SLD ma propozycje dla pracowników i przedsiębiorców

Kandydat na prezydenta SLD Krzysztof Kukucki zaprezentował, podczas konferencji prasowej piąty filar swojego program. Proponowany pakiet ma przyciągnąć do miasta nowych inwestorów i poprawić funkcjonowanie lokalnej gospodarki.


Pakiet dla pracowników i przedsiębiorców, to piąty filar programu wyborczego lewicy, który ma przyciągnąć do miasta potencjalnych inwestorów. Propozycje skierowane są zarówno do przedsiębiorców jak i pracowników, składają się na nie, między innymi bezpłatne żłobki, wsparcie dla młodych matek oraz rozkład autobusów dostosowanych do godzin pracy włocławskich zakładów.

Nieodłącznym elementem budowania lepszego Włocławka jest wzmacnianie gospodarcze naszego miasta, temu ma służyć filar „Zadowolony pracownik i przedsiębiorca”. Wiemy czego w naszym mieście brakuje i wiemy, że inwestorzy odprawiani są z kwitkiem, a na to nie możemy sobie pozwolić - mówił Krzysztof Kukucki

Sojusz Lewicy Demokratycznej, aby przyciągnąć nowych przedsiębiorców proponuje utworzenie centrów odpowiedzialnych za rozwój lokalnej gospodarki. Jednym z nich byłoby Centrum pozyskiwania inwestorów, tworzyłby je zespół zadaniowy wyposażony w odpowiednie narzędzia promocji oraz wsparcia dla nowych przedsiębiorców, którzy zapewniać będą wysoki standard miejsc pracy dla mieszkańców Włocławka. Zadaniem centrum byłaby również współpraca z Państwową Agencją Inwestycji i Handlu, właściwe wykorzystanie już podpisanych umów partnerskich, (Białoruś, Ukraina, Francja, Włochy) oraz rozszerzenie współpracy o inne kraje.

Wsparciem lokalnego  biznesu ma być również Centrum Wsparcia Przedsiębiorcy, czyli zespół specjalistów, którzy mają służyć doradztwem oraz pomocą lokalnym przedsiębiorcom w zakresie promocji, doradztwa prawnego, finansowego i merytorycznego. Kolejna propozycja lewicy skierowana do inwestorów, to zmiana w funkcjonowaniu inkubatora przedsiębiorczości. Inkubator Przedsiębiorczości w nowej wersji 2.0 ma być miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń, wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych czyli prawdziwy transfer wiedzy, innowacji i technologii, gdzie  przedsiębiorcy będą mogli liczyć na kompleksowe usługi doradcze w zakresie rozwoju ich biznesów, funkcjonowania na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. Właściciele firm będą mogli liczyć na bezpłatne otwarte szkolenia np. kompetencje miękkie, pozyskiwanie klientów, czy obsługa mediów społecznościowych.

Punkty programowe lewicy wzajemnie się uzupełniają, kolejne postulaty dotyczące przedsiębiorczości, zakładają skuteczną edukację i dostosowanie umiejętności absolwentów do rynku pracy. Urząd natomiast ma być miejscem przyjaznym dla przedsiębiorców. Program zakłada wprowadzenie opiekunów dla osób prowadzących własny biznes, poprzez odpowiednie wykwalifikowanych pracowników ratusza. W pakiecie znajduje się, również poprawa infrastruktury drogowej. SLD zapewnia, że będzie zabiegać o dwupasmowe połączenie z A1. Plany obejmują, także integrację włocławskich przedsiębiorców i rozwój II sektora gospodarczego.


2 komentarze

gość-11471

To trochę rozczarowujące, gdy Krzyś wychodzi na najrozsądniejszego kandydata... Zadał bym filozoficzne pytanie o poziom konkurencji, ale o "poziomie" to w tych wyborach raczej mówić się nie da. Cóż, wychodzi na to że będę głosować na Krzysia? Muszę jeszcze tylko przełknąć moją wrodzoną niechęć do "lewicy"..

5 0
ID:79126

gość-64202

Problemem pracowników jest brak kasy, a wspieranie hien biznesu którzy zarabiają 2x tyle co ich konkurenci z unii uważam za błąd. Płacą pracownikowi miską ryżu . To ma być lewicowe podejście kpina. Zresztą widać to lokalnie w niejednej Włocławskiej firmie. Trzeba rewolucji lub zjednoczenia robotników którzy doprowadzą ten kapitalizm do upadku.

0 1
ID:79132


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Na sesji podjęto decyzję w sprawie mandatu radnego PiS

Dziś odbyła się VII Sesja Rady Miasta, podczas której radni, głosowali między..

Czwarta sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

18 marca odbyła się IV sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przed..

PiS przedstawił kandydatów do PE z kujawsko-pomorskiego

W Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zostali zaprezentowani..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..