Dyrektor szpitala odpowiada na zarzuty polityków PiS

Dyrektor włocławskiego szpitala w piśmie do redakcji odniósł się do organizowanych pod lecznicą konferencji prasowych polityków PiS. Marek Bruzdowicz sprzeciwia się przekazywanych jego zdaniem fałszywych informacji do mediów na temat szpitala.


W ostatnich dniach pod szpitalem we Włocławku odbyły się dwie konferencję prasowe z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości, dzisiaj po godzinie 18:00 dotarło do naszej redakcji pismo od Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku, w którym pisze, że sprzeciwia się przekazywanym jego zdaniem fałszywych informacji do mediów na temat szpitala.

Pismo dyrektora Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku Marka Bruzdowicza w całości publikujemy poniżej.

Szanowni Państwo,

Niniejszym informujemy, że w dniu dzisiejszym w godzinach wczesnopołudniowych przed bramą Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, odbyła się kolejna konferencja prasowa, w której udział wzięli kandydat na prezydenta miasta Włocławek, Pan Jarosław Chmielewski, Pani Poseł Joanna Borowiak oraz tym razem Pan Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. W związku z faktem, iż po raz kolejny Pan Jarosław Chmielewski i Pani Poseł Joanna Borowiak prowadzili w ramach kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości konferencję na tle Szpitala przekazując zupełnie nieprawdziwe, a wręcz kłamliwe informacje, których celem jest deprymowanie dokonującego się rzeczywistego postępu modernizacyjnego i technologicznego Szpitala i wprowadzanie opinii publicznej w błąd, nie mogę pozostać obojętny. Działanie takie jest ewidentnym działaniem na szkodę włocławskiego Szpitala, urągające jego pracownikom zaangażowanym w pozytywne działanie na rzecz Szpitala oraz działaniem bijącym w zaufanie, którym obdarzyli nas leczący się tu pacjenci. Najbardziej zaskakującym jest jednak fakt, że dzieje się to z jednoczesnym udziałem przedstawicieli Rządu RP, którzy ku mojemu ogromnemu zdziwieniu firmują takie zachowanie tutejszych polityków.

Jest niedopuszczalnym, aby Minister Zdrowia, reprezentujący, w myśl KONSTYTUCJI, wszystkich Polaków, wszystkich pacjentów i wszystkich pracowników służby zdrowia przyjechał w dniu dzisiejszym do Włocławka, stanął pod bramą Szpitala, brał czynny udział w konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości w ramach trwającej kampanii wyborczej i firmował kłamstwa przekazywane przez POLITYKÓW reprezentujących jedną tylko partię. Zaskakującym w szczególności jest to, że nasz Minister Zdrowia, nie znalazł nawet chwili czasu, aby wejść na teren Szpitala, przywitać się z Pracownikami lub złożyć gospodarską wizytę Pacjentom. Pomijam fakt, że przebywający w tym czasie na terenie Szpitala Dyrektor nie został poinformowany o wizycie Ministra i nie została złożona mu wizyta celem przynajmniej zdementowania lub potwierdzenia nieprawdziwych informacji przekazywanych przez polityków PiS. Jest to naganne działanie, systematycznie powtarzające się w tej kampanii wyborczej, działające na szkodę włocławskiego Szpitala. Należy też zadać pytanie czy była to wola Pana Ministra, czy decyzja lokalnych polityków PiS.

W trakcie konferencji prasowej ponownie padł zarzut, że Szpital nie skorzystał z możliwości pozyskania dofinansowania w zakresie wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, co podczas w/w wypowiedzi uznano za naganne. Niniejszym przedkładamy prawdziwe informacje w powyższym temacie, otóż Szpital otrzymał dotację w wyniku udziału w konkursie nr POIS.09.01.00-IP.04-00-007/16 ogłoszonym w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działanie 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego i uzyskał środki na realizację zadania p.n. „Podniesienie jakości usług zdrowotnych oraz zwiększenie dostępu do usług medycznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku – wyposażenie SOR”, o wartości całkowitych środków kwalifikowanych w wysokości 6.685.890,00 zł, przy czym w tym kwota samej dotacji to 5.683.006,50 zł.

Jednocześnie chciałbym podkreślić, że w roku 2017 i 2018 Szpital wziął udział w 8 projektach unijnych, w wyniku których uzyskał środki samych tylko dotacji na wartość: 87.661.659,87 zł.(!) dla realizacji zadań inwestycyjnych, w tym zakupów nowego sprzętu medycznego oraz przebudowy z rozbudową budynków Szpitala o łącznej wartości: 130.592.193,50 zł!! Jak widać tylko na powyższym przykładzie nieprawdziwe i nie potwierdzone żadnymi faktami informacje przekazywane podczas konferencji polityków PiS- Pana Jarosława Chmielewskiego i Pani Poseł Joanny Borowiak zarówno dzisiaj, z udziałem Ministra Zdrowia Łukaszem Szumowskim, jak i kilka dni wcześniej, z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Szefa Rady Mediów Narodowych, Krzysztofa Czabańskiego, czy podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, Janusza Cieszyńskiego, na tle Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku są działaniami oburzającymi, gdyż godzą w dobre imię Szpitala jak i interesy Pacjentów i Pracowników.

Takim działaniom, zarówno ze strony lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości jak i Ministra Zdrowia jestem zmuszony powiedzieć zdecydowane NIE!!!!!

Z poważaniem
Marek Bruzdowicz
Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku
5 komentarzy

gość-66234

Na SOR swobodnie latają owady, nocą panuje półmrok , wszystko garniają 3-4 osoby łacznie z lekarzem.

6 0
ID:79319

gość-67508

A my mówimy ,,nie'' przedmiotowemu traktowaniu pacjentów przez podległych temu panu lekarzy !!!

5 0
ID:79322

gość-74985

W Toruniu taka sytuacja byłaby niemożliwa, tam gdy idzie o dobro miasta i jego mieszkańców wszystkie stronnictwa zawieszają spory i mówią jednym zgodnym głosem.

4 1
ID:79324

gość-60660

Ten szpital to jest jakaś porażka, nic tylko zburzyć zaorac i postawić nowy.

4 0
ID:79325

gość-28060

Dość krzyczących lekarzy !!! W klinice w Bydgoszczy czy Warszawie gdzie lezał mój mąż nie do pomyślenia !! A już za granicą takie pokrzykiwanie na pacjenta jest niedopuszczalne !!

3 1
ID:79337


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA