Prezydent Włocławka -„Chcę współpracować ze wszystkimi”

Marek Wojtkowski zorganizował wczoraj pierwszą powyborczą konferencję prasową, podczas, której podziękował mieszkańcom za oddane głosy. Włodarz, który już niebawem rozpocznie swoją druga kadencję mówił również o zmianach jakie nastąpią w ratuszu.


Podczas drugiej tury wyborów na prezydenta Włocławka 63% głosujących mieszkańców pokazało, że chcą reelekcji Marka Wojtkowskiego, obecny włodarz miał dużą przewagę głosów nad kontrkandydatem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Chmielewskim, którego poparcie wyniosło 37%. Wczoraj, podczas pierwszej powyborczej konferencji prasowej prezydent Marek Wojtkowski podziękował włocławianom za oddane głosy, oraz poruszył kwestię zmian jakie nastąpią w ratuszu.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Włocławka, przede wszystkim za to, że skorzystali ze swojego prawa i zagłosowali. Dziękuję wszystkim zarówno tym, którzy głosowali bezpośrednio na moją kandydaturę, jak i tym, którzy zagłosowali na mojego kontrkandydata. Mam nadzieję, że tych którzy głosowali na kontrkandydata w ciągu najbliższych pięciu lat przekonam do tego, aby zmienili swoją opinię, preferencje i mam nadzieję, że odzyskam zaufanie tej części wyborców – mówił prezydent Marek Wojtkowski

Włodarz deklarował, że będzie współpracował ze wszystkimi bez względu na podziały zarówno w Radzie Miasta, jak i wśród mieszkańców. Ideą prezydenta jest budowa otwartego i transparentnego samorządu, który przede wszystkim słucha mieszkańców miasta i kiedy istnieje konieczność przyznaje się do błędu.

Chcę powiedzieć, że będziemy się starali budować Włocławek transparentny, racjonalny, proeuropejski i otwarty na różnego rodzaju światopoglądy , wyznania religijne i na pochodzenie. Nie będzie żadnej segregacji, ani nieakceptowania ludzi, czy też społeczności, którzy myślą inaczej - dodał prezydent Włocławka 
 
Marek Wojtkowski odniósł się, również do zmian jakie mają nastąpić w ratuszu. Zmiany personalne mogą pojawić się w zakresie ścisłego zarządu miasta. Niewykluczone są, również zmiany w spółkach miejskich.

Te cztery lata, które są już prawie za mną skłoniły mnie do wielu wniosków, mam też swoje przemyślenia i zależy mi na tym, aby ten organizm samorządowy, jakim jest Włocławek funkcjonował jak najlepiej. Na pewno czekają nas zmiany, żeby zdynamizować pewne procesy i jeśli już uda nam się zbudować określoną większość w Radzie Miasta, to na bazie tej większości będziemy budować już bezpośrednie zaplecze, które weźmie na siebie odpowiedzialność za zarządzanie miastem - powiedział włodarz

Prezydent nie chciał jeszcze odnosić się do zakończonej kampanii wyborczej, choć stwierdził, że jego kontrkandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości prowadził kampanię, która była niesmaczna, brzydka i brudna. Marek Wojtkowski dodał, również, że nie zazdrości Jarosławowi Chmielewskiemu obecnej sytuacji politycznej, gdyż nie został on, ani prezydentem, ani radnym i jak twierdzi włodarz wybory „przegrał z kretesem”.
10 komentarzy

gość-79612

" będziemy się starali budować Włocławek transparentny, racjonalny, proeuropejski i otwarty na różnego rodzaju światopoglądy , wyznania religijne i na pochodzenie"

Przetłumaczę, będziemy wdrażać ideologie gender, lgbt, zapewne organizować tęczowe piątki, dowalać księżom i zgłaszać się pierwsi na ochotnika po imigrantów obcych nam kulturowo. Gratulacje włocławianie.

"Marek Wojtkowski dodał, również, że nie zazdrości Jarosławowi Chmielewskiemu obecnej sytuacji politycznej, gdyż nie został on, ani prezydentem, ani radnym i jak twierdzi włodarz wybory „przegrał z kretesem”."

Powiedział gość, który o mało co mógł się nie obronić. Mogliśmy mieć drugą turę między Krzysiem a Chmielem, tak znowu dramatycznie wiele nie brakowało. Zapamiętaj sobie, że ludzie nie głosowali na CIEBIE tylko przeciw PIS. Nie dodawaj sobie zbyt wiele.

A serdecznym współmieszkańcom naprawdę gratuluję!
Kolejna kadencja pod znakiem ciepłej wody w kranie rozpoczęta!

9 4
ID:79609

gość-84671

Prawie uwierzyłem. To jak, komu posadki obiecałeś?

8 2
ID:79610

gość-41443

A co u Jacka? Może się załapie na jakąś fuchę w UM? :)

5 2
ID:79611

gość-64749

@~gość-41443: nikogo ten ktoś nie intersuje i nigdy nie interesował
czas wziąć się do uczciwej pracy, już kapać z nieba nie będzie

7 1
ID:79612

gość-64749

będzie po platformersku zapewne: geje, imigranci i posadki dla znajomych. brawo matoły, pięknie wybraliście.

8 4
ID:79613

gość-69646

Na pewno ze wszystkimi ? A czy Pan Wojtkowski jest zainteresowany rowniez rencistami mieszkajacymi zaledwie 10 km od Wloclawka, ktorzy nie maja czym przemieszczac sie na zakupy, do lekarza, do odwiedzenia rodziny. Czy nie mozna ukrocic ten monopol MPK, ktore robi co chce ?

8 0
ID:79614

LALA20

@~gość-79612:

Pokręceni intelektualnie, historycznie, nawiedzeni Polacy - mówią - jesteśmy chrześcijańskim perzem Europy - nie do
wytępienia..

P.S.
Europa, intelektualnie, idzie do przodu - my , Polacy, jesteśmy w skansenie, - kłania się powieść p.t. '' Stara baśń ''

P.S.
Nie dziś, może jutro?, Polska musi być państwem świeckim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 1
ID:79621

LALA20

Nostradamus przepowiedział, że P.iS. -uary dostaną po waginie, ba , zostało to uwzględnione w kalendarzach Majów.
Heweliusz przewidział to w gwiazdach.

P.S.
Bardzo dawno temu, pisałem - P.iS.-uary - na was czeka historyczny '' kanał szczurów '' - rok 1945 - ten czas nadchodzi.

3 2
ID:79622

gość-15211

Wchodzmy w średniowiecze na własne życzenie.

3 0
ID:79628

gość-62139

I jak Ci idzie ta współpraca Marek?

1 0
ID:79642


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..