9-latka pogryziona przez psy. Obroniła młodszego brata

Do dramatycznej sytuacji doszło w niedzielę w miejscowości jednej z gminy Lipno. Dzieci jeżdżące na sankach cieszyły się pierwszym śniegiem. Nagle zostały zaatakowane przez duże psy. 9-latka własnym ciałem zasłoniła swojego 4-letniego brata. Sama została dotkliwie pogryziona.


Lipnowscy policjanci o dramatycznym zdarzeniu dowiedzieli się z włocławskiego szpitala, do którego w minioną niedzielę z poważnymi obrażeniami ciała trafiła 9-latka.

Nic nie zwiastowało tragedii kiedy wraz z pierwszym śniegiem kilkoro dzieci z jednej z miejscowości gminy Lipno wyszło przed dom, by pozjeżdżać na sankach. Nieopodal nastoletnia córka właścicieli wypuściła z kojca na ogrodzoną posesję bernardyna i owczarka niemieckiego. Jak doszło do otwarcia furtki będą wyjaśniać śledczy.

Psy, które wydostały się z posesji zaatakowały bawiące się dzieci. Sytuacja stała się dramatyczna, gdy okazało się, że będący na miejscu dorośli nie są w stanie zapobiec agresji czworonogów. 9-letnia dziewczynka zasłoniła własnym ciałem swojego braciszka i uchroniła go przed pogryzieniem. Sama doznała ciężkich obrażeń.

Ostatecznie pomimo nieustannego ataku psów udało się wziąć dzieci na ręce i uciec do domu. Wezwane na miejsce pogotowie zabrało dziewczynkę do szpitala. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest pod kątem art. 160 kk, czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
15 komentarzy

gość-33957

uspić te bydle natychmiast. zaraz usłysze że człowiek winny - nie, to nie człowiek pogryzł te dzieci chorzy animalsi. zwierzeta to wcale zadne cudo, obudzcie sie oszołomy

1 1
ID:79935

gość-32670

@~gość-33957: psy trzymane w kojcach lub na łańcuchach tak się zachowują. Nie znają innych zachowań i bronią swojego terytorium. Właściciele są w 100% odpowiedzialni za tę tragedię. Powinni ponkeść konsekwencje.

1 1
ID:79936

gość-32670

@~gość-33957: ciebie uśpić. Zrobiły to co potrafiły. Właściciele powinni odpowiadać za brak socjalizacji zwierząt i narażanie ludzi na utratę życia

1 1
ID:79937

gość-33957

@~gość-32670: ciebie uśpić, skoro w tym momencie bronisz agresora. dziecko same do paszczy nie wskoczyło temu bydlęciu. Uśpić natychmiast, bydle zagraża społeczeństwu. Zwierzeta nie rządzą na tej planecie, ludzie rządzą i zwierzęta nie będą terroryzować ludzi. Ani zwierzeta ani ich obrońcy. Zrobiły co potrafiły? Więc nie mają prawa żyć, skoro potrafią gryyźć niewinnych ludzi, niewinne dzieci. cIekawe mądralo co byś gadał, jakby tpo była Twoja córka? Pomyśł troche pacanie. Lecz się. Ale kumam, taka moda na zwiezratka, każdy na pokaz teraz wielce miłosierny, każdy ma zwierzaczki. wow. żenada jak cholera...

1 1
ID:79938

gość-56326

osłabiają mnie ludzie, którzy stawiają wyżej od ludzi zwierzęta (a jest to ostatnio modny trend). To dość chora sytuacja jest. Niedługo strach będzię gwizdnąć na psa, żeby nie być posądzonym o dyskryminacje i nie zapłacić grzywny. Komuś się zdrowo porypały priorytety, naprawdę. Ale jak ktoś wyżej pisze - jest ta chora moda na hołubienie zwierzątek i stawianie ich wyżej od ludzi. Niestety ludziom się odwróciło w głowach, każdy szpanuje wielkiego miłośnika i wielkiego obrońcę. Powiem jedno - dla mnie to ludzie byli, są i zawsze będą najważniejsi i przenigdy nie postawie żadnego zwierzaka nad człowiekiem.

1 1
ID:79939

gość-32089

cudowna dziewczynka, niby dziewięć lat, a jak wspaniale się zachowała. żeby tylko tej dzielnej dziecinie nic się nie stało, żebyś słoneczko szybko wyzdrowiała i doszła do siebie. Boże dopomóż małej bohaterce...

1 1
ID:79940

gość-13821

A co na to snoby liżące się z psami ? Do czego to podobne żeby nasze wnuczki nie mogły bezpiecznie przebywać w miejscach publicznych przez te agresywne psiska ! Chyba czas z tym skończyć !

1 1
ID:79943

gość-86739

@~gość-13821: uważaj, bo ci wielcy miłosierni i dobroduszni zaraz zaczną Ci ubliżąc na potęgę. Mnie już to wiele razy spotkało. O czym to świadczy? Ano dobitnie wudać, że oni wcale nie mają takich wielkich i dobrych serduszek, to tylko poza. Nic więcej

1 1
ID:79944

gość-46171

@~gość-33957: doucz się człowieku. Zwierzę to nie zabawka. Takim stworzyli je jego właściciele. Pies tak jak i człowiek nie rodzi sié z wiedzą na temat świata i zasad w nim panujących. Zaatakowały, bo tylko to potrafiły i znały. To właściciel powinien o tym wiedzieć, że nieobyte ze światem zewnętrznym i obcymi ludźmi zwierzęta mogą stankwić zagrożenie. Zresztą sam fakt braku możliwości ich odwołania od dzieci świadczy o tym, że je tylko posiadał i nie uczył niczego. Oczywiście ucierpiały na ttm njewinne dzieci. Właściciel jest w 100%winny za to co stworzył a raczej za to na co pozwolił by się stało. Lekkomyślny i nieodpowiedzialny człowiek.

1 1
ID:79945

gość-33957

@~gość-46171: a więc skoro nie są na tyle mądre, żeby funkcjonować wśród społeczeństwa, to powinny zniknąć, zostać odizolowane. dosyć dzieciaków pogryzionych/zagryzionych/podrapanych przez te wszystkie pieski.kotki itp. skoro nie mają rozumu i jak piszesz nie rodza sie z wiedza, nie powinny funkcjonować wśród ludzi, ponieważ stanowią zagrożenie. coś jak przestępcy - stanowią zagrożenie to są izolowani. więc pchlarzy też należy zacząc izolowąc od ludzi.

1 1
ID:79947

gość-81457

Jakby to było moje dziecko te pies już by wisiał po śmierci w okropnych meczarniach. Tyle na ten temat.

1 1
ID:79948

gość-33957

zaraz zaraz, czy ja dobrze rozumiem? chcesz mi jeden z drugi m powiedzieć, że pies jest tym czym go właściciel stworzył? czyli co? nie posiada żadnego rozumu, nie myśłi tylko ma zakodowane wyuczone zachowania? no to tym bardziej nie ma dla tego czegoś miejsca wśród ludzi, wśród dzieci. A ile było przypadków, gdzie tresowany, hodowlany rasowy piękny piesek który nigdy nie przejawiał agresji nagle zagryzł niemowle lub małego człowieka? Przestań bredzić facet. Twoje argumenty są totalnie z d... Dziecko na pewno sprowokowało biednego pieska, prawda? koniec dyskusji, z zaślepionym bezmózgami nie dyskutuje. życzę wam, żeby nigdy was taka tragedia nie spotkała ze strony waszych ukochanych czworonogów. Bo w skali kraju takie zdarzenia są praktycznie na porządku dziennym. I możecie sobie pluc i wyzywać (to wam zawsze najlepiej wychodzi), ale fakty są jakie są.

1 1
ID:79949

gość-97389

@~gość-33957: ciekawe ile byś potrafił siedząc w zamkniętej klatce. Poczytaj trochę o uczeniu się ludzi i zwierząt. Zapoznaj się z przypadkami dzieci odizolowanych od świata zewnętrznego, to wtedy porozmawiamy na ten temat. Twierdzeniem, że pies powinien sam wiedzieć co i jak, bez możliwości doświadczenia danej sytuacji ( czyli bez kontaktu z dziećmi, środowiskiem i jego oddziaływaniem) dałeś temu świadectwo.Zerowa wiedza.

1 1
ID:79950

gość-33957

@~gość-97389: głeboko mam te waszą całą wielką więdzę. bydle zaatakowało małe bezbronne dziecko, po raz kolejny, To jest nienormalne, że wy bronicie psa, zamist marwtić się stanem dziecka. Jesteście wszyscy zdrowo p...ci na umyśle. I tyle. Nie dyskutuje więcej z oszołomami, do psychiatry radzę się udać

1 1
ID:79952

gość-50465

https://wiadomosci.wp.pl/walbrzych-pies-rzucil-sie-na-dziecko-ojciec-ranil-go-nozem-w-glowe-6326094247061633a

coś jeszcze może dodać? idioci? brak słów na was i na wasze pieprzenie

1 1
ID:79959


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA