Wybrano wykonawcę projektu dworca PKP we Włocławku

Dziś odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezes zarządu PKP S.A. Tomasz Miszczuk podpisał umowę z wykonawcą projektu nowego dworca we Włocławku. Zakończenie prac i oddanie obiektu planowane jest w I kwartale 2022 roku.


Polskie Koleje Państwowe S.A. przystąpiły do realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa dworca kolejowego Włocławek.” Modernizacja dworca została ujęta w Programie Inwestycji Dworcowych i będzie realizowana przy dofinansowaniu ze środków Budżetu Państwa w ramach umowy z Ministerstwem Infrastruktury.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes zarządu PKP S.A. Tomasz Miszczuk w obecności parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, poseł na Sejm RP Joanny Borowiak, posła Łukasza Zbonikowskiego, europosła Kosmy Złotowskiego, senatora Józefa Łyczaka oraz sekretarza Prezesa Rady Ministrów Anny Gembickiej, podpisał umowę z wykonawcą projektu dworca kolejowego we Włocławku.

Dziś podpisujemy umowę na projektowanie dworca we Włocławku. Nabiera tempa cała procedura, która zakończy się w pierwszym kwartale 2022 roku oddaniem nowego dworca, w pełni funkcjonalnego, który będzie spełniał oczekiwania pasażerów i mieszkańców Włocławka. Sądzę, że podołamy wyzwaniom nowoczesności. Dworce, które budujemy szerzej są elementami całego systemu transportowego, który pozwala na akces do sieci kolejowej, a przez to komfort i skrócenie czasu podróży - mówił prezes zarządu PKP S.A. Tomasz Miszczuk

Planowany czas trwania pac projektowych wynosi 36 tygodni od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Ogłoszenie przetargu publicznego na wyłonienie firmy, która będzie prowadziła roboty budowlane na podstawie zrealizowanej dokumentacji projektowej przewiduje się w I kwartale 2020 roku.

Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje słowa, to jest nasz znak firmowy. W październiku 2017 roku, włocławski dworzec został wpisany do Programu Inwestycji Dworcowych, przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, stało się to dzięki usilnym staraniom posła do PE Kosmy Złotowskiego, który pracuje w Komisji Transportu i Turystyki, senatora Józefa Łyczaka, a także moim staraniom. Cieszymy się, że dołączyła do nas Anna Gembicka, która będąc w Warszawie trzyma rękę na pulsie , aby wszystko działo się zgodnie z planem – powiedziała poseł na Sejm RP Joanna Borowiak

PKP S.A. planuje gruntowną przebudowę całego istniejącego budynku dworca wraz z wykonaniem nowego zagospodarowania terenu. Celem inwestycji jest stworzenie wysokiej jakości przestrzeni obsługi podróżnych. W budynku mają znaleźć się atrakcyjne, wzajemnie uzupełniające się przestrzenie publiczne służące obsłudze pasażera oraz powierzchnie komercyjne.

Nowy obiekt ma wpisywać się w obowiązujące trendy projektowe z wykorzystaniem zasad zrównoważonego rozwoju, zastosowane rozwiązania techniczne mają być energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Zmodernizowany dworzec będzie posiadał czytelnię i atrakcyjną wizualnie informację dla podróżnych z uwzględnieniem informacji przeznaczonej dla osób niewidomych i słabowidzących. W obrębie dworca i przebudowanych przez PKP PLK S.A peronów zostanie wykonany jednolity system wizualnej i dynamicznej informacji pasażerskiej oraz system rozgłoszeniowy. Planowany koszt inwestycji, to 16 mln złotych.
9 komentarzy

gość-87278

Przebudowa dotyczy tylko budynku dworca, czy również peronów?

0 0
ID:81140

gość-87962

Podobno budynek dworcowy oraz infrastruktura około dworcowa

1 0
ID:81143

lipa przedwyborcza pisu

lipa pezedwyborcza pisiorow

7 4
ID:81144

gość-11829

@~lipa przedwyborcza pisu: jak na razie tylko pis sie wywiązuje z obietnic wyborczych. twoja kochana po oszukałą polaków 2 razy po wyborach. ani jednej istotnej obietnicy nie spełnili, ani jedenej. dzialali tylko dla siebie i swoich kolesi. więcej nikt sie nabrac nie da, nie ma głupich. brawo pis! wierę, że wy jestescie w stanie to zrobić. te nieudaczniki róznej masci próbowaly 20 lat.

3 7
ID:81145

LALA20

@~gość-11829:

Proszę, napij się zimnej '' kranówy '', zmów paciorek, zrób siku, i kładż się spać.

3 2
ID:81146

LALA20


P.iS -uary!!!, - Jarek - gleische - czyt. glaisze - podobnie - jak, ostatni cesarz Rzymu - Konstantyn, jest skończony.

P.S.
Jestem przekonany, że nastąpi ponownie, historyczny, niesławny - '' kanał szczurów''.

3 1
ID:81147

LALA20

@~gość-87278:

Perony, mają sięgać do Bulwarów.
A to wszystko sprawi, wskrzeszony przez P.iS. - uary, nasz rodak, Ignacy Domeyko, bohater narodowy Peru.

P.S.
Nasz rodak, wybudował andyjską kolej.

P.S.
Na Wiśle, przy Bulwarach, ma cumować - '' Żółta łódż podwodna '' - '' The Beatles '' - śmiech na sali, którą rząd popłynie
do Torunia.

5 1
ID:81148

gość-41694

A moze na razie zrobia windy na perony ?

0 0
ID:81151

LALA20

@~gość-11829:

Wiesz, w lipcu, udaję się do '' Iranu '', urlop spędzę na Mazurach, - w ciszy, spokoju, i ekologicznie, - nie będą budziły mnie
'' Dzwony piekieł '', - rozumiesz mnie???

P.S.
'' Dzwony piekieł '', tytuł utworu, australijskiej grupy '' A.C. - D.C. ''

0 0
ID:81152


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..