Dziś rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli

Dziś rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli, i pracowników administracji i obsługi szkól. Do akcji protestacyjnej włączyło się 58 placówek oświatowych z Włocławka. Z tego powodu przewidziane są znaczne utrudnienia.


W związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli i pracowników administracji i obsługi ratusz informuje, że od 8 kwietnia przewidziane są znaczne utrudnienia w pracach placówek oświatowych, które mogą spowodować ograniczenie organizacji zajęć dydaktycznych i opiekuńczych dla uczniów.

Działania szkół będą uzależnione od zasięgu strajku. Informację dotyczącą osób uczestniczących w strajku dyrektorzy szkół i placówek otrzymają w dniu jego rozpoczęcia. Większość nauczycieli szkoły deklaruje przystąpienie do akcji strajkowej, więc najprawdopodobniej w tych dniach w szkole będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki we własnym zakresie. Należy mieć świadomość, że gotowość do pracy wykaże niewielka grupa nauczycieli, a ich liczba może się zmieniać w każdym kolejnym dniu strajku.

Urząd Miasta zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby w tej trudnej sytuacji zapewnić uczniom maksimum bezpieczeństwa i opieki. Wszystkie przedszkola publiczne w naszym mieście są czynne dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki na czas strajku i wcześniej opiekunowie zgłosili taką potrzebę. W każdym przedszkolu są dwie lub jedna grupa. Opiekę zapewnia dyrektor i nauczyciele nie uczestniczący w strajku. Wszystkie bieżące informacje dotyczące opieki nad dziećmi w danym przedszkolu rodzice mogą uzyskać od dyrektora przedszkola, na stronie placówki i fb.

Ponadto w przypadku dzieci do lat 8 rodzice bądź opiekunowie prawni mają możliwość skorzystania z zasiłku opiekuńczego na zasadach określonych przez ZUS. Zasady zawarte są w linku (TUTAJ).

W szkołach opiekę nad dziećmi zapewniają dyrektorzy i nauczyciele nie uczestniczący w strajku. Dzieci będą miały zagwarantowane zajęcia w grupach.

5 komentarzy

gość-75354

1000 złotych podwyżki? buahhahaha, a kto takie podwyżki dostaje? łądnie wam z tego nieróbstwa na głowy padło

5 6
ID:80884

gość-79671

@~gość-75354: widać kto minusuje, jedyni ludzie którzy mają czas bo nic nie robią przez strajk, reszta społeczeństwa musi zasuwać.

1 3
ID:80886

gość-49489

dałbym wam 100 zł podwyżki co najwyżej, ale tylko i wyłącznie w przypadku, gdy będziecie pracować jak wszyscy inni - po 40 godzin na tydzień. już macie za dobrze, a chcecie w ogóle zarabiać bardzo dużo za taką żałosną ilość godzin. To kpina z całego kraju, z pracujących Polaków. Nie wiem kto pozwala na takie dziadostwo, nie wiem jakim prawem nauczyciele, którzy już są najbradziej uprzywilejowani, szantażują cały kraj i władze. To skandal i powinien być ten skandal zakończony w godzinę. Już ja bym z wami nieroby porządek zrobił. Momentalnie. Nie mam pojęcia czemu władza się ugina.
dDO KOLEGI WYŻEJ - IONI NIE MAJĄ CZSU ZE WZGLĘDU NA STARJK, ONI PRACUJĄ PO 20 GODZIN NA TYDZIEŃ, ONI MAJA NA CODZIEŃ TYLE WOLNEGO CZASU, ŻE tY CHŁOPIE NIE MASZ TYLE W MIESIĄĆ. I JESZCZE NIEDOBRZE. SKORO WIĘC NIEDOBRZE, TO NALEŻY SIĘ PRZEKWALIFIKOWAĆ - DRUMET SZUKA PRACOWNIKÓW NA POTĘGĘ, KOŁO I WIELU INNYCH. DO ROBOTY BANDO LENI.

4 3
ID:80889

gość-74788

czemu udzielacie korepetycji biorąc kase w kieszeń i nie płacąc podatku? Jawnie okradacie cały kraj. I wy sie nazywaćie inteligencją? Przeciez te wasze "lewe" korepetycje to dziadostwo i złodziejstwo w biały dzień@ Gdzie jest urząd skarbowy się pytam?

3 2
ID:80890

gość-77407

do ro boty nieroby!

1 0
ID:80902


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..