Motoambulans zasili włocławskie pogotowie ratunkowe

Motoambulans, czyli motocykl wykorzystywany jako pojazd ratunkowy w najbliższym czasie zasili tabor włocławskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Karetka na dwóch kółkach ma pomóc szczególnie przy wypadkach komunikacyjnych i zasłabnięciach na ulicy.


Józef Mazierski szef włocławskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego poinformował na Facebooku, że w najbliższym czasie na ulice miasta wyjedzie motoambulans. Pojazd wyposażony w sprzęt medyczny potrzebny do ratowania życia, będzie posiadał sygnał świetlny i dźwiękowy oraz odpowiednie oznakowanie by spełniał wymogi pojazdu uprzywilejowanego.

W najbliższym czasie na nasze włocławskie ulice wyjedzie motoambulans. To taki ambulans na dwóch kółkach z ratownikiem medycznym, który na motocyklu dotrze na miejsce szybciej niż karateka –ambulans. W sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia o powodzeniu akcji mogą decydować minuty, dlatego wykorzystanie motoambulansu w naszej włocławskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ma ogromne znaczenia. Szczególnie do wypadków komunikacyjnych, zasłabnięć na ulicy, czy też wezwanie o zatrzymaniu krążenia – informuje kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ we Włocławku

Szacuje się, że czas dojazdu motoambulansu skróci się o jedna trzecią. Taki pojazd znacznie szybciej pokona zatłoczone skrzyżowania i może przejechać skrótami niedostępnymi dla klasycznych karetek-ambulansów. Dojazd tradycyjnej karetki-ambulansu utrudniają często źle zaparkowane samochody, czy nieprzejezdne drogi z uwagi na remont. 

Józef Mazierski zapewnia, że logistycznie Stacja Pogotowia Ratunkowego we Włocławku jest przygotowana do wdrożenia pomysłu wykorzystania dwóch pojazdów motocykla i karetki – ambulansu w systemie ratownictwa medycznego.
5 komentarzy

gość-54081

A gdzie lekarze z pogotowia ? Ratownik medyczny nie posiada wiedzy lekarza . Dlaczego ludziom oczy mydlicie pogotowiem na motorowerach ?

1 7
ID:80705

gość-29618

@~gość-54081: Jeśli nie masz pojęcia o pracy i kompetencjach ratowników medycznych to nie zabieraj głosu bo to na szczęście nie Ty i tacy jak Ty ustalacie kto ma jeździć i udzielać pomocy przedszpitalnej . Jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem to przeczytaj sobie ze sto razy nazwę zawodu i może dotrze do Ciebie po co , gdzie i w jakich przypadkach pomocy udziela ratownik a kiedy i gdzie powinien leczyć lekarz ...

4 1
ID:80716

gość-65207

@~gość-29618: W karetce powinien być LEKARZ z wiedzą na poziomie studiów medycznych oraz z praktyką .Bo tylko lekarz jest w stanie z ratownikiem medycznym JAKO POMOCNIKIEM udzielić fachowej pomocy np człowiekowi z urazami wielonarządowymi . Tymczasem w Polsce to politycy ustalają kto ma ratować ludzi zarabiając ,, dwapsincet '' po kursach i szkoleniach a nie po studiach medycznych w ramach oszczędności na partyjne 15 tysięczne pensje .
Ile zarabia ,,społeczna rada szpitala '' a ile zarabia ratownik medyczny ?

0 2
ID:80720

Lala Kara Mustafa Pasza

@~gość-54081:

Ciebie, może uzdrowić tylko szaman, albo............. , Lala Kara Mustafa Pasza, zapoznaj się z biografią tego człowieka.

0 0
ID:80721

gość-37271

@~gość-65207: Akurat w przypadku urazów wielonażądowych pacjent powinien trafić jak najszybciej do szpitala z blokiem operacyjnym żeby zaopatrzyć taki uraz a wiedza i praktyka lekarza w karetce jest zbędna bo takiego zabiegu nie przeprowadzi na pokładzie karetki . Żeby rozpoznać taki uraz wcale nie jest potrzebny lekarz . Ratownicy medyczni są szkoleni czy to we wcześniej działających szkółach podyplomowych czy obecnie studiach licencjackich rozpoznawać , postępować i leczyć stany zagrożenia życia i zdrowia , i doskonale znają postępowanie w każdym z tych przypadkow . Potrzeba jeszcze dojrzałości i zrozumienia przez społeczeństwo po co tak naprawdę i w jakich przypadkach wyjeżdżać powinny karetki z ratownikami , ale jak widać daleko jeszcze do takiego stanu ... Widać że nie wiesz o czym piszesz ... żeby zostać lekarzem trzeba ukończyć studia medyczne ... I może zajmij się tym co potrafisz robić najlepiej i nie komentuj jeśli karetkę widzisz od strony zewnętrznej a wiedzę medyczną masz na poziomie przedszkolaka ... chociaż może tu jest błąd ... W USA dzieci w wieku 6 lat potrafią obsługiwać AED i układać dorosłe osoby w pozycji bezpiecznej ustalonej . Założę się że Ty nie wiesz o czym piszę.

1 0
ID:80724


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA