Strajk nauczycieli. Jak wygląda sytuacja we Włocławku?

Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkól. Z najnowszych danych wynika, że w akcji strajkowej bierze udział 83,08 % nauczycieli z włocławskich placówek i 20,29 % pracowników administracji.


Z najnowszych danych wynika, że w akacji protestacyjnej bierze udział 1036 nauczycieli z włocławskich placówek oświatowych. Urząd Miasta dokłada wszelkich starań, aby w tej trudnej sytuacji zapewnić uczniom maksimum bezpieczeństwa i opieki. W związku ze strajkiem istniało prawdopodobieństwo, że zaplanowane egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów nie odbędą się w całym województwie kujawsko- pomorskim. Zaplanowane egzaminy gimnazjalne we Włocławku trwają mimo strajku.

W mieście czynne są wszystkie przedszkola publiczne dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki na czas strajku i wcześniej opiekunowie zgłosili taką potrzebę. W każdym przedszkolu są dwie lub jedna grupa. Opiekę zapewnia dyrektor i nauczyciele nie uczestniczący w strajku. Wszystkie bieżące informacje dotyczące opieki nad dziećmi w danym przedszkolu rodzice mogą uzyskać od dyrektora przedszkola, na stronie placówki i fb.

Ponadto w przypadku dzieci do lat 8 rodzice bądź opiekunowie prawni mają możliwość skorzystania z zasiłku opiekuńczego na zasadach określonych przez ZUS. Zasady zawarte są w linku (TUTAJ). W szkołach opiekę nad dziećmi zapewniają dyrektorzy i nauczyciele nie uczestniczący w strajku. Dzieci będą miały zagwarantowane zajęcia w grupach. Dziś ze świetlic środowiskowych i placówek kultury korzysta 164 dzieci.

11 komentarzy

gość-21989

W moich oczach nauczyciele stracili wszystko. Jak można strajkować, kiedy są testy gimnazjalne, kończące szkołę podstawową, matury, wystawianie ocen, przyjęcia do szkół??!! Czym uczniowie zawinili?

Co w sytuacji kiedy kompromis zostanie zawarty za kilka miesięcy a przez strajk nie odbędą się jakieś egzaminy? Kto dał im prawo narażać na stres i szantażować uczniów?

6 5
ID:80932

gość-49366

@~gość-21989: Rodzice powinni wystapić na drogę sądową o zadośćuczynienie od strajkujących dla swoich dzieci za dodatkowy stres w warunkach egzaminów . Nawet za komuny okres egzaminów i matur był traktowany z bezwzględnym poszanowaniem spokoju dla zdajacej młodzieży . A obecnie polityka te prawa młodzieży zbeszcześciła .

6 4
ID:80934

gość-29233

A jak można w czasie kiedy trwa strajk nauczycieli mówić o świniach i krowach albo jak marszałek Karczewski o pracy dla idei samemu biorąc co miesiąc prawie 30 000 zł ? Rząd nie wiedział od miesięcy o egzaminach i czemu nic nie robił ? W/g Ciebie powinni strajkować w wakacje , górnicy będąc na urlopach, a urzędnicy w niedzielę ?

4 4
ID:80935

LALA20

@~gość-49366:

Zbezcześcił, to ciebie ksionc, za twą głupotę, bezmyślność i łatwowierność.

P.S.
Jan Kochanowski, łapie się za głowę, siedząc pod lipami.

1 4
ID:80937

gość-83638

......co to jest ,,ksionc'' ?

2 0
ID:80938

gość-93636

Na temat strajku nauczycieli wypowiadają się ci co nie skończyli ośmiu klas. To patologia która uważa że może być lekarzem policjantem nauczycielem bez wykształcenie i pojęcia o ich pracy. W sklepie przy kasie nie może opanować dwulatka który dostaje szału bo mamusia nie kupiła jajka niespodzianki . Wkrótce oczyszczą ten nasz kraj z ludzi niegodnych być polakami jak określił to jeden senator . Tylko co dalej ?

2 3
ID:80939

gość-93636

Dlaczego Kurski z TVP dostaje co miesiąc kilkadziesiąt tysięcy pensji za kłamstwa ? Dlaczego "ojciec Rydzyk " dostaje miliony ? Dlaczego Zaleweska która śmieje się w twarz nauczycielom korzysta z przywilejów typu auto za darmo plus kilometrówka kilka tysięcy pensji i ucieczka do Brukseli za znienawidzone Euro ? Dlaczego polityk którego dzieci chodzą do prywatnych szkół korzysta z aut samolotów i wszystkich pieniędzy podatników które mu się należą jak wykrzykiwała była premier Szydło. Należą się tylko im a nie tym tym którzy poświęcili lata na wykształcenie potem doświadczenie aby pracować dla wszystkich bez wyjątku. Ale wkrótce jak powiedział pewien senator oczyścimy ten kraj z ludzi niepotrzebnych czyli co haj Jarosław i do gazu z wykształconą chołotą.

1 2
ID:80940

gość-36640

@~gość-93636: nie ubliżaj żałosny belfrze z żałosnym fakultetem innym ludziom. nie jesteś od nikogo lepszy. jesteś taki sam jak inni. a poziom twojej wypowiedzi świadczy o tym, że nadajesz się do kopania rowów. boże uchroń nasze dzieci przed nauczycielską patologią. Prawdziwym wykształconym fachowcom to możecie co najwyżej buty czyścić. Żałosne jest to wywyższanie się tych słabych nauczycieli, którzy tak naprawdę niewiele potrafią poza ubliżaniem innym...

2 3
ID:80941

gość-53528

@~gość-93636: co dalej? no najpierw zrobić porządek z przerostem administracji w oświacie - pognać 30 procent największych nierobów. to po 1sze. po drugie - dołożyć wam pracy, bo wam się jak widać nudzi - żebyście pracowali jak wszyscy, po 40 godzin na tydzień. a jak się nie podoba to papa. po 3 należy w końcu zacząć kontrole waszej słabej pracy, bo z tego co opowiadają mi moje dzieci i dzieci znajomych, to wy praktyczni niewiele na tych lekcjach robicie. oj niewiele. Po 4 należy oczyścić środowisko z takich osobników jak ty, którzy przynoszą wstyd i hańbę temu zawodowi, należy usunąć przemądrzałych magisterków, którym sie wydaje że sa najmądrzejsi i nie potrafią uszanować drugiego człowieka. te 4 punkty na początek. 

3 3
ID:80942

gość-49950

@~gość-53528: Wykładnikiem pracy nauczyciela powinien być procent ,,zdawalności'' ich wychowanków do klas wyższych i do szkół wyższych bez konieczności pobierania korepetycji po 50-100 złotych za godzinę . Czy to jest takie skomplikowane ?
Jak to sie stalo że za czasow przebrzydlego PRL-u poziom nauczania był o kilka poziomów wyższy niż obecnie ?
Dlaczego w tamtych czasach np tokarz , czy elektryk mieli po ukończeniu szkoły wiedzę o wiele większą niż obecnie ?

3 2
ID:80943

gość-20170

Dlaczego nie chcą bonu oświatowego i prywatyzacji szkół tylko podtrzymywania patologicznej karty nauczyciela , niezasłużonych przywilejów rodem z PRL-u .Oświata podlega pod samorząd a nie pod rząd więc jest to strajk polityczny nie ekonomiczny.

1 1
ID:81002


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..