To był dobry rok dla Brzeskiej Strefy Gospodarczej

Blisko 120 ha sprzedanych gruntów, ponad 25 ha z podpisanymi umowami przedwstępnymi, 26 inwestorów, 49 000 m2 powierzchni obiektów, które już zostały pobudowane lub są w trakcie realizacji i 4000 deklarowanych miejsc pracy – to wynik działań w Brzeskiej Strefie Gospodarczej


Gmina Brześć Kujawski od wielu lat pokazuje, że można wykorzystać znakomite położenie. Atrakcyjna lokalizacja to jednak nie wszystko. Dobrze przygotowane tereny, pełna infrastruktura techniczna, profesjonalne i kompleksowe wsparcie procesów inwestycyjnych, indywidualne podejście do inwestora oraz ulgi podatkowe to czynniki, które przyciągają biznes. Cieszy fakt, że kolejni inwestorzy doceniają brzeskie tereny inwestycyjne i lokują projekty na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej, tym bardziej , że obok firm o profilu działalności magazynowo – logistycznej powstają firmy produkcyjne. 

W roku 2018 do grona podmiotów gospodarczych dołączyli między innymi firma LPP – znany na światowych rynkach producent odzieży, która już wkrótce rozpocznie prace przy budowie hali o powierzchni ponad 100 000 m2 oraz portugalski producent rowerów – firma RTE Sp. z o.o. Dla ostatniej z wymienionych firm wydano pierwszą w powiecie włocławskim decyzję o wsparciu inwestycji przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Zaangażowanie nowych podmiotów gospodarczych to dowód na to, że podejmowane działania przynoszą rezultaty. 

Brzeska Strefa staje się rozpoznawalną marką, gospodarczą lokomotywą, wpływającą nie tylko na rozwój gminy i regionu, a także konkurencyjności i innowacyjności województwa. Wzmacnia się lokalna gospodarka oraz  pozycja miasta na gospodarczej mapie kraju. Nowi przedsiębiorcy, deklarowane miejsca pracy to klucz do sukcesu wzrostu gospodarczego. Nie zwalniają tempa inwestorzy, nie zwalnia tempa samorząd. W celu wzmacniania marki strefy i budowania wizerunku z możliwościami, miejsca, które chce i potrafi się rozwijać, podejmowanych jest szereg działań marketingowo – promocyjnych. Reklama na megaboardzie o powierzchni ponad 100 m2 na terenie portu lotniczego w Gdańsku, udział w największych w Europie targach nieruchomości Real Expo w Monachium pozwalają na dotarcie do nowej grupy odbiorców.

W nowy rok strefa wkracza z nowymi projektami ruszy nowa odsłona kampanii promocyjno-reklamowej. Spoty reklamowe pojawią się w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej oraz na stronach internetowych. Jeżeli działania związane ze sprzedażą terenów inwestycyjnych odbywać się będą zgodnie z zakładanym harmonogramem, już z końcem pierwszego kwartału strefa liczy na finalizację kolejnych projektów.


9 komentarzy

gość-23543

Patrz Wojtkowski i ucz się jak sie zarządza. To co Pan robi to jest kpina

2 0
ID:80022

gość-94919

Burmistrz Brześcia p.Zawidzki i jego podwładni tego dokonali.

2 0
ID:80025

gość-90118

Płace - najniższa krajowa .Zyski wywożone za granicę . Sukces na skalę republiki bannanowej !

0 0
ID:80029

gość-32870

@~gość-90118: mimo wszystko to dużo większy sukces niż to co się dzieje we Włocławku. Uczyć się nieroby jak się zarządza, bo nie macie o tym najmniejszego pojęcia. dla was rządzenie to zdjęcia z wystaw i meczów. banda niedorajdów...

3 1
ID:80030

gość-73534

Niewolnicze płace , wywóz kapitału za granicę , produkcja na poziomie manufaktury , to dobre zarządzanie ? Czy to ciąg dalszy programowej neokolonizacji Polski w/g ustaleń Makreli z Tuskiem ? Niemiec za taką sama pracę odbiera 4 razy większe wynagrodzenie .

1 0
ID:80031

gość-40919

w strefie duzo lepiej płącą jak w np. w rumecie i kole
poza tym robota 1000 razy lepsza, lżejsz i czystsza
cioś jeszcze na ten temat przudupasie prezia?
boli was ta strefa co?

2 1
ID:80032

gość-19878

@~gość-40919: opinia robola - niewolnika nie zmieni faktu że strefa to czysty zysk dla obcego kapitału i wyzysk Polaków .
Nawet Ukraińcy zaczynają omijać strefowe okazje i jadą na zachód .

0 0
ID:80033

gość-88817

Jak państwo daje pieniądze to wszystko cacy, a jak jest możliwość samemu zarobić to już niedobrze? Rączki bolą? Do roboty nieroby, żeby zarobić, trzeba się narobić. Nic za darmo nie ma.

0 1
ID:80035

gość-75248

@~gość-88817: Masz rację dlatego żaden Niemiec nie podejmuje się pracy która nie gwarantuje mu normalnej egzystencji a tylko wegetację . Ale Niemiec ma niewolników którzy za niego tyrają , m.in Polaków .

1 0
ID:80038


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..