Bezpłatne studia w WSHE

Ponad tysiąc osób, czyli co czwarty student Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku, skorzystało w tym roku z dostępnej pomocy materialnej. W WSHE można otrzymać aż siedem rodzajów stypendiów oraz skorzystać z dwóch pakietów socjalnych. Wszystkie te zniżki można ze sobą łączyć, co daje wymierny efekt w postaci znacznie obniżonej opłaty czesnego, która w wielu wypadkach wynosi 0 zł.

Czesne w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku należy do jednych z najniższych w województwie kujawsko-pomorskim już od kilkunastu lat! W WSHE studenci płacą tylko za faktyczny okres nauki, czyli przez 9 miesięcy. Na studiach stacjonarnych opłaty wynoszą od 350 zł do 400 zł za miesiąc, natomiast na studiach niestacjonarnych opłaty kształtują się już od 1250 zł – 1700 zł za semestr (płatne w 2 ratach). W WSHE funkcjonuje system wsparcia finansowego dla studentów, który pozwala obniżyć koszty studiów. W roku akademickim 2007/2008 ponad 1000 osób, czyli co czwarty student WSHE skorzystał z dostępnej pomocy materialnej. W uczelni każdy student może liczyć na stypendia przyznawane zgodnie z obowiązującymi przepisami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego: stypendia socjalne, za wyniki w nauce, mieszkaniowe, na wyżywienie, specjalne oraz zapomogi, a także stypendium ministra za osiągnięcia w nauce i stypendium ministra za wybitne osiągnięcia sportowe. Co roku dotacja ministerialna, która wpływa na konta studentów wynosi kilka milionów złotych. Stypendia ministerialne można łączyć, więc student, który spełnia określone warunki może otrzymać z tytułu pomocy materialnej nawet kilkaset złotych miesięcznie!

Oprócz stypendiów ministerialnych Uczelnia przygotowała dla aktywnych studentów własny system wsparcia finansowego. Wprowadzone pakiety socjalne Żaka i Super Żaka pozwalają m.in. na - obniżone o 20% czesne dla studentów z racji udziału w Chórze Akademickim „Arioso”, taka sama zniżka za udział w „Teatrze Mocnych Wrażeń”, a także obniżone o 25 % czesne dla studentów aktywnie działających w zakresie promocji rekrutacji w danym roku akademickim, w którym realizowana jest kampania promocyjna. Wszystkie te zniżki można ze sobą łączyć, co daje wymierny efekt w postaci znacznie obniżonej opłaty czesnego. Ponadto WSHE promuje swoich studentów fundując im stypendia sportowe Rektora dla osób uzyskujących wysokie wyniki sportowe. Co rok Rektor wręcza najlepszym absolwentom nagrody Primus Inter Pares. Uczelnia docenia również maturzystów, którzy mają bardzo dobre wyniki z egzaminu dojrzałości. Te osoby są zwolnione z opłaty wpisowego. Podobną ulgę posiadają także kandydaci na studia II stopnia, którzy ukończyli studia I stopnia w WSHE we Włocławku. Kolejnym programem pozwalającym znacznie obniżyć koszt studiów jest program Studencka Rodzina - obejmuje obniżone o 20% czesne z racji podjęcia kształcenia na studiach wyższych w WSHE przez studenta pozostającego w relacji prawno-rodzinnej z kandydatem na studia: rodzeństwo, rodzice-dziecko, małżeństwo. Warto więc być aktywnym, bowiem dostępna pomoc materialna jest na wyciągnięcie ręki. W przypadku wielu studentów, mogą to być także bezpłatne studia w WSHE!

Więcej informacji o pomocy materialnej w WSHE na stronie www.wshe.pl/stypendia

(AS)
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA