Poseł Joanna Borowiak staje po stronie pracowników DPS

Osoby pracujące w miejskich domach pomocy społecznych od 21 listopada walczą o wyższe pensje. Poseł Joanna Borowiak oraz Klub radnych PiS popierają protest pracowników DPS i apelują do włodarza, aby podjął w tej sprawie konkretne działania.


Od 21 listopada trwa protest pracowników Domu Pomocy Społecznej Na Skarpie do którego później przyłączyły się osoby pracujące w miejskim domu pomocy społecznej przy ulicy Nowomiejskiej. Zatrudnieni twierdzą, że ich wynagrodzenie nie jest współmierne do wykonywanych przez nich obowiązków i żądają podwyżki w kwocie 1000 złotych.

Z listem otwartym do prezydenta Włocławka zwróciła się poseł na Sejm RP Joanna Borowiak, która popiera protest pracowników miejskich domów pomocy społecznej. Parlamentarzystka PiS uważa, że wynagrodzenia zatrudnionych w DPS są stanowczo za niskie i niewspółmierne do wykonywanych obowiązków, a proponowaną przez ratusz kwotę podwyżki nazywa rażąco niską.

Pracownicy ci, którzy są niezadowoleni z wysokości swoich wynagrodzeń – miesięczna płaca, którą otrzymują jest rażąco niska, tak w stosunku do ilości wykonywanych zadań i odpowiedzialności za podopiecznych, jak i w kontekście wynagrodzeń pracowników bliźniaczych placówek w Polsce. Pracownicy Domów Pomocy Społecznej to wykwalifikowane osoby ze specjalistycznym przygotowaniem, które z należytą starannością przykładają się do swoich obowiązków. Bezpośrednia praca z osobami wymagającymi całodobowej opieki, pielęgnacji, pomocy w każdej codziennej czynności jest bardzo trudna i wymagająca. Niepokojący jest fakt, że od lat przy ustalaniu podwyżek wynagrodzeń zasadniczych w sektorze pomocy społecznej we Włocławku ta grupa pracowników jest pomijana. Kwota podwyżki – 200 zł brutto – zaproponowana przez Pana Prezydenta po kilkudniowym proteście, jest rażąco niska. Wysokość podwyżki w żaden sposób nie wyrówna dysproporcji pomiędzy zarobkami w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, a Domach Pomocy Społecznej, a przecież jest to ten sam sektor – zwraca się w otwartym liście do prezydenta miasta poseł na Sejm RP Joanna Borowiak

Parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości pyta w liście do włodarza o obecną sytuację płacową osób zatrudnionych w miejskich domach pomocy społecznej oraz w jakie działania zamierza podjąć, aby wyrównać wynagrodzenia pracowników.

Czym spowodowane jest nierówne traktowanie wykwalifikowanej kadry DPS w stosunku do innych pracowników sektora pomocy społecznej we Włocławku? Dlaczego, jako włodarz miasta przez ostatnie 4 lata, zaniechał Pan istotnych działań zmierzających do poprawy warunków płacowych w Domach Pomocy Społecznej? Jakie działania zamierza Pan podjąć, aby wyrównać wynagrodzenie zasadnicze pracowników w Domach Pomocy Społecznej do zarobków pracowników w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie? – pyta poseł PiS Joanna Borowiak

Protest osób zatrudnionych w miejskich domach pomocy społecznej popiera, także Klub Radnych PiS. W oświadczeniu przesłanym do redakcji przewodniczący Janusz Dębczyński twierdzi, że prezydent dopuścił do nierównego traktowania pracowników pomocy społecznej w porównaniu z zatrudnionymi w MOPR, czy innych jednostkach.

Radny PiS twierdzi, że zaproponowana przez prezydenta podwyżka uposażeń o kwotę 200 zł. brutto jest dalece niewystarczająca i apeluje w imieniu Klubu Radych do włodarza i większości koalicyjnej o konkretne działania doprowadzające do zrównania wynagrodzenia zatrudnionych w DPS z innymi pracownikami pomocy społecznej we Włocławku.                                                                                                                          Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..