Rodzinne Centrum Wiedzy i Rozrywki Energia Włocławka

Prezydent Marek Wojtkowski poinformował, podczas wczorajszej konferencji prasowej, że w ciągu pięciu lat w mieście ma powstać Centrum Wiedzy i Rozrywki Energia Włocławka. Koszt inwestycji szacowany jest na czterdzieści milionów złotych.


Marek Wojtkowski, podczas spotkania z mediami zdradził plany na nową inwestycję, która ma powstać w naszym mieście w najbliższych pięciu latach. Centrum Wiedzy i Rozrywki Energia Włocławka ma być ulokowane na działce o powierzchni około 1 hektara w obrębie ulic Płockiej34/Leonarda Teligi graniczącej z terenem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Projekt rozłożony jest na pięć lat, oczywiście jest to koncepcja wstępna, która będzie poddawana konsultacjom, będziemy rozmawiać i zapewne ją modyfikować. Szacowany koszt jaki jest przewidywany, to około 40 milionów złotych, dlatego rozłożyliśmy ją na pięć lat, aby zbytnio nie obciążać budżetu miasta, ale też pozyskiwać środki ze źródeł zewnętrznych - mówił prezydent Marek Wojtkowski

Idei Centrum towarzyszą trzy hasła przewodnie, trzy główne funkcje i trzy definicje, na bazie których ułożone zostaną poszczególne zadania Centrum.

Energia - Do zdobywania wiedzy, do zabawy, poznawania tradycji i odważnych innowacji. Energia, która daje ciepło, jest ekologiczna, bezpieczna, zielona. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wytwarza energię, która trafia do włocławskich mieszkań, zakładów pracy, budynków użyteczności. Ale misją MPEC jest również edukacja, wyrabianie ekologicznych nawyków, kultywowanie dziedzictwa przemysłowego Włocławka. Te wszystkie zadania będą realizowane w Rodzinnym Centrum Wiedzy i Rozrywki.

Wiedza - Spędzanie wolnego czasu tylko na rozrywce to już przeszłość. Przyszłość ma na imię wiedza, ale podana w atrakcyjny, multimedialny, innowacyjny sposób. Wiedza o tym, co było, i o tym, jak może wyglądać świat za 10, 20, 50 lat. Rodzinne Centrum Wiedzy i Rozrywki będzie zbudowane w taki sposób, że zaciekawi dwulatka i stulatka. Nikt nie będzie się tutaj nudził! Przez historię przemysłowego Włocławka, tematyczne ekspozycje i wystawy, odwiedzający zostaną przeprowadzeni przez ostatnie 200 lat w pigułce. Rewolucja przemysłowa XIX wieku, Polska międzywojenna, okupacja niemiecka, Polska
Rzeczpospolita Ludowa, transformacja lat 90-tych XX wieku, współczesność. Żywa lekcja historii, ekonomii, geografii, małego i dużego patriotyzmu.

Rozrywka- Włocławek zasługuje na przestrzeń, której inne miasta będą mu zazdrościć! Czy jest możliwe zorganizowanie dużego rozrywkowego centrum w przestrzeni odwołującej się architektonicznie do przemysłowej tradycji XIX wieku? Takie są światowe trendy i znakomicie się to udaje w wielu europejskich ośrodkach. Koncepcja zakłada wybudowanie wodnego placu zabaw dla najmłodszych, boisk tematycznych dla trochę starszych, ścianki wspinaczkowej na zielonej wieży umiejscowionej w sercu placu wyznaczonego przez budynki RCWiR Nowa Energia. Oprócz tego ciekawie zaaranżowane lokale gastronomiczne, sale gier multimedialnych dedykowanych specjalnie dla Nowej Energii, odwołujących się w scenariuszach do tradycji przemysłowego Włocławka, escape roomy i wiele innych. (więcej tutaj)


8 komentarzy

gość-10765

co za .... panie, jak pan sfinansujesz za swoje to bardzo chętnie. z tego co słyszałem mamy przeogromne zadłużenie, a Ty planujesz nam kolejne? a spadaj pan. 40 milionów... rany boskie, to nam ceny wody i smieci podskocza o 2000%... ja rozumiem, że jak sie zarabia po 15 tysuięcy to takie błahostki są nieważne, ale większośc ludzi nie zarabia nawet średniej krajowej. w p...u z takimi pomysłami. człowieku, ty jesteś całkowicię oderwany od rzeczywistośći, odklejony na maksa...

13 1
ID:79221

gość-77633

Centrum rozrywki ? Dla włocławian zarabiających najniższą krajową ? Przecież to są jawne kpiny z biednych włocławian ktorzy są wyganiani z tego miasta za chlebem !!!

12 0
ID:79224

gość-53531

kolejny głupi pomysl , chyba nie będzie kolejnej kadencji ?

10 0
ID:79225

gość-31616

weźcie go stąd w końcu, bo jak widzę co on w tym mieście od samego początku wyrabia, to mi się nóż w kieszeni otwiera. zejdź na ziemie chłopie. co Ty bredzisz w ogóle? za co? za kolejny kredyt?  chcesz zabić te miasto do końca? najwyższa pora chyba opuścić stołek.

10 0
ID:79237

gość-46433

miejsce na stołki dla kolesi.

3 0
ID:79238

gość-78250

@~gość-46433: Podłączcie za te pieniądze wreszcie całe miasto do sieci ciepłowniczej!!! Ludzie nie potrzebują rozrywki w tym temacie tylko realnych działań. Kto się zgadza na takie szastanie pieniędzmi? Pięć lat budowy, miesiąc zainteresowania, kolejne lata generowanie kosztów. Ktoś kto obliczał ten biznes plan(o ile w ogóle była przeprowadzona jakaś kalkulacja) chyba nie wiedział dla jakiej strefy ją oblicza. Kolejny nierealny pomysł. Ale łatwo szasta się nieswoimi pieniędzmi. Więcej realizmu!!!

0 0
ID:79244

gość-18661

W służbie zdrowia zarabiamy najniższą krajową posiadając 20 lat stażu pracy i tytuł magistra . A ten partyjny iluzjonista chce mi za nasze podatki zafundować kolejny cyrk z mianowanymi partyjnymi cyrkowcami typu ,,farbowany Jacek'' ? A może bedzie tam sam występował z bajkami na dobranoc ? Dziękujemy !!!

1 0
ID:79245

gość-83952

Przestawienie pomysłu na zbyteczne wydatki miasta i to takiego rzędu, to podstawa aby zaapelować o niegłosowanie na Wojtkowskiego, bo nie mówi jak zwiększyć dochody Miasta, a chce robić wydatki i obciążać miasto na wiele lat.

3 0
ID:79249


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..