Zielone dachy Wzorcowni

Rozpoczął się kolejny etap realizacji inwestycji wielofunkcyjnego centrum Wzorcownia. We Włocławku od strony ul. Kilińskiego ruszyła budowa nowoczesnej galerii handlowej – czwartego, najważniejszego i największego budynku kompleksu.

Przy budowie Wzorcowni po raz pierwszy we Włocławku podziemne kondygnacje będą wykonywane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii ścian szczelinowych. - Specjalistyczna głębiarka wykopie w ziemi szczelinę pod fundamenty o głębokości do 19 metrów. W wykopie zainstalujemy zbrojenie, a całość zostanie zalana betonem, tworząc solidną ścianę i jednocześnie obudowę przyszłego wykopu. Prace ziemne, odsłaniające ściany, rozpoczną się po uzyskaniu przez nie odpowiedniej wytrzymałości oraz po ich rozparciu – tłumaczy Tomasz Leszczyński, z-ca dyrektora ds. budów firmy Budizol SA, będącej generalnym wykonawcą obiektu.

Na teren budowy wjechał już sprzęt specjalistyczny – głębiarka z potężnym chwytakiem, pozwalającym kruszyć potencjalne przeszkody znajdujące się w ziemi. Do wykonania ścian szczelinowych Budizol zużyje około 5000 m3 betonu. -Zastosowana technologia pozwoli prowadzić prace w sposób bezpieczny dla okolicznych zabudowań i infrastruktury. Umożliwia wykonywanie kondygnacji podziemnych w odległości nawet 20 cm od sąsiadujących budynków, zatem jest wskazana wszędzie tam, gdzie na placu budowy nie ma dużo miejsca. Dodatkowo pozwala na znaczną oszczędność czasu w porównaniu do tradycyjnej metody fundamentowania – mówi Elwira Stanisławska, prezes Budizol Property – inwestora Wzorcowni.

We Wzorcowni, na powierzchni 20 400 mkw znajdzie się łącznie ponad 90 placówek handlowo-usługowych i rozrywkowych, w tym delikatesy Alma, nowoczesne sklepy odzieżowe i obuwnicze znanych marek, sklepy z artykułami sportowymi i artykułami dla dzieci, restauracje oraz centrum rozrywki i rekreacji. Na najniższym poziomie galerii handlowej zaplanowano wygodny parking podziemny. Przestrzeń Wzorcowni uatrakcyjnią takie detale architektoniczne, jak: zielone dachy, tarasy, przestronny świetlik oraz wygodny, szklany, dwupoziomowy łącznik, wiodący do sąsiednich budynków.

– Autorski pomysł architektoniczny opiera się na połączeniu ręcznie wypalanej cegły ze współczesnymi materiałami, takimi jak szkło i blacha cynkowa, które oddają charakter architektury poprzemysłowej. We Wzorcowni chcieliśmy stworzyć przestrzeń na miarę nowoczesnego człowieka. Miejsce spotkań ze znajomymi, robienia zakupów i rozrywki – powiedział Karol Fiedor z pracowni CDF Architekci – współautor projektu architektonicznego.

Na budowie Wzorcowni znajdzie zatrudnienie około 350 osób pracowników firmy Budizol S.A. i branżowych podwykonawców.
5 komentarzy

Dirty

kto tam kupował będzie? przeciez tu bida az piszczy...

0 0
ID:1643

lewy

zdaje ci się tylko. W naszym mieście jest wiele osób, które właśnie chcą takiej galerii, klubów, restauracji itp :) (nie mówię tu o większości 3-go maja) xD

0 0
ID:1650

darek

pewnie duzo ludzi bedzie tam chodzic nie tylko z włocławka jak i okolic, a zreszta w Łodzi jest Manufaktura i tam zawsze jest duzo osob wiec i tu ludzie beda przychodzic...

oprocz budynków handlowych przydało by się jeszcze kilka zakładów, zeby zmniejszyc bezrobocie i wtedy moze bedziemy sie liczyć w naszym wojewodztwie a nie tylko Bydgoszcz i Toruń..

0 0
ID:1653

bo_ja_wiem_a_wy_niee...

właśnie będzie tu przychodzić wielu ludzi nie tylkoz Włocławka...wreszcie ktos zrobi cos porządnego w tym mieście..

0 0
ID:1656

;]

oby sie na gadaniu nie skonczylo

0 0
ID:1657


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA