Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego bez inwestorów

Kandydat na prezydenta Komitetu Wyborczego Wyborców „Postaw na Włocławek” na terenie Włocławskiej Strefy Rozwoju Gospodarczego zorganizował konferencję prasową, której tematem były niewykorzystane działki inwestycyjne w mieście.


Jacek Kuźniewicz zorganizował dzisiaj briefing prasowy, podczas którego mówił o niewykorzystanych terenach inwestycyjnych we Włocławku. Kandydat na prezydenta Komitetu Wyborczego Wyborców „Postaw na Włocławek” spotkał się z mediami na terenie Włocławskiej Strefy Rozwoju Gospodarczego, na której nowych inwestorów niestety nie widać. 

W latach 2006-2014 zbudowano we Włocławku uzbrojone tereny inwestycyjne w strefie, tuż za Anwilem ,kosztem kilkunastu milionów złotych pozyskanych ze środków unijnych. Jako zastępca prezydenta wraz z moim zespołem przygotowałem projekt, który polegał na uzbrojeniu kilkudziesięciu hektarów we wszelaką infrastrukturę po to, by stworzyć tereny atrakcyjne dla inwestorów. W 2012 ten teren uzyskał status Specjalnej Strefy ekonomicznej, co podniosło jego rangę ze względu na objęcie, go specjalnymi ulgami podatkowymi. Niestety na tę chwilę nie dzieje się tutaj nic – mówił Jacek Kuźniewicz 

Kandydat KWW „Postaw na Włocławek” zarzuca obecnemu włodarzowi, że odsyła on zainteresowanych inwestorów do Brześcia, twierdząc, że w mieście nie ma odpowiednio przygotowanych terenów inwestycyjnych.

Prezydent opowiada publicznie, że we Włocławku nie ma terenów inwestycyjnych. Teren jest niezagospodarowany, nikt się tym terenem nie interesuje i jak widać wszystko jest tutaj zapuszczone i zaniedbane, to jest wstyd, żeby teren, który jest we władaniu miasta i ma status Specjalnej Strefy Ekonomicznej był niewykorzystywany - powiedział Kuźniewicz

Lider Komitetu przypomniał, że zapisane w poprzednim programie wyborczym obietnice Marka Wojtkowskiego, nie zostały spełnione, chodzi między innymi o utworzenie Włocławskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego w skład w której miała wejść Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego, Park Przemysłowo - Technologiczny, Włocławski Inkubator Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora. Jednostka miała odpowiadać za kompleksowa obsługę firm zainteresowanych lokowaniem inwestycji w mieście.

Mamy we Włocławku Centrum Obsługi inwestora, jednak powiedziałbym inaczej, jest to centrum odstraszania inwestorów. Jakimś dziwnym trafem wszyscy inwestorzy, którzy pojawili się we Włocławku później lądują na terenach Brzeskiej Strefy Gospodarczej, bo prezydent opowiada, że nie mamy terenów inwestycyjnych - dodał kandydat na prezydenta KWW Postaw na Włocławek 

Jacek Kuźniewicz zapowiada, że po wygranych wyborach w ratuszu powstanie profesjonalna instytucja, która zajmie się kompleksową obsługą inwestorów, począwszy od ich pozyskania skończywszy na wydaniu pozwoleń na budowę.
3 komentarze

gość-79415

To ,,g...o prawda całą dobę'' ...... już podobno kolejka inwestorów przebiera nogami a część z nich by zająć lepsze miejsca zamieszkała w naczepach TIR-ów z wizerunkiem zmiennopartyjnym . A ciemny lud stoi na rozwalajacej sie kostce i boki zrywa ...ze śmiechu .

1 1
ID:79179

gość-74911

Jacku ,Ty się za robotą rozejrzyj ,zima idzie !

1 1
ID:79180

gość-24592

krzysiu mało kasy? wstyd!

1 1
ID:79190


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA