Uwaga na fałszywych kurierów. Nowa metoda złodziei

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie związane z działalnością fałszywego kuriera. Pod legendą dostarczenia paczki wyłudził on w jednym ze sklepów kilkaset złotych. Zawsze przy odbiorze paczki sprawdzajmy, czy jest to paczka dla nas i czy w ogóle zamawialiśmy usługę dostarczenia towaru.


Na początku tygodnia policjanci zostali powiadomieni o oszustwie dokonanym przez „niby” kuriera, który dostarczył paczkę za pobraniem. Z relacji zgłaszającej wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna podobnie ubrany jak kurierzy firm dostarczających i poinformował o paczce za pobraniem. Poszkodowana nie była pewna czy jest to paczka do niej, gdyż brak było na niej danych zgłaszającej. Mężczyzna, który dostarczył paczkę wyjaśnił, że można dokonać sprawdzenia zawartości tylko po zapłaceniu za przesyłkę. Pomimo wątpliwości kobieta przekazała kilkaset złotych i próbowała otworzyć paczkę. Fałszywy kurier widząc to poinformował, że musi iść po terminal do samochodu i oddalił się z sklepu. Kiedy poszkodowana zobaczyła, że w paczce są stare ubrania wybiegła chcąc wyjaśnić sprawę. Nie zastała, jednak w pobliżu mężczyzny, ani żadnego samochodu firmy kurierskiej. Po weryfikacji numeru na paczce w firmie kurierskiej okazało się, że została oszukana.

Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa i apelują do mieszkańców, personelu sklepów czy firm o ostrożność przy odbiorze i zapłacie za dostarczone przesyłki. Zawsze sprawdzajmy czy kurier posiada identyfikator/legitymację ze swoimi danymi i firmy dla której dostarcza. Jeżeli mamy wątpliwości poprośmy kuriera o numer identyfikacyjny i zadzwońmy do firmy w celu potwierdzenia danych. Przed zapłaceniem za przesyłkę sprawdźmy, czy adresowana ona jest do nas. Jeżeli coś się nie zgadza lub nie jesteśmy pewni, że ją zamówiliśmy nie płaćmy za nią. Jeżeli mieliśmy taką sytuację, że po zapłaceniu i odebraniu przesyłki okazało się, że zostaliśmy oszukani to należy zgłosić ten fakt na policji.


1 komentarz

gość-97384

Nadaję przesyłki przez Sendit - to broker kurierski. Dzięki temu otrzymuję numer, który umożliwia monitorowanie statusu przesyłki i tego, gdzie się znajduje. Mając ten numer nie można dać się oszukać, gdyż doskonale widać, gdzie przesyłka w danym momencie się znajduje.

0 0
ID:79870


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..