodzi na to że będę głosować na Krzysia? Muszę jeszcze tylko przełknąć moją wrodzoną niechęć do "lewicy"..

1 1
ID:79126

gość-64202

Problemem pracowników jest brak kasy, a wspieranie hien biznesu którzy zarabiają 2x tyle co ich konkurenci z unii uważam za błąd. Płacą pracownikowi miską ryżu . To ma być lewicowe podejście kpina. Zresztą widać to lokalnie w niejednej Włocławskiej firmie. Trzeba rewolucji lub zjednoczenia robotników którzy doprowadzą ten kapitalizm do upadku.

1 1
ID:79132


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA