ANWIL S.A działa na rzecz zrównoważonego rozwoju

ANWIL został sygnatariuszem Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Celem partnerstwa jest integracja podmiotów, które poprzez swoje działania przyczyniają się do wypełniania zadań zdefiniowanych w Agendzie 2030 oraz stworzenie platformy ułatwiającej wymianę dobrych praktyk w tym zakresie.


ANWIL został sygnatariuszem Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Uroczystość przystąpienia do grona firm oraz instytucji, które upatrują w celach zrównoważonego rozwoju szansy na wykreowanie nowej rzeczywistości gospodarczej opartej na zasadach transparentności i budującej wizerunek Polski jako wiarygodnego partnera gospodarczego nastąpiło podczas drugiej edycji Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030.  Forum odbyło się 31 w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Celem Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju jest integracja podmiotów, które poprzez swoje działania przyczyniają się do wypełniania zadań zdefiniowanych w Agendzie 2030 oraz stworzenie platformy ułatwiającej wymianę dobrych praktyk w tym zakresie.

W tym roku do sygnatariuszy dokumentów dołączył ANWIL, którego stałym elementem strategii jest zrównoważony rozwój oraz społeczna odpowiedzialność biznesu.

Naszym nadrzędnym celem jest utrzymywanie równowagi pomiędzy efektywnością biznesową naszej spółki a interesem społecznym, dlatego zobowiązania, jakie na siebie nałożyliśmy – zarówno wobec otoczenia społecznego, jak i środowiskowego –  daleko wykraczają poza generowanie wyników finansowych. Jesteśmy dumni z prowadzonych przez nas działań, więc oczywistym była dla nas decyzja o przystąpieniu do Partnerstwa – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Przykładem realizacji przez włocławską spółkę z Grupy ORLEN Agendy 2030 jest jej udział w programie Product Stewardship – w Polsce znanym pod nazwą Opieka nad Produktem. Zobowiązuje on producentów nawozów mineralnych do podejmowania szeregu działań, będących gwarancją tego, że ich produkty oraz wszelkie surowce niezbędne do ich wytwarzania są przetwarzane, transportowane, magazynowane, rozprowadzane i stosowane w sposób bezpieczny dla człowieka oraz środowiska naturalnego. Przynależność ANWILU do programu Product Stewardship wpisuje się w realizacje 12. celu Agendy 2030 określonego jako odpowiedzialna konsumpcja i produkcja.

Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju (Transforming our world: the 2030 Agenda for Sustainable Development) określa 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz związanych z nimi 169 zadań, które mają zostać zrealizowane do 2030 roku. Dotyczą one pięciu głównych zagadnień, określonych jako ludzie (ang. people), planeta (ang. planet), dobrobyt (ang. prosperity), pokój (ang. peace) oraz partnerstwo (ang. partnership). Cele obejmują szeroki zakres wyzwań takich jak m.in. walka z ubóstwem, głodem, czy zmianami klimatu.

2 komentarze

gość-92221

"TRUCICIEL" I TYLE W TEMACIE

0 0
ID:81253

gość-54788

a co to kogo obchodzi w ogóle?

0 0
ID:81260


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..