Uszkodził przednią szybę w autobusie i groził kierowcy

Policja zatrzymała 19-latka, który uszkodził przednią szybę w autobusie miejskim i groził kierowcy. Mężczyzna był pijany miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Agresor trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia i gróźb karalnych.


Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 21:00 przy ulicy Polnej. Dyżurny został powiadomiony przez dyspozytora MPK o mężczyźnie, który uniemożliwia kontynuowanie kursu autobusu miejskiego i jest agresywny. Po dotarciu policyjni „wywiadowcy” zastali stojący autobus z uszkodzoną przednią szybą oraz jego kierowcę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że chwile wcześniej 19-latek groził mężczyźnie, a następnie uszkodził szybę pojazdu. Policjanci zatrzymali sprawcę, który przebywał w pobliżu miejsca zdarzenia. 19-letni włocławianin trafił do policyjnego aresztu mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Śledczy pracując nad sprawą ustalali co było powodem takiego zachowania. Jak się okazało, całe zajście miało swój początek, podczas wcześniejszego kursu, gdzie kierowca zwrócił uwagę wsiadającemu do pojazdu mężczyźnie o zakazie przewożenia rowerów w komunikacji miejskiej i nakazał opuszczenie pojazdu. Po wyjściu z autobusu pasażer nie chciał tak pozostawić całej sprawy i poprosił kolegę o przysługę. Powiedział kumplowi, że kierowca autobusu pobił go i ukradł mu rower, a cała sprawę trzeba wyjaśnić z kierowcą. Wspólnie wsiedli do auta w poszukiwaniu autobusu i kiedy jechali ulicą Zielną zauważyli pojazd w trakcie kursu powrotnego. Postanowili zatrzymać go na przystanków. Kierowca autobusu widząc tego samego agresywnego mężczyznę, z którym miał wcześniej problem podczas kursu nie zatrzymał się i kontynuował dalszą jazdę powiadamiając o całym zdarzeniu dyspozytora. 

Kolejną próbę zatrzymania autobusu mężczyźni podjęli na ulicy Polnej, gdzie po wyprzedzeniu pojazdu i zatrzymaniu się na przystanku czekali na jego przyjazd. Obawiając się agresywnego zachowania mężczyzny kierowca zatrzymał autobus kilkadziesiąt metrów wcześniej w oczekiwaniu na zawiadomionych mundurowych. To nie zniechęciło pasażera fiata i po dojściu do autobusu uszkodził łokciem przednią szybę, a także słownie groził kierowcy.  

W niedzielę, kiedy wytrzeźwiał usłyszał od policjantów zarzuty związane z uszkodzeniem szyby w autobusie i kierowania gróźb karalnych wobec kierowcy. 19-latek przyznał się, a swoje naganne zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem. Za tak wyładowaną agresję kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
3 komentarze

gość-89442

Brawo dla kierowcy, wiedział jak się zachować i nie chciał narażać pasażerów na zagrożenie. A ten typek powinien pokryć koszty wymiany szyby.

1 0
ID:79187

gość-91974

Opublikować wizerunek idioty!

1 0
ID:79188

gość-55206

Może pmyślał o pewnym radnym zarobkowo związanym z MPK ?;/

0 0
ID:79189


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..